Sayfa 292/1230 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392792 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    "cautionary indikatör" nakış gibi işliyor.
    uzun vadecilerin göstergesi.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

2.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    syg.
    Sizden bu iltifatları duymak, en az uzun vade yatırım kadar zevkli

Bu arada dün hareketi hızlandıran toaso, bugün de devam ediyor...petkim de canlı birkaç gündür....üzerine ölü toprağı serili portföyümün yüz karası aksa bile canlandı bugün...hayırdır inşallah diyorum

Ayrıca şunu da belirteyim...her konuda olduğu gibi yatırım işinde de form durumu değişkenlik gösterir..son bir yıldır gerçekten işler beklediğimden de iyi gidiyor...geçmişte de hep böyle olmadı...öyle olsa zaten şu an miami sahilindeki yazlığımdan yazıyor olurdum (işin şakası tabii ki, her ne olursa olsun ülkemde kalıp burada yaşamayı tercih ederim).

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    syg.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sizden bu iltifatları duymak, en az uzun vade yatırım kadar zevkli

Bu arada dün hareketi hızlandıran toaso, bugün de devam ediyor...petkim de canlı birkaç gündür....üzerine ölü toprağı serili portföyümün yüz karası aksa bile canlandı bugün...hayırdır inşallah diyorum

Ayrıca şunu da belirteyim...her konuda olduğu gibi yatırım işinde de form durumu değişkenlik gösterir..son bir yıldır gerçekten işler beklediğimden de iyi gidiyor...geçmişte de hep böyle olmadı...öyle olsa zaten şu an miami sahilindeki yazlığımdan yazıyor olurdum (işin şakası tabii ki, her ne olursa olsun ülkemde kalıp burada yaşamayı tercih ederim).
    Cautionary Hocam , Bak ben ağzımı açmadım... Ama bilen biliyor

Yapacak bir şey yok

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

5. Döviz piyasaları işlemler sığ olsa da açıldı...Dolartl 5,2 altında işlemler geçiyor.

FED bu hafta, bilanço sıkılaştırması operasyonuna ara verecek, ya da sıkılaşma hızını düşerecek spekülasyonu var.

Zaten geçen hafta cuma günü, ons altın da akşam 18 sonrası sert alımlar gelmesi...EM borsalarında geçen hafta yukarı yönlü hareket...EM kurlarının değer kazanması buna işaret.

Eğer, bu durum ciddileşirse, yarın sabah EM borsalarında çoşku, EM kurlarında yükselişler görürüz..Bizim bist rallisi de kaldıüı yerden devam eder.

6. ... YATIRIMA İYİ ÖRNEK: Sadık Eratik'in günlük al sat yerine, yatırım yaparak borsada başarılı olması, 44 yıl boyunca piyasada kalması, hayır işlerine aktaracak kadar para kazanması iyi bir örnek. Çok spekülatif, manipülatif, oynak, çok kısa vadeli, hatta zaman zaman ilgili bakanlar tarafından bile kumarhane benzetmelerine kadar varan tanımlamalar yapılan bir piyasada, gerçek bir hisse senedi yatırımcısının iyi sonuçlar alması mümkün. Ortamın düzeltilmesi, yatırım yapılabilir hale getirilmesi ve etkinleştirilmesi ise daha çok başarılı örnekleri ortaya çıkarır, piyasanın gelişmesine, ekonomiye kaynak yaratmasına ve yatırımcıların tasarruflarını etkin bir şekilde değerlendirmelerine yol açar.

'Fiyatın düşmesine de yükselmesine de üzülmem'

Söyleşisinde Sadık Eratik'in borsa yatırımcılarına yaptığı tasviyeleri şöyle toparlamak mümkün:
    â–* Hisse alırken fiyatların iniş çıkışından ziyade, bundan önce bu hissenin sahibinin kim olduğuna bakın.
    â–* Seçim yaparken o şunu dedi, bu bunu dedi diye, kendinizi yönlendirmeyin.
    â–* Hisse senedi seçimini, fiyatına, sermayesine ve ne kadar kâr payı dağıttığına bakarak yapın.
    â–* Kendi kazancınızı bir başkasının zararına neden olmadan sağlayın.
    â–* Halka arzlarda, "Halka arz, kazık farz" anlayışı yıkılmalı. Şirket sahipleri, küçük hissedarlarının hak ve hukukuna saygılı olmalı.
    â–* Hisse senedine yatırım kararı verirken, şirket sahibinin hakka, hukuka saygı gösterip göstermediğine bakılmalı.
    â–* Şirketin önceden dağıttığı kâr payları incelenmeli ve düzenli temettü veren, temettü oranını istikrarlı bir şekilde koruyan şirketlere yatırım yapılmalı.
    â–* Benim yatırım yaptığım hisselerde sert iniş ve çıkışlar yaşanmaz. Çünkü satmak isteyenin hissesini alır, almak isteyene satarım.
    â–* Borsada fiyatları hızlı yükseltip haksız kazanç elde edenlere dikkat edilmeli.
    â–* Daha önce yaptığım hatalardan sonra durdum ve ölçülü hareket etmeye başladım. Kendimi korumak için, paramın hepsini gidip borsaya yatırmıyorum. Paramın tümünü bir yere yatırıp zarar edersem sonum Banker Kastelli gibi olabilir, Allah korusun.
    â–* Yatırım yaptığım hisse senedinde, yatırım niyetiyle birisi gelip almak isterse fiyatı çok da düşünmeden, ona satış yaparım. O da istifade etsin.
    â–* Hisse senedi yükselse de düşse de üzülmem. Çünkü düştüğünde daha çok hisse senedi alırım.
    â–* Türk yatırımcısının borsayla barışması ancak halka açık şirketlerin azınlık hak ve hukukuna saygılı hareket etmesiyle mümkün. Halka açılan şirketler en çok buna dikkat etmeli.

Abdurrahman YILDIRIM-2013/Habertürk

7. Cautionary hocam, uzun vadeli yatirimi dusunen biri olarak bir sey sormak istiyorum.
    belirlediğiniz hisselerde alim yaptiktan sonra stoploss seviyesi belirliyor musunuz yoksa aşağı dustukce belirli seviyelerde alıma devam mi ediyorsunuz?
    sunun icin soruyorum; bir hissede kendimize alım seviyeleri belirleyebiliriz fakat hisse ongoremedigimiz sekilde dusmeye devam edebilir ve nereye kadar dusecegini kimse bilemez.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Dolar bir illüzyondur.

Sayfa 292/1230 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •