Sayfa 292/1195 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392792 ... SonSon
Arama sonucu : 9554 madde; 2,329 - 2,336 arası.

Konu: Cafe Trend&Trade VII

1. Dolar 16,32
    Doların yükselme nedeni içinde halkın dolara olan düşkünlüğü büyük faktör
    İnsanlar dolar alıyor dolar yükseliyor, dolar yükselince ev den arabaya, et ten süte, her şeyin fiyatı artıyor. Doları yükselten vatandaş bu yükselişten reel de hiç bir şey kazanmıyor. Sadece bu kısır döngüde parasının değerini koruyor, bunu da büyük başarı olarak görüyor.
    Halka bu alışkanlığı getiren ve uyuşturucu bağımlısı gibi dolar bağımlısı yapanların başında, lawrans gibi içimize sokulan dindar kılıklı yahudi lobisi var. Kuranda geçen RİBA ( çoğalmak, taşmak, artmak) kelimesini aldılar FAİZ diye tercüme ettiler, bizim mükemmel dindarlarımız bunu çok güzel yedi ve Altının doların helal faizin haram olduğuna ikna oldu, halk Amerika’yı Avrupa’yı zengin etmek için yarışa koyuldu, konu çok uzun dağıtmayım
    Hükümet bir yerden başlayarak halkın dolar alışkanlığına son vermeli, bunun ilk yolu speklere ve üçkağıtcı şirket patronlarına göz açtırmayarak halkı borsaya çekmektir
    Bankalara temettü kısıtlaması getiren kafadan çok şey beklemesekte bir yerden başlanmalı, şirketler temettüye ve bedelsize teşvik edilmeli, şu an temettü alıyorum hem hissenin fiyatından düşüyor hem vergiden giriyor !!!!
    Bu halkı dolardan vazgeçirmez yükseleceği inancını kırmazsanız bırakın 16 yı, 56 olsa yine hücüm eder. Ekmeği 20 TL den alır, ama doların 60 TL ye çıktığına da sevinir !!!

2. Aynen altına imzamı atıyorum. Elin parasını tutup birikim yapmak helal, kendi para biriminin, kendi bankan, kendi devletinin sunduğu imkana birikim yapmak haram. Eski kafayla yeni dünyayı yorumlamaya devam edersek daha bir arpa boy gidemeyiz
     Alıntı Originally Posted by seer Yazıyı Oku
    Dolar 16,32
    Doların yükselme nedeni içinde halkın dolara olan düşkünlüğü büyük faktör
    İnsanlar dolar alıyor dolar yükseliyor, dolar yükselince ev den arabaya, et ten süte, her şeyin fiyatı artıyor. Doları yükselten vatandaş bu yükselişten reel de hiç bir şey kazanmıyor. Sadece bu kısır döngüde parasının değerini koruyor, bunu da büyük başarı olarak görüyor.
    Halka bu alışkanlığı getiren ve uyuşturucu bağımlısı gibi dolar bağımlısı yapanların başında, lawrans gibi içimize sokulan dindar kılıklı yahudi lobisi var. Kuranda geçen RİBA ( çoğalmak, taşmak, artmak) kelimesini aldılar FAİZ diye tercüme ettiler, bizim mükemmel dindarlarımız bunu çok güzel yedi ve Altının doların helal faizin haram olduğuna ikna oldu, halk Amerikaâ��yı Avrupaâ��yı zengin etmek için yarışa koyuldu, konu çok uzun dağıtmayım
    Hükümet bir yerden başlayarak halkın dolar alışkanlığına son vermeli, bunun ilk yolu speklere ve üçkağıtcı şirket patronlarına göz açtırmayarak halkı borsaya çekmektir
    Bankalara temettü kısıtlaması getiren kafadan çok şey beklemesekte bir yerden başlanmalı, şirketler temettüye ve bedelsize teşvik edilmeli, şu an temettü alıyorum hem hissenin fiyatından düşüyor hem vergiden giriyor !!!!
    Bu halkı dolardan vazgeçirmez yükseleceği inancını kırmazsanız bırakın 16 yı, 56 olsa yine hücüm eder. Ekmeği 20 TL den alır, ama doların 60 TL ye çıktığına da sevinir !!!
    Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    11 BOYUT
    Gönderi
    15,603
     Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    istanbul barosunu tebrik ediyorum..
    'müşteri' havuzunu kaybetmemek/korumak çok önemli...

Zaten herkes diken üstünde her sürpriz olabilir bundan sonra ipin ucu kaçtığı için.

4. kira demişken

Memento mori

5. Iraklı mı

Irak'taki evini kime verdi acaba kiraya, garantili...maaşlar bu ay yatar mı 6 ay sonra mı yatar...

Dediğim gibi, yabancıya konut satalım döviz gelsin, konut kredisini düşürelim para dönsün eldeki stok patlamasın, ama ev fiyatları da artmasın...

Ev fiyatları artsın tamam, ama artsa da, kiralar artmasın...

Ateş bacayı sarmış, diyorlar ki baca tütüyor tütmesin...yanıyor yaw, kimyasal reaksiyon duman çıkacak tabi...

6.  Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    kimyasal reaksiyon duman çıkacak tabi...
    köpürdüğünde görecem ortalığı...
    diz protezlerinde karaborsa bekliyorum..
    dövünmekten kıran sakat dolansın...

Ubs analizi..

Memento mori

TRT Bandrol Ücreti Arttırıldı:
    -Cep telefonlarında %10’dan %12'ye,
    -Radyolu kulaklık, radyolu koşubandı ve benzerlerinden %8’den %14'e,
    -Tablet ve bilgisayarda %2’den %4'e
    -Uydu alıcıları, TV kutularında %10'dan %12'ye,
    -Kara taşıtlarında %0,4’den %0,8’e,
    yükseltilmiştir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8. günaydınlar

Sayfa 292/1195 İlkİlk ... 192242282290291292293294302342392792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •