Sayfa 3/238 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 1899 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Teknik merkezi

1. Bankanın sana bir yılda verdiğini piyasa iki üç ay içinde yatırımcılarına ( elbetteki herkese değil ) verdiyse California il sınırlarına girilmiş demektir diye düşünüyorum

80 civar bist100 den maliyetlenen birisi buradan piyasadan çıksa ve ben il sınırlarından geri döneceğim itmisim gaymakamligi ben gidiyorum dese ve parasını mevduata yatirsa gayet karlı bir yıl geçirmiş demektir benim gözümde çünkü 10 ay boyunca mevduat faizini yine alacak ( benim faizle işim olmaz orası ayrı konuda teorik olarak yazıyorum )

Kabaca hesaplarsak yılbaşında parasını faize yatıran biri 100 TL sini bir yıl sonunda 110 TL alacak iken

80.000 civarı mal alip şimdi sattiysa yani bugün

100 TL si 115 TL oldu ve 8 ayda yaklaşık 8 TL daha mevduat faizinden kazandığında eder 123 TL eder

Bu miktara şimdi burun kivrilsa dahi bu iyi bir yüzdedir

Bugün bir banka çıksa ve faiz oranları yüzde 10 seviyelerinde olmasına rağmen ben yüzde 23 kılçıksız faiz veriyorum dese o bankanın kapısında 10 km kuyruk oluşur

En başta da yüzde 23 nedir leynnn diyenler o kuyruğa girerler

Ama gel gör ki geleneksel olarak California gaymakamligina gitme taraftariyim

aptallık aynı şeyleri yapıp hep farklı sonuçlar beklemektir ....A. Einstein

2. Hiç bir zaman birlik olamayıp topluluk olmaktan öteye gidemeyen avareller topluluğu iyice balatayi siyirdi

Avareller kendi embesil politikaları neticesinde sıkısmis oldukları kısır döngüden cikamadikca bize sariyorlar

Çok yakında merkezi Avrupa'nın yerli soluk benizlilerinden buraya göçler olacağı görüşümü koruyorum

3. gaymakamligina varınca soluk benizlilere malları devredip dolarlarimi alıp yalnız kovboy olarak dönüşe geçecegim

California il sınırlarına yerli kiyafetlerimi değiştirip kovboy elbiselerimle girdim

California gaymakamligina doğru tırıs gidişle devam

Şehrin güneyinden giriş yaptık , sanırım gaymakamlik kuzeyde olabilir

4. arkadaş geldik california ya

o kadar da sözleşmiştik kabileyle california ya gelince bu namussuz soluk benizlilerin eline vermek için cowboy kılığında dolaşacağız diye ama herkes arazi

dolanıp dumaktan sıkıldı kabile !!!

gaymagamlığı taşıdılarsa ben napayım

bizde yalnız kowboy takılırız bir müddet

5. Faizlerin durumu ,hesaplar felan,mantıklı, hatta oldukça tatminkar da bir kar var ortada ama,
    Ne olursa olsun buna kimileri ralli dese de ben katılmıyorum,yani beklenen ralli bu değil.Dolar çarpı 50 değil elbet ama bizim zirvemiz 120-130 lardır en azından , yani eski 90a tekabül eden diyorum. tabi şuan afaki oralar.
    Ayrı bir öngörünüz varsa dinleriz.
    Öte yandan dolar için de erken gibi geliyor ama yorum yok.Düşmese de yatay bant,al satlar vs.YTD.

6. Daha California gaymagamligina varamadım zaten

Hele bi varayim , ondan sonra ki beklentim çok ciddi yenilir yutulur olmayan küresel bir krizdir

Elbette ki payimiza düşeni alacağız bence ancak o krizden sonra kartlar yeniden dağıtılacaktır

Ve biz joker olacağız

Şu anda gaymagamliga doğru tırıs gidiş le devam

Fazla konserve fasulyen var mi

Sayfa 3/238 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz