Sayfa 298/935 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon
Arama sonucu : 7479 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Asıl fiyat 333334 ve üstü olursa daha bir popüler olacak..
    BIST de 1 hisse maksimum hisse emir limit fiyatı 500000 lira..
    Kurucu 333334 lira olursa tavanı 500000 bini geçecek..
    Bu fiyat İZİN ALINMADAN AŞILAMAZ..
    Kademeye 500000 üzeri alış girilemeyeceği için satışta girilemez..
    Borsa TARİHİNDE ilk defa inşaallah bunun için bir düzenleme yapacaklar..
    Fiyat EĞER AŞARSA 333334 lira olursa bakalım ne olacak??
    Yazdıklarım benim teorikteki tahminlerim..
    Pratikte nasıl olacak göreceğiz..
    Çünkü bu durum önceden hiç yaşanmadı..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    hocam bu tabloda ne anlatıyor.. paylaşılan hisselerin maksimum girilebilecek değerleri mi. öuleyse ısbtr izin alınmadan maksimum 100 bini mi görebilir

2.  Alıntı Originally Posted by mali33400 Yazıyı Oku
    hocam bu tabloda ne anlatıyor.. paylaşılan hisselerin maksimum girilebilecek değerleri mi. öuleyse ısbtr izin alınmadan maksimum 100 bini mi görebilir
    Aynen öyle..
    Ben işB ye hiç bakmamışım..
    Bu fiyattan yukarı emir giremezsin.Yükseltmeleri gerekir..
    Tabi bu teorik olanı.Pratikte nasıl olacak bilemiyorum..
    Çünkü daha önce hiçbir hisse(yeni bist mevzuatları içinde eski zamanlar değil) bu duruma düşmemişti...

3.  Alıntı Originally Posted by turkson Yazıyı Oku
    Bence Yapilan aciklamaya bakma. Onlar işin süslü ve politik laflari.

Borsagundemdeki sisrcam haberini okudum. yilin 2. Yarisindan sonra kadar bir sure biçilmiş.

Aklima takilan diger konu . Bu durum chp hisselerinden dolayi birleşmeyi finans ayaginda yapilmamazlik olabilir mi ? Sonuçta bankada chp hisselerini ayri bir konumu oldugu için tolere ediyor. Koruyor. Yani sadece sisecami birleştirip birakabilirler mi ?
    Asil baskıyı goren ısctr piyasa degerı bırlesme olursa encok etkilenecek hısse 2mılyar dolar ödese bile sirketın sırtından buyuk bir yuk alınacak ve tek hısse oldugu zaman en az 4 mılyar dolar deger artısı olacak
    Hisseler halka acık olmasa ve cogu luk kendisinde olsa sımdıye yapmıs olacaklardı ama vakıf a fazla nakit grisi olmayacak %60 gorundugu kadarıyla halka ve hazıneye de olacak
    Asil bırlesme olursa atr btr ve ctr ısbank in en cok prim potansiyeli kurucu hisselerı elinde bulunduran ıstırakler de olur ismen ısyat ve ısfın ta bu hisseler olabılır asıl film burda olur

4. ISKUR - İş Bankası Kurucu

Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Aynen öyle..
    Çünkü daha önce hiçbir hisse(yeni bist mevzuatları içinde eski zamanlar değil) bu duruma düşmemişti...

Isatr ve iskur 500 bin, isbtr 100 bin iken, isctr 4 milyon olması normal mi sizce?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by FİBONACCİ Yazıyı Oku
    Aynen öyle..

Peki olası değerlemede ısbtr ısatr ın 5 te 1 i diyebilir miyiz mantıken. Isbtr de 500 olsaymış iyiymiş.

6.  Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Isatr ve iskur 500 bin, isbtr 100 bin iken, isctr 4 milyon olması normal mi sizce?

Büyük ihtimalle ödenmiş sermaye ile alakalı dır

7. belki de hisseler bir bir maksimum fiyata ulaştığı zaman holdingleşmeden de imha olabilir mi acaba

8. Burada bahsedilen değerler, tek seferde alım satım için girebileceğiniz max tl değerlerdir... Bu değer işkur için de 1 sene kadar önce 100.000 idi, ama sonradan 500.000'e çıkarıldı. Örneğin işkur 250.000 tl ve altında olsa idi tek kalemde 2 adet alış satış yapabilirdiniz. Ama şu an sadece 1 adet işkur ile işlem yapabilirsiniz. Elinde işbtr olanlar mesela 2 adet işbtr' ye 51.000'den satış yazmaya çalışsın. Sistem izin vermez, çünkü işlem miktarı 100.000 tl'yi aşar. 51.000 fiyattan satmak isterseniz birer birer satış yazmanız gerekir. Yanlış anlaşılmasın. Satın demek istemedim. Örnek verdim.
     Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 298/935 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •