Sayfa 294/405 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

Sıcaklıkla alakası yok gibi.
    Yazın aldıkları suda sorun olmalı..
    Çamur mamur doldurdular herhalde..
    Tam olarak sabrı zorluyor..

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

2.  Alıntı Originally Posted by şahna Yazıyı Oku
    Sıcaklıkla alakası yok gibi.
    Yazın aldıkları suda sorun olmalı..
    Çamur mamur doldurdular herhalde..
    Tam olarak sabrı zorluyor..

Sabrı hem de ne zorlamak.
    Pes ettim.
    Artık yeter.
    Al istediğin lotlar senin olsun.
    Bu nedir arkadaş
    Bir yıldır spotta kazanamadım, viopta da batırdı beni.
    Güya potasyum sulfat fabrikası açtık. Gübre fiyatları uçtu ama ben battım.

3. Bu sene Alkim yılı olur diye düşündükçe ters köşe oluyorum. Bilanço açıklasa da faaliyet raporunu okusak artık.

Mi 9 SE cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Yaraya tuz basıp bu seneyi halledecekker...

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Alka önden bilanço gönderecek, bina satışından da ekstra bir kar yazması lazım, sığ bir hisse.
    Alkim de Alka'dan gelecek rakama göre devam edeck yoluna.
    ne kadar kar bekliyorsunuz ?

6. Kağıt seri katil gibi, geleni öldürüyor, seri katillerde böyledir, yakalamak için bir sürü para harcarsın.

Bu kağıt değişerek gelişmeyide öğrenecek, PS yatırımını beklemeye devam.

Ha bu arada sabretmekmi tahammül etmekmi, inatmı, poker oyunundaki gibi rest öekip beklemeye devam.

saygılar, YTD

7.  Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku
    Hava koşulları ile ve önceki KAP haberiyle dalga geçtik adamlarla ama şimdi düşen KAP bilgisinden anlaşılacağı gibi adamlar geyik yapmamış.

Cihanbeyli' de sodyum sülfat üretimi iklim şartları nedeniyle yapılamayacakmış.

Konya – Cihanbeyli Bölgemizde bulunan, Bolluk Gölü - Tersakan Gölü İşletmelerimizde hammadde olarak kullandığımız kristal sodyum sülfat; iklimsel değişiklikler, yağışların azalması ve kuraklığın artması, sıcaklıkların geçmiş dönemlere göre biraz yükselmesi ile Tersakan ve Bolluk Göllerindeki üretim havuzlarında istenen miktarda kristallenme sağlanamamıştır.

14 Şubat 2022 tarihi itibariyle yapılan son kontrollerde, havuzlarda istenen miktarda kristallenme oluşmadığından Bolluk ve Tersakan Göllerinden elde ettiğimiz bu hammaddeyi işleyen Cihanbeyli Sodyum Sülfat Tesislerimizde sodyum sülfat üretimi bu dönem yapılamayacaktır.

Sodyum sülfat üretimi yapılmayacak olan tesisin ekonomik faaliyetinin devamlılığını sağlayabilmek açısından burada rafine tuz üretimi yapılması planlanmıştır. Bilindiği gibi uzun yıllardır Tersakan Gölünde elde ettiğimiz 20.000 ton/yıl dolayındaki ham tuz piyasaya doğrudan satılmaktaydı. Rafine tuzun üretimi ile sodyum sülfatın üretimi birbirine çok benzeyen tesislerde yapıldığı için, kısa sürede tamamlanacak olan bazı düzenlemelerden sonra sofra tuzu kalitesinde rafine tuz üretimine başlanacaktır. Böylece ham tuza göre katma değeri daha yüksek bir ürün elde edilecektir.

Karayollarında kullanımı her geçen yıl artmaya devam eden magnezyum klorür solüsyonunun daha da kaliteli olarak elde edilmesi için gereken proses desteği de bu dönem bu tesis ile verilecektir.

Cihanbeyli Sodyum Sülfat Tesislerinde bu yıl meydana gelecek olan sodyum sülfat üretim eksikliğinin Çayırhan Sodyum Sülfat Tesislerimizdeki artan kapasite ile karşılanması planlanmaktadır. Çayırhan'da 210.000 ton/yıl olan kapasitemiz 2021 yılı sonunda 300.000 ton/yıla ulaşmıştır ve kapasite artış çalışmalarımız KAP açıklamalarımızda da belirtildiği üzere devam etmektedir. Cihanbeyli Tesislerimizde sodyum sülfat üretimi ortalama 46.000 ton/yıl olarak düşünüldüğünde eksilen bu üretimin Çayırhan'daki artan kapasite ile karşılanabileceği görülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
    Taş devri taş bittiği için bitmediği gibi, sodyum sülfatta soğuklar olmadığı için bitmeyecek, çayırhanda devam.

saygılar, YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,974
    Alkim sapkadan tavsan cikarir mi bilancodo görecegiz
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Sayfa 294/405 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon

Yer İmleri