Sayfa 292/340 İlkİlk ... 192242282290291292293294302 ... SonSon
Arama sonucu : 2715 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Bu haberleri bende çok önemsiyorum gerçekten. Özellikle de halihazırda 15.000 m² kapali alanda uretim yaparken, buna 40.000m² daha eklenecek olmasi heyecan verici gerçekten. Ustelik bu fabrika son teknoloji endüstri 4.0 olarak faliyete geçecek ve çok verimli olacak.

Ama aylar geçmesine rağmen konuyla ilgili bir haber gelmemesi düşündürücü. Makina siparişleri verildi mi, kurulum başladı mi, planlanan ilk döküm ne zaman. Bunlar hep soru işareti ve yatırımcı olarak bunlari bilmek bizim hakkimiz diye düşünüyorum.

Umarım kisa zamanda guzel haberler gelir.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Şirket bu konularda çok ketum.
    Genel bir açıklama yapıyorlar mecburen. Sonra tıss.

Mesela Gebze fabrikası 2-3 yıl önce başladı. İlk zaman basında çıktı vs ama gelişmeler duyurulmadı.
    Sonra ben mail atıp sorunca cevap vermişlerdi,
    - Finansal dip notlarda gördüğünüz makine alımları burası için diye cevap vermişlerdi.

Beklemek lazım.

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Şirket bu konularda çok ketum.
    Genel bir açıklama yapıyorlar mecburen. Sonra tıss.

Mesela Gebze fabrikası 2-3 yıl önce başladı. İlk zaman basında çıktı vs ama gelişmeler duyurulmadı.
    Sonra ben mail atıp sorunca cevap vermişlerdi,
    - Finansal dip notlarda gördüğünüz makine alımları burası için diye cevap vermişlerdi.

Beklemek lazım.
    Şirkete attığım mail ve gelen cevabı aşağıda paylaşıyorum. Anlaşılan yeni fabrika için henuz somut bir karar alınmamış ama eski fabrikanin yeni binaya taşınma durumu varmış. Bu yeni bir bilgi sanırım.

Eger tasinma olursa eski fabrika arsasi atıl durumda kalacak burayi ne şekilde değerlendirekler bakalım.

SORU:

Tuğçe hanım merhabalar.

Merhabalar;

Geçtiğimiz aylarda kap ta duyurusu yapilan 60.000 m² lik Kocaeli Aslanbey fabrikasi ile ilgili olarak bilgi rica ediyorum.

Fabrikada son durum nedir, çalismalar basladi mi, makinakar sipariş edildi mi, ilk döküm icin planlanan bir tarih var mı?

Yatırımcılar olarak bu fabrikanin faliyete gecmesini dört gözle bekliyoruz. Bu sebeple konu ile ilgili gelismeleri merak ediyoruz ve bunu ogrenmenin, kücük ortaklar olarak en dogal hakkımız oldugunu düşünüyoruz.

Konu ile ilgili dönüş yaparsanız çok sevinirim. Iyi çalışmalar, saygılar...

CEVAP:

Öncelikle elbette bilgi alma ve inceleme hakkınıza saygı duyuyor ve önem gösteriyoruz.Bununla birlikte henüz yeni aldığımız fabrikayla ilgili verilmiş bir karar mevcut değil.Mevcut faaliyet gösterilen Sancaktepe’deki fabrikamız şehir içerisinde kaldığı için taşınılması da söz konusu olabilir.Veya yeni makine temin edilip ayrı bir fabrika olarak da faaliyet gösterebilir.Konuyla ilgili herhangi bir gelişme yada alınan karar olduğunda elbette Kurumsal yönetimin gereğine uygun olarak KAP aracılığıyla paylaşılacaktır.

İyi Günler dilerim…

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Şirkete attığım mail ve gelen cevabı aşağıda paylaşıyorum. Anlaşılan yeni fabrika için henuz somut bir karar alınmamış ama eski fabrikanin yeni binaya taşınma durumu varmış. Bu yeni bir bilgi sanırım.

Eger tasinma olursa eski fabrika arsasi atıl durumda kalacak burayi ne şekilde değerlendirekler bakalım.

SORU:

Tuğçe hanım merhabalar.

Merhabalar;

Geçtiğimiz aylarda kap ta duyurusu yapilan 60.000 m² lik Kocaeli Aslanbey fabrikasi ile ilgili olarak bilgi rica ediyorum.

Fabrikada son durum nedir, çalismalar basladi mi, makinakar sipariş edildi mi, ilk döküm icin planlanan bir tarih var mı?

Yatırımcılar olarak bu fabrikanin faliyete gecmesini dört gözle bekliyoruz. Bu sebeple konu ile ilgili gelismeleri merak ediyoruz ve bunu ogrenmenin, kücük ortaklar olarak en dogal hakkımız oldugunu düşünüyoruz.

Konu ile ilgili dönüş yaparsanız çok sevinirim. Iyi çalışmalar, saygılar...

CEVAP:

Öncelikle elbette bilgi alma ve inceleme hakkınıza saygı duyuyor ve önem gösteriyoruz.Bununla birlikte henüz yeni aldığımız fabrikayla ilgili verilmiş bir karar mevcut değil.Mevcut faaliyet gösterilen Sancaktepe’deki fabrikamız şehir içerisinde kaldığı için taşınılması da söz konusu olabilir.Veya yeni makine temin edilip ayrı bir fabrika olarak da faaliyet gösterebilir.Konuyla ilgili herhangi bir gelişme yada alınan karar olduğunda elbette Kurumsal yönetimin gereğine uygun olarak KAP aracılığıyla paylaşılacaktır.

İyi Günler dilerim…

Tuğçe hanım hiç bir şey dememiş yani.
    Formalite işler müdürü gibi. Yasal bir zorunluluğu yerine getiriyor. Sorulara içeriksiz cevaplar veriyor.
    Demek ki kendisine bilgi de verilmiyor

Şirket koskoca arsayı tesisle beraber satın aldı diye haber verildi.
    Eeee aylar geçti.
    Tapu devri yapıldı mı?
    Tesis devri yapıldı mı?
    Tesis boş mu, dolu mu?

Bileniniz var mı peki?
    İstanbul da olan bir arkadaş atlasın arabaya gitsin baksın bari, yeni alınan tesisin durumu nedir. Boş mu dolu mu?
    Tabela değişti mi?

Ankara'dan İstanbul'a yolum düşerse şahsen direksiyon kırıp kendim bakacağım.

4. 1 ay sonra istanbulda olacagim inşallah. Firsat bulursam gidip bakmayi düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    1 ay sonra istanbulda olacagim inşallah. Firsat bulursam gidip bakmayi düşünüyorum.

İstanbul'da ikamet eden hiç mi ortağımız yok şirket çok ketun orası kesin, döviz pozisyonunun nasıl bu kadar arttığını bile çözemedik hata mı var olağan üstü bir gelişme mi oldu anlamadık ( yada çözdük ben mi kaçırdım) şu altı aylık bilanço gelse de bu döviz pozisyonu ne olmuş kar rakamına yansımış mı bu görsek, hisse robot gibi tekniğe sarılmış gidiyor geliyor. 16.3 u bu sefer aşacak fake atıp 15.8 lerden döner dedik yine a b c d e f diye alt üst testere yapmaya devam etti, nakit gücüme güvenerek restini görüyor ve arttırıyorum

6. HABER HAZİRAN AYINA AİT AMA BURDA GÖREMEDİM HATIRLATMA OLSUN.

TUĞÇELİK, AVRUPA'YA ELEKTRİKLİ ARAÇ AKSAMI ÜRETECEK.

Tuğçelik Avrupa'da bulunan bir firmayla elektrikli araçların kabin kapısı, menteşe parçası gibi ürünlerin seri üretimini gerçekleştirmek üzere anlaşma sağladı.

Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklama ile Avrupa'da bulunan bir firmayla elektrikli araçların kabin kapısı, menteşe parçası gibi ürünlerinin seri üretimini gerçekleştirmek üzere anlaşma sağladığını duyurdu.

Açıklamaya göre, söz konusu anlaşma 2022 yılının ikinci yarısında başlayacak ve 2024 yılının sonuna kadar devam edecek.

2024 yılının sonuna kadar tahmin edilen proje hacminin 62 bin 600 adet elektrikli araca parça temin etmek olduğu ifade edilen açıklamada, projeden 4 milyon 900 bin euro gelir elde edilmesinin beklendiği kaydedildi.

Açıklamada, yapılan anlaşmayla birlikte şirketin ihracat geliri beklentisinin 2024 yılı için yüzde 80'e ulaştığı ve hedeflenen hacimlerin gerçekleşmesi durumunda anlaşma süresinin uzatılabileceği ve yatırımcıların bilgilendirileceği bildirildi.

https://www.dunya.com/sirketler/tugc...-haberi-659326

7. 2.5 yılda 4 mly yuro önemli bir rakam değil.

oradan %20 kar etse 800 bin yuro yapar..

onuda 10 a bölersek (10 çeyrek) her çeyreğe 80 bin yuro düşüyor

oda her üç ayda 1.600.000 tl eder..

bence bu rakamı büyütmenin bir anlamı yok

önemli olan ilk adımın atılmış olması

ve arkasının yani başka iş bağlantılarınn arkadan gelebilecek olmasıdır.

tabi bence..

8.  Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    2.5 yılda 4 mly yuro önemli bir rakam değil.

oradan %20 kar etse 800 bin yuro yapar..

onuda 10 a bölersek (10 çeyrek) her çeyreğe 80 bin yuro düşüyor

oda her üç ayda 1.600.000 tl eder..

bence bu rakamı büyütmenin bir anlamı yok

önemli olan ilk adımın atılmış olması

ve arkasının yani başka iş bağlantılarınn arkadan gelebilecek olmasıdır.

tabi bence..
    Abartılı bir şey yazmadım burda olmayan bir haberi ekledim. Abartılacak bir durumda yok,devamı olması açısından güzel bir haber.

Sayfa 292/340 İlkİlk ... 192242282290291292293294302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •