Sayfa 295/504 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon
Arama sonucu : 4031 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: RTALB - RTA Laboratuarları

1.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    Millî eğitim bakanı dedi ki, artık Corona bitti, okullarda maskeyi kaldıracağız. Ve hisse düşüşe başladı
    Şimdi yatırımcı der ki; 2 lira olduğu günlerde ki gibi yıllık 17 milyon lira kar mı sciklar RTA. Çünkü satışların %80 i test kiti idi. Ve bu korku satturfi hisseyi

Cevap; pandemiden önce jasada para yoktu. Yan gelir yoktu.

Şimdi sadece A1 kapital ve vadeli mevduatta yıllık 100milyon lira para gelir. Besiyer ve kanatlı aşı ile diğer imalatkar ise fabrikanın masrafını çıkartır. Eski günlerde ki cılız kâr artık tarih oldu. Nakit zengini bur şirket var artık ve nakiti çevirip diğer gelirler rakamindan 2021 yıllık kâr rakamını sağlayacak potansiyel taşıyoruz.

Hisse kaç liraya bölünecek.. 2 haneli rakama bölünür diye düşünüyorum. Asgari 10,00 TL.

Lakin bu düşüş devam ederse, 5-6 liraya bölünür

Artık olan olmuş... Diplerde hacimsiz düşüş yaşıyor ve bu seviyelerden satıp , primli bur hisseye girip risk almak mantıksız geliyor bana.

Biriktirmeye devam edeceğim hisseyi.

20.50 TL olana kadar gördüğüm her yerden alırım cebimde para varsa eğer.

11 liraya kadar düşerse şaşırmam. Geçmişin GAP noktası ...

Aniden kalkıp 30 lirada olsa şaşırmam

Görünen o ki;

Sağlam haber gelmedikçe düşüş sürer
    6 lirada gap var yalnız

2.  Alıntı Originally Posted by tarik1234 Yazıyı Oku
    Genz biyoya hasatyım covit bitti daha makinesini yapacak ha gayret 2030 kadar yetiştirecekler
    Genz Bio, pandeminin en yoğun zamanında keşfini yapmış ve ürünü ortaya çıkarmıştır. Maalesef hiç bir şey göründüğü gibi değildir. Bana göre Genz Bio yalnız kalmıştır. Yurt içi ve dışı ne destek ve ne de yatırım alabilmiştir( tübitak vs aldığı destekler ürünü çıkarıp pazara sürmesi için yetersizdir) .Bu konu çok üzüldüğüm bir konudur.
    Halen doğru dürüst pandemiye uygun ve etkili test kiti yapılamayan dünyamızda belkide Genz Bio 'nun ürünü çok önemli bir eksikliği giderecekti. Bu manâda büyük bir fırsat kaçmıştır.
    Yinede bu gün covid bitmekte olduğu için ürünü artık işe yaramıyor görünsede Genz Bio bu büyük işi başarmış kabul edilebilir.
    Çünkü bu teknolojiyi edinmiş olan Genz Bio 'yu bir gün mutlaka takdir edenler ortaya çıkacaktır.

3. Bu hisse için en kötü senaryo , Corona bitti denmesi idi..
    Ve denildi

Zaten 3 ay önce bunun sinyalleri verilmişti ve bu seviyeler sürpriz değildi.

En kötüyü geride bıraktık, artık olumsuz her beklenti gerçekleşti değil mi. Ve bu beklentiler 64.50 den beru satıldı.

Şu saatten SONRA şöyle bir nedenden dolayı düşüş olacak diyebilir miyiz?

Sanmıyorum...

Belki 3 aylık cılız gelir, belki bilanço yıl boyunca vasat gelir, fakat zarar yazmaz bu şirket. Yani çok öyle aman aman bir düşüş olmaz. .

Şu anda ölmüş eşek kurttan korkar mı modundayim))

En kötüyü bile bile, zararı göze alıp beklemiştim. Yani bu seviyeden satacak değilim. İnceldigi yerden kopsun diyorum..defter değeri 2 olmuş, fk 5 civarları ve enflasyon nedeniyle aslında şirketin yeniden değerlendirilmiş defter hali şu anda 1.00 ın altında bence.

Sürpriz güzel bir habere Abbas yolcu olur tahta. Şu anda bilanço ve sektör olarak, ARGE projeleri olarak Bursa'nın ilk 10 hissesi benim gözümde rtalb.

Satan satar... Kalan hissedaşlar ile yola devam.

Hisse oturdu desteğe taş gibi demek için bu seviyelerden alımlar gelmeli tahtaya. Bugün alım oldu, yarın olur mu bilmem. Alımlar devam ettikçe, tahtaya Taze kan geldikçe, destekli şekilde yön yuksri olur

Patrondan birşey beklemeyin. Ağzı ile söyledi, hisseye müdahale etmicez, borsa fiyatı olarak , biz çalışıp reelde şirketi büyütüp kar yazdıracagım, dedi.

Bu kendinden emin bir demeç idi. Şirketin gelecekte ki projeksiyonuna güveniyor demek ki...

Yahut ta battı fish yan go misali gaz alıyor.. ))

Soru şu, en kötüyü geride mi bıraktık?
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

4.  Alıntı Originally Posted by magduryatirimci Yazıyı Oku
    6 lirada gap var yalnız
    Bugün 14.39 dan 14, 80 e kadar hacimsiz yükseldi... Çünkü satıcı yoktu

Kim nereden aldı ki satsın. Herkes Zarar da. Panik yapıp satan oy var Sadece satışta ve o da az bibsatus olunca, tahta yönünü yukarı çevirdi.

Siz satmazsaniz, hisseyi almak isteyen mecbur yukarı sürüp tahtayı, yukardan satmanizi beklicek ve siz satmadikca daha yukarı surecekler hisseyi.

Tekrar ediyorum, 20,50 nin altinda ki fiyatlamalar reel değil.

Tahtada kemikleşmiş bir yatırımcı kitlesi oluşuyor. Tıpkı Otokar gibi yada asuzu Gibi yada ttrak yahut doco Gibi. Satılmayan hisse yükselir, kaide bu .

Hissene güveniyorum
    Şirketimizin iyi yönetildiğini görüyorum
    Er-gec herşey aslına rücu eder diyerek, beklemeye devam ediyorum

Esas GAP noktası 18.59 den başlayan hacimsiz düşüş. O noktaya değecek bu hisse. İşte o zaman oturup hesap kitap yaparız. Akabinde 20.50 var çünkü,.. esas satışlar 20.50 ve 22.59 den gelecek. Ve karşılanır ise bu satışlar, yolculuk 30 ,XX kademesi

Kötü senaryo ise;

Bu seviyeden alan şahsın 18.50 den sattığı malı kimsenin almaması olur ve dön geriye aşağı.

Her realizede yeni akıcı gelmesi gerekir sağlıklı yükseliş için . Ve bunun gerçekleşmesi için kesinlikle olumlu haberler düşmeli kap'a.
    yazdığım öngörüler sadece fikir alışverişi amaçlıdır. yatırım maksadı ile kullanmayınız...

5.  Alıntı Originally Posted by külyutar Yazıyı Oku
    Bugün 14.39 dan 14, 80 e kadar hacimsiz yükseldi... Çünkü satıcı yoktu

Kim nereden aldı ki satsın. Herkes Zarar da. Panik yapıp satan oy var Sadece satışta ve o da az bibsatus olunca, tahta yönünü yukarı çevirdi.

Siz satmazsaniz, hisseyi almak isteyen mecbur yukarı sürüp tahtayı, yukardan satmanizi beklicek ve siz satmadikca daha yukarı surecekler hisseyi.

Tekrar ediyorum, 20,50 nin altinda ki fiyatlamalar reel değil.

Tahtada kemikleşmiş bir yatırımcı kitlesi oluşuyor. Tıpkı Otokar gibi yada asuzu Gibi yada ttrak yahut doco Gibi. Satılmayan hisse yükselir, kaide bu .

Hissene güveniyorum
    Şirketimizin iyi yönetildiğini görüyorum
    Er-gec herşey aslına rücu eder diyerek, beklemeye devam ediyorum

Esas GAP noktası 18.59 den başlayan hacimsiz düşüş. O noktaya değecek bu hisse. İşte o zaman oturup hesap kitap yaparız. Akabinde 20.50 var çünkü,.. esas satışlar 20.50 ve 22.59 den gelecek. Ve karşılanır ise bu satışlar, yolculuk 30 ,XX kademesi

Kötü senaryo ise;

Bu seviyeden alan şahsın 18.50 den sattığı malı kimsenin almaması olur ve dön geriye aşağı.

Her realizede yeni akıcı gelmesi gerekir sağlıklı yükseliş için . Ve bunun gerçekleşmesi için kesinlikle olumlu haberler düşmeli kap'a.
    Mayısın 2. hafta 12 mayıs gibi bedelsize onay gelir diye düşünüyorum 45 gün olacak. 20 22 arasına sürüpü oralarda böler diye düşünüyorum kağıdı ondan sonra a1 i bekleyecek bu kagıt başka bir yol göremiyorum ytd.

6. Koskoca 8 yılda % 400 getiri sağlamış hisse. Bedelli ve Tahsisli yapılmamış olsa sulanma etkisinden %-25 desek. %500 getirisi olurdu. Gereksiz yapılan Tahsisliler hisseyi çok sulandırdı. Bu tahsislilerin de kaymağı bir şekilde yenmeli. 8 yıldır Arge konuşuyoruz. A1Capital dışında eski ve yeni patronun attıkları her adım (Serenay Ambalaj, Sacem Hayat, A1 Yaşam) tam bir fiyasko ile sonuçlandı.

Bedelsiz e sadece elimde küsurat kalmaması için bakıyorum. Benim için önemli olan A1 Portföy ün pay ihracına ne zaman onay geleceği, fonların ne zaman işleme açılacağıdır.

7. 15.90 güzel bir mevki

8. Bilanco tarihi ne?

Özkaynak çeyrek bilancoda 350 gelir mi?

Selamlar herkese, iyi bayramlar

Sayfa 295/504 İlkİlk ... 195245285293294295296297305345395 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •