Onemli Gunler Banner
Sayfa 294/442 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon
Arama sonucu : 3532 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. Benim bildiğim tek birşey var o da tahtacının bir bok bilmediği

2. Adorable Hocam sen mülakata girme Rtük ceza keser.
    Hard cevaplar gelebilir :)

3.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Soruyu çözenleri mülakata alıyoruz

Arena bugün spek için düşünceleriniz:

Aday 1: Var bi bildiği nımısızın.

Aday 2: Bofa ile kılıç kalkan oynuyordur.

Aday 3: Cep to cep yapıyordur.

Aday 4: Sirtaki bağımlısı.

Bence cevap B şıkkı.

BofA'nın elinde son 7-8 günde aldığı yaklaşık 550 bin lot mal var.

Bugün sattığı 60 bin lot hariç. Yani daha satacağı 550 bin lot mal var BofA'da.

Hepsini satmasa bile 400-450 binini satacak. Tahta 4-5 gündür alıcılı olduğu için satmak yerine almaya devam etti. Ama muhtemelen alabileceğinin üst sınırlarına yaklaştı. En son bilanço öncesi 800-900 bin lota kadar çıkmıştı. Kötü gelen net kar sonrası yatırım finans 500 bin lotu satınca BofA da elindeki 900 bin lotun 700-800 binini satmıştı.

Şimdi muhtemelen BofA ya birisinin yoğun satmasını yada endekse satış gelmesini bekliyor satmak için.

Bunlardan biri olursa BofA da şelale gibi satmaya başlar.

Tahtacı da bunu bildiği için bu malı sattırıp öyle yürümek isteyebilir. Hemde bilanço sonrası görülen 15,3'den başlayan yükselişin 17,97'e kadar olan kısmın bir küçük düzeltmesi de olmuş olur bu bahane ile.

O yüzden kısacılar satarsa yada endekse satış gelirse BofA da katılır. Belki o zaman 17.20'ler tekrar görülürse düzeltme de aradan çıkar.

Ama ana trend yukarı. Önce 18,60 direnci sonrasında 21,5 lira var ana hedef olarak. Endeks müsade ederse 21,5 görülebilir Aralık ayının ilk yarısı.

4. Üstadım çıkmaz mı sahneye büyük bir oyuncu, bofaya da diğerinede rest çekecek dicem ya endeks ürpertiyor oyuncuları.
    Yatırımcılar ise alışık özellikle biz.
    Endeksten bağımsız hareket etse şaşırtmaz beni.

5. Arena’nın rakiplerinin piyasa değeri;

Indeks: 217 milyon dolar

Armada: 263 milyon dolar

Penta: 1 milyar 335 milyon dolar

Arena’nın piyasa değeri ise Hintlilere satıldığı sene olan 2010’da 86 milyon dolar, Bu gün ise 94 milyon dolar.

CEO İSTİFA!

6. tahtacı bişi biliyor mu bilmiyorum da çok güzel al sat yaptırıyor teşekkür ederim kendisine. maliyetim ilk alışıma göre %14 aşağıda görünüyor. testereye devam tahtacı bey

7. Şu havada bile akıntıya karşı kürek çekiyor.Ek alım yapsa defalarca tl zirvesini test etmiştik.

8.  Alıntı Originally Posted by sorpressa Yazıyı Oku
    Üstadım çıkmaz mı sahneye büyük bir oyuncu, bofaya da diğerinede rest çekecek dicem ya endeks ürpertiyor oyuncuları.
    Yatırımcılar ise alışık özellikle biz.
    Endeksten bağımsız hareket etse şaşırtmaz beni.

Hocam ortada somut bir haber yada söylenti omadığı sürece bu endeksde alım yapmak hakikaten büyük cesaret işi diyeceğim ama endeks hergün bir şekilde yükseliyor.

Millet alternatifsizlikten borsada ne bulsa alıyor herhalde ama bir bizi bulamadılar :)

Şaka maka 5000 endekse %1-2 civarında bir amrj kaldı ama sanırım artık 5000 psikolojik olarak da insanları etkiliyor. Yai sanki, buraya bir değse tetikte olan eller hep birden sat tuşuna gidecek özellikle çok primli hisselerde.

Maalesef biz de etkileniyoruz böyle satışlardan sanki çok çıkmışız gibi.

Endekse az birşey düzeltme gelip yataya bağlasa belki o zaman insanlar kafalarını kaldırıp ne ucuz kalmış diye bakacak sanırım. Ama hep aynı hisseler yükselince yan kağıtlara bakan olmuyor.

Ama bence Aralık ayından itibaren artık daha rasyonel fiyatlamalar yapılacak borsada ve uçuk hisselerden ucuz hisselere doğru bir kayış olacak. Bakalım bundan ne kadar nasipleneceğiz.

Sayfa 294/442 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •