Sayfa 298/308 İlkİlk ... 198248288296297298299300 ... SonSon
Arama sonucu : 2459 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

1. Merhaba. Ben emlak yerine GYO alan bir kisiyim. ABD'de daha da oturmuş bir sistem var. GYO benim için emlak gibi olmalı. Borçsuz, arazi değeri, bina değeri vesaire. YGGYO bu konuda en uygun hisse. Kira geliri gibi. Acaba PAGYO'nun borç oranı ve arazi değerine baktığımızda bir terslik olur da kapanırsa emlak gibi midir? Borsayı sevmiyorum. Tek derdim likid bir emlak alternatifi kira alma sorunsuz kiracıyla uğraşmadan. Borçlanma alışkanlığı, tutarı ve arazi bedeline baktığımızda PAGYO emlak yerine geçer mi? ABD'de çok var öyle.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    227
    Sayın sathyz; ben de sizin gibi düşündüğüm için,PAGYO ve YGGYO'da karar kıldım...Sadece istikrarlı temettü alabilmek için...Saygılar...

3.  Alıntı Originally Posted by Muallim Yazıyı Oku
    Sayın sathyz; ben de sizin gibi düşündüğüm için,PAGYO ve YGGYO'da karar kıldım...Sadece istikrarlı temettü alabilmek için...Saygılar...
    Sn. Muallim.

YGGYO ortaklığı tam bana göre. Panora da radarımda.

Sizden öğrenmek istediğim (borsa konusunda iyi değilimdir) PAGYO borçlanma alışkanlığı, toplam TL olarak borcu ve arazi değerleri ne kadardır? Bir terslik olur da (deprem de olabilir veya başka sebepler) piyasadan çekilirse hisse tutarının ne kadarı borçlar düştükten sonra arazi satışı sonucu elimize geçer? Yüzde olarak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    227
     Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Sn. Muallim.

YGGYO ortaklığı tam bana göre. Panora da radarımda.

Sizden öğrenmek istediğim (borsa konusunda iyi değilimdir) PAGYO borçlanma alışkanlığı, toplam TL olarak borcu ve arazi değerleri ne kadardır? Bir terslik olur da (deprem de olabilir veya başka sebepler) piyasadan çekilirse hisse tutarının ne kadarı borçlar düştükten sonra arazi satışı sonucu elimize geçer? Yüzde olarak.
    Benim hesaplarıma göre şu anki defter değeri 40 lira...Başka şeye gerek yok...

5. Bilançoyu da gönderemediler bir türlü

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    227
     Alıntı Originally Posted by jtucker Yazıyı Oku
    Bilançoyu da gönderemediler bir türlü
    Değerlemeyle birlikte 2022 4. çeyrek karı 2 miyar 100 milyon desem...100 milyonu faaliyet karı olabilir...bana göre..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    227
    2 milyar 976 milyon toplam varlık,115 milyon net faaliyet karı...Defter değeri 40 değilde 34 gibi...1 lira temettü garanti ...inşaallah...

8. Bilanço hayırlı olsun.
    Yeni varlık alımı olmazsa en az 1.20 tl net temettü verebilir bence.
    YTD

Sayfa 298/308 İlkİlk ... 198248288296297298299300 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •