Sayfa 294/1044 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 2,345 - 2,352 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    *cumhurbaşkanı başdanışmanı ertem: Türkiye'de siyasi ve ekonomik olarak yeni bir dönem başlayacak-habertürk

(23/03/2021 - 17:40:23)
    *cumhurbaşkanı başdanışmanı ertem: Yarın cumhurbaşkanımızın ekonomik reformlarla ilgili güçlü mesajlar vereceğini düşünüyorum-habertürk

(23/03/2021 - 17:39:55)

*CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI ERTEM: DOLARİZASYON KONUSUNDA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ÇOK SIKINTIMIZ OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM-HABERTÜRK

(23/03/2021 - 17:41:05)
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Hayırlı Günler...

Sağlık ve mutluluk dolu güzel bir gün olmasını diliyorum...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Sabah dükkanı açtık, gelen giden olmadı...

Hayırlısı olsun. Birazdan kapatır gideriz...

4. iyi akşamlar. sistem takibi tam olarak nedir? bu sistemlere nasıl ulaşabilirim. herkes sisteminiz olsun diyor ama nedir bir türlü çözemedim

5.  Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Sabah dükkanı açtık, gelen giden olmadı...

Hayırlısı olsun. Birazdan kapatır gideriz...
    Bizim dükkan kalabalıktı emme sadece kimi içerde kimi dışarda dikelmeyi tercih ettiler.

hayırlısı.

Alıntı Originally Posted by arrda Yazıyı Oku
    iyi akşamlar. sistem takibi tam olarak nedir? bu sistemlere nasıl ulaşabilirim. herkes sisteminiz olsun diyor ama nedir bir türlü çözemedim
    Sistem, uyulması gereken kurallar topluluğudur...

Hangi şart ve durumda alış/satış yapmanız gerektiğini önceden belirlediğiniz kurallar dahilinde yaparsanız bir sisteminiz olmuş olur ve işlemlerinizi de bir sisteme göre yapmış olursunuz...

En basitinden;

- 14 günlük veya size uygun bir ortalamaya göre ortalamayı yukarı kestiğinde AL, aşağı kestiğinde SAT bir sistemdir...

Bu basit sistemden, çok daha karmaşık sistemlere kadar sınırsız sayıda sistem vardır. Kimisi fiyata dayalı, kimisi ortalamaya dayalı, kimisi hacime dayalı, kimisi de bunlardan türetilmiş türev sistemlerdir...

Bir zamanlar tüm hisseler için günlük kapanışa göre kendi sistemimi paylaşıyordum. Fakat ortalık tıpkı bugünkü gibi günlerce sessiz kaldı ve bazı arkadaşlar tarafından da yanlış anlaşılınca ben de sistemin sonuçlarını paylaşmaktan vazgeçtim...

Şimdilerde talep olursa grafik paylaşıyorum...

Örnek olsun diye XU100 için Günlük grafiği paylaşayım...

Grafikte AL/SAT oklarına ve grafikteki barların rengine dikkat etmeniz yeterlidir...

Ertesi günü beklemeden günün son 5 dakikasında gereğini yapmış olduğunuzu varsayarak inceleyin. "Ertesi gün açılışta hareket ederim!" derseniz geç kalmış olabilirsiniz...

Elbette tek başına bu sistemle çok kazanmanız mümkün değil. En azından kaybetmeyi önlemiş olursunuz. Birkaç tane daha tekniği ekleyerek doğru zamanda doğru karar vermeyi garantilemek gerekiyor.

Her ne kadar mükemmel bir sisteminiz olsa da en olmadık zamanlarda çalışmayıp sizi zarara sokabilir...!

Bunun için de portföy ve risk yönetimini öğrenmeniz gerekir...

Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    Bizim dükkan kalabalıktı emme sadece kimi içerde kimi dışarda dikelmeyi tercih ettiler.

hayırlısı.
    Sen tek başına iyi idare ediyorsun. Takdire şâyân bir durum...

Ben tek kalınca canım sıkılıyor ve yazasım gelmiyor...

Bir kaç gün daha müşteri gelirse dükkan açıktır. Sonrasında yine sessiz günler başlar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,990
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Sayfa 294/1044 İlkİlk ... 194244284292293294295296304344394794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •