Sayfa 293/882 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393793 ... SonSon
Arama sonucu : 7051 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by Acemi1i Yazıyı Oku
    Sayın ric

yurdum insanı azıcık akıllı olsa, yaşadığı şehirde -en azından - varsa halka açık şirketin hissesini alır.

bindiği arabanın şirketine ortak olur.

gittiği marketin hissesini de alır biriktirir.

dolar almaz. euro almaz. dünyanın hiçbir yerinde böyle bir yatırım aracı ben göremedim.

fordun tüpraşın doaş ın az da verse bim in temettüleri ile hiç olmazsa tatile çıkarsın en azından faturalarını ödersin. bu kadar basit denklem aslında.

ford 26 küsür net temettü dağıtacak. tamam 1000 tane olmasın hadi çok küçük küçük yatırımcıyız. elimizde 100 adet var.

yüz taneye bile 2600 TL verecek demektir. bununla faturalarını öde, bu ay elektrik, gaz, telefon, çocukların telefonları, su faturalarını ford ödesin fena mı?
    Yatırım bir kültür işi, bu kültür maalesef toplumun genelinde hemen realize olan bir şey değil. Bizim millet ekonomiye hiçbir katmadeğeri olmayan altını alıp yastığının altına koyar, gider amerikan hazine matbaasının 70 krş a bir kağıda basıp malettiği dolara 28 lira verip alır amerikayı bedava fonlar, yetmez euro alır avrupayı da fonlar...ondan sonra bu siyonist ş..sizler masum sivilleri öldürünce cola alıp sokağa döker 1 dolarları yakar.....

Böyle bir cehaletin ortasında bizim gibi kelaynaklarda Otosan alın temettüsü ile emekli olun/ihtiyaçlarınızı giderin diyoruz. Ya çok safız ya da çok hıyar. Arası yok gibi görünüyor.

2.  Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku
    Yatırım bir kültür işi, bu kültür maalesef toplumun genelinde hemen realize olan bir şey değil. Bizim millet ekonomiye hiçbir katmadeğeri olmayan altını alıp yastığının altına koyar, gider amerikan hazine matbaasının 70 krş a bir kağıda basıp malettiği dolara 28 lira verip alır amerikayı bedava fonlar, yetmez euro alır avrupayı da fonlar...ondan sonra bu siyonist ş..sizler masum sivilleri öldürünce cola alıp sokağa döker 1 dolarları yakar.....

Böyle bir cehaletin ortasında bizim gibi kelaynaklarda Otosan alın temettüsü ile emekli olun/ihtiyaçlarınızı giderin diyoruz. Ya çok safız ya da çok hıyar. Arası yok gibi görünüyor.
    Sn. Ric,
    Borsa yatırım fonlarına bakışınız nasıl ? ( Hisse fonlarına )
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Sn. Ric,
    Borsa yatırım fonlarına bakışınız nasıl ? ( Hisse fonlarına )
    Soru bana yöneltilmemiş ama bu tamamen Fon yöneticisi, Fonun açıldığı banka ve aldığı sattığı hisseler ile alakalı.

Bende teknoloji fonu vardı iyiydi mesela...

fonun aldığı hisselerin portföydeki değeri falan çok önemli. Herkes diyorki fon alın rahat edin diyorda; kimse demiyorki bu fonu incelerken şirketlere bakın şirket değerlerine bakın portföyü işgal eden % lerine bakın vs.

Mesela fon içindeki hisseleri veya emtiaları siz alarak kendi portföyünüzü farklı % likler ile oluşturup belkide daha çok kazanç edeceksiniz.

Öncelikle fona 5 yıl aşağıda bakmayın derim. 5 yıl biriktrin. Böylece düşsede yükselsede hisse ve emtiaları her fiyattan almış olursunuz, doğru şirketlerse güzel getirileri var.

BİSt %100 giderken

Fikibük fonu %60 kar ediyor ; diğer taraftan mikimok fonu % 300 kar ediyor. Tamamen doğru fonun alınması ile alakalı.

Örnekle kapatmak isterim.

Bilmem ne firmasının Bes fonunda bulunan altın fonu zart fonu zurt fonunu , Bist rallisi başlamadan Agresif hisse bilmem ne fonu diye değiştirdik.5 yılda toplam 38 bin lira olan BES getirisini 220 bine getirdik.

Alacağınız fonun düzgün yönetilmesi acayip önemli.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

4.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Soru bana yöneltilmemiş ama bu tamamen Fon yöneticisi, Fonun açıldığı banka ve aldığı sattığı hisseler ile alakalı.

Bende teknoloji fonu vardı iyiydi mesela...

fonun aldığı hisselerin portföydeki değeri falan çok önemli. Herkes diyorki fon alın rahat edin diyorda; kimse demiyorki bu fonu incelerken şirketlere bakın şirket değerlerine bakın portföyü işgal eden % lerine bakın vs.

Mesela fon içindeki hisseleri veya emtiaları siz alarak kendi portföyünüzü farklı % likler ile oluşturup belkide daha çok kazanç edeceksiniz.

Öncelikle fona 5 yıl aşağıda bakmayın derim. 5 yıl biriktrin. Böylece düşsede yükselsede hisse ve emtiaları her fiyattan almış olursunuz, doğru şirketlerse güzel getirileri var.

BİSt %100 giderken

Fikibük fonu %60 kar ediyor ; diğer taraftan mikimok fonu % 300 kar ediyor. Tamamen doğru fonun alınması ile alakalı.

Örnekle kapatmak isterim.

Bilmem ne firmasının Bes fonunda bulunan altın fonu zart fonu zurt fonunu , Bist rallisi başlamadan Agresif hisse bilmem ne fonu diye değiştirdik.5 yılda toplam 38 bin lira olan BES getirisini 220 bine getirdik.

Alacağınız fonun düzgün yönetilmesi acayip önemli.
    Cevabınız için teşekkürler.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bugün itibari ile Piyasa değerleri

Mercedes 72 milyar $
    Volkswagen 64 milyar $
    Ford 48 milyar $
    General motors 41 milyar $
    Porsche 15 milyar $
    Froto 10.7 milyar $

Bir anomali var ama nerde?

6. Piyasa değeri/Satışlar
    Volkswagen 0.17
    Gm 0.25
    Ford 0.28
    Mercedes 0.43
    Nissan 0.43
    Froto 0.93

Bu şirketler arasında Marka değeri fiyata dahil olmayan acaba hangisi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,365
     Alıntı Originally Posted by ric Yazıyı Oku

Kasim temettusu ile %65 FROTO alacaktim.

Beni istahlandirdiniz %90'a cikartiyorum

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Bugün itibari ile Piyasa değerleri

Mercedes 72 milyar $
    Volkswagen 64 milyar $
    Ford 48 milyar $
    General motors 41 milyar $
    Porsche 15 milyar $
    Froto 10.7 milyar $

Bir anomali var ama nerde?
    *Global geleneksel otomotiv firmaları elektrikli dönüşümde geri kaldıkları için ucuz fiyatlanması.
    *Froto'nun ana üretimi olan araçlarda elektrikli dönüşümüne erken başlaması.
    *Ana pazarı olan Avrupa'da ticari araçlar için tehditin olmaması.
    *Maliyet+kar yöntemiyle satış gerçekleştirmesi.
    *Kapasite artışı ile satış rakamı ve karlıklıkta artış beklentisi.

Frotonun global otomotivlere göre pahalı gibi görünmesi için benim aklıma aklıma gelenler bunlar, sizin düşünceleriniz nedir?

Sayfa 293/882 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •