Sayfa 3/139 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 1172 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Mrb, bu faydalı başlıktaki katkılarınız için çok teşekkür ederim. sessiz takipteyim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,343
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    madem öyle, başlıktan faydalandığını düşünen arkadaşlar, açılış şerefine bir merhaba desin bari...hep söylüyoruz, bu başlık sessiz takipçilerin başlığı..yoksa aktif olarak yazan değerli arkadaşlar, zaten genelde tecrübelerini aktarıyor, bu başlıktan çok da istifade etmiyorlardır.
    Selamün aleykum
    gericilikten dolayı demiyorum ( aslında katıksız yobazım) Selam dışarıdan gelen tarafından verilir... içeride olanlar gelenin selamını alırlar sonra merhaba derler... gelen selim olun demiştir. içeridekiler de buyrun emniyettesiniz demektedirler... maalesef çok kavramımız siyasileşmeiş ve içerikleri boşalmış durumdadır...
    selam da diyebilirim selamı da alabilirim, çoğunlukla içeride olan biri olarak merhaba da diyebilirim...

3.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    Selamün aleykum
    gericilikten dolayı demiyorum ( aslında katıksız yobazım) Selam dışarıdan gelen tarafından verilir... içeride olanlar gelenin selamını alırlar sonra merhaba derler... gelen selim olun demiştir. içeridekiler de buyrun emniyettesiniz demektedirler... maalesef çok kavramımız siyasileşmeiş ve içerikleri boşalmış durumdadır...
    selam da diyebilirim selamı da alabilirim, çoğunlukla içeride olan biri olarak merhaba da diyebilirim...
    A.S. Güzel oldu açıklama, konuya çok uzak biri olmadığım için açıklamayı da gayet net anladım O zaman, yeni arkadaşlar selamlarını iletebilirler.

Bu arada, konu biraz dağılacak ama...Latife yaptığınızı düşünüyorum..Yobaz, bağnaz ve gerici demektir. Bu nedenle inancı, dünya görüşü vs ne olursa olsun, her kesimden yobazdan nefret ederim. Başımıza ne geliyorsa o kesimden gelyor zaten.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    madem öyle, başlıktan faydalandığını düşünen arkadaşlar, açılış şerefine bir merhaba desin bari...hep söylüyoruz, bu başlık sessiz takipçilerin başlığı..yoksa aktif olarak yazan değerli arkadaşlar, zaten genelde tecrübelerini aktarıyor, bu başlıktan çok da istifade etmiyorlardır.
    Merhabalar,
    Kitabın ilk cildi ile 2. cildinin ortalarına kadar süperdi. Soluksuz okudum notlar aldım. Anlamadığımı başka yerde araştırdım. Ön görülerin 3-5-10 ay sonra ne kadar uyumlu olduğuna baktım. Başlığa sürekli yazanlara güven duydum. Yatırımlarımı yaparken burada başta siz olmak üzere kıymetli fikirlerini sunan güzel insanların fikirleriyle uyuşmadığında çok temkinli yaklaştım.

2. cildin yarısından sonra sorunlar başladı. 1. cilt (bu arada 1. cilt sonundaki kapatma kararınızdan vazgeçtiğiniz için minnettarım) ve 2. cildin yarısı ben geldiğimde yazılmış hazırdı, ama sonrasında hep beklemek gerekti. Acaba yazan oldu mu? Yeni bir görüş düşünce var mı?
    Öğrenmek çok güzel bir şey. Öğrenirken ustaları konuşmadan dinlemek ise bence öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Konuşurken duyamıyorum. Başta siz olmak üzere tüm forumun kıymetli yazarlarına saygılarımı sunuyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by hmtfb Yazıyı Oku
    Merhabalar,
    Kitabın ilk cildi ile 2. cildinin ortalarına kadar süperdi. Soluksuz okudum notlar aldım. Anlamadığımı başka yerde araştırdım. Ön görülerin 3-5-10 ay sonra ne kadar uyumlu olduğuna baktım. Başlığa sürekli yazanlara güven duydum. Yatırımlarımı yaparken burada başta siz olmak üzere kıymetli fikirlerini sunan güzel insanların fikirleriyle uyuşmadığında çok temkinli yaklaştım.

2. cildin yarısından sonra sorunlar başladı. 1. cilt (bu arada 1. cilt sonundaki kapatma kararınızdan vazgeçtiğiniz için minnettarım) ve 2. cildin yarısı ben geldiğimde yazılmış hazırdı, ama sonrasında hep beklemek gerekti. Acaba yazan oldu mu? Yeni bir görüş düşünce var mı?
    Öğrenmek çok güzel bir şey. Öğrenirken ustaları konuşmadan dinlemek ise bence öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Konuşurken duyamıyorum. Başta siz olmak üzere tüm forumun kıymetli yazarlarına saygılarımı sunuyorum.
    İkinci yarı, muhtemelen pandemi sonrasına denk geliyordur.

Buradaki kabahat biraz da benim, kusura bakmayın...bir taraftan twitter da da yazıyorum, bazen kendimi tekrar etmekten de çekiniyorum.

Pandemi sonrası, herkes gibi benim de moralim bozuldu. En son çok yakın bir arkadaşım ababsını, abisini kaybetti, kendi de çok ağır geçirdi...Bu tür şeyler de çok moral bozuyor. Zaten, neredeyse bir yıldır yrı tutsak hayatı yaşıyoruz.

Bir de, beni esas piyasalardan soğutan son 2 yıl yaşanan, son aylardaa da ayyuka çıkan, temel analizden bağımsız saçma sapan hareketler...Bu piyasalar bana ve uzun vade yatırımcıya çok uygun değil...tüm fiyatlamalar abartılı.

Bakın, saçma sapan hisselerin ne yaptığıyla zaten ilgilenmiyoruz...Ama otokar ve türk traktör gibi hisseler de bu abartı hareketlere katılınca, hoşuma gitmiyor...o ttrak ki 1,5 yıl önce 30 tl alım fırsatı vermiş..30-40 tl aralığından alım fırsatı dye bağırıp durmuştuk...200 e geldi neredeyse, o fiyat ucuzdu, ama şu anki fiyat da abartı...yine birileri buralardan mallnacak ve yıllarca kar etsin diye bekleyecek...sevmiyorum böyle dengesiz hareketleri.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Buradaki kabahat biraz da benim, kusura bakmayın...bir taraftan twitter da da yazıyorum, bazen kendimi tekrar etmekten de çekiniyorum.

Pandemi sonrası, herkes gibi benim de moralim bozuldu. En son çok yakın bir arkadaşım ababsını, abisini kaybetti, kendi de çok ağır geçirdi...Bu tür şeyler de çok moral bozuyor. Zaten, neredeyse bir yıldır yrı tutsak hayatı yaşıyoruz.

Bir de, beni esas piyasalardan soğutan son 2 yıl yaşanan, son aylardaa da ayyuka çıkan, temel analizden bağımsız saçma sapan hareketler...Bu piyasalar bana ve uzun vade yatırımcıya çok uygun değil...tüm fiyatlamalar abartılı.

Bakın, saçma sapan hisselerin ne yaptığıyla zaten ilgilenmiyoruz...Ama otokar ve türk traktör gibi hisseler de bu abartı hareketlere katılınca, hoşuma gitmiyor...o ttrak ki 1,5 yıl önce 30 tl alım fırsatı vermiş..30-40 tl aralığından alım fırsatı dye bağırıp durmuştuk...200 e geldi neredeyse, o fiyat ucuzdu, ama şu anki fiyat da abartı...yine birileri buralardan mallnacak ve yıllarca kar etsin diye bekleyecek...sevmiyorum böyle dengesiz hareketleri.
    Öncelikle kabahat yok ben yanlış anlattım olayı. Ben bu başlıkla tanıştığımda 2. cildin yarısındaydı. o anlamda 1 ayda hepsini okudum. Sonraki durum ise bir kitap serisinin yeni cildini beklemek gibi beklemek zor geldi (biraz da yapımla ilgili kanımca).

TTRAK dediğinizde ben sizi duydum o nedenle çok teşekkür ederim. Üyeliğim yeni sayılır ama takip tarihi daha eski. Ben sizin Arçelik'in grafiğine baktım çok beğendim/aşık oldum (bu veya benzeri bir ifade) kullandığınızı da duydum. Siz hiç merak buyurmayın söylediklerinizi duyan dinleyen birileri var. Arada bir siz de bizi duymak istediğinizi söylediğinizde ses verip yine dinleme veya öğrenme moduna geçiyoruz.
    Ayrıca tekrar etmeniz çok önemli, okul hayatımda iyi öğretmenlerin hepsi önemli yerleri hep tekrar etti.
    Saygılar

Hocam peki bunda Dolar bazında fiyatlar ne kadar etkili sizce?

Bist tarihi zirvelerde ama usd bazlı bakınca son 10 yılın dibi nerdeyse.

Burada olay biraz da 2. el araba piyasası gibi değil mi?
    Herkes arabamın fiyatı arttı diye seviniyor ama arabasını satıp daha üst model alamıyor çünkü o da artmış.
    Yani artan fiyatlar değil değeri düşen TL...
    Bist'in de veya hisse bazlı enflasyondan arındırılmış fiyatlarını görebilsek keşke.
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

SM-A715F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Merhaba hocam,
    Yeni başlık hayırlı uğurlu olsun.

2020 yılı içerisinde Bist yaklaşık 800 bin yeni yatırımcı çekmiş.
    Ve bunların birçoğu az veya çok para kazandı diye düşünüyorum. 2021'de daha hırslı olacaklar ve daha çok para yatıracaklar bence.
    Yüksek faiz nedeniyle yılın ilk çeyreğinde dövizde tat tuz bulamayacak bir kısım KY'de, özellikle haber sitelerinde "Bist Rekor kırdı" haberlerinin gazıyla bu tarafa doğru yönelebilir diye düşünüyorum.
    Dövizi bozan soluğu Bist'te alırsa bu bizi nasıl bir döngüye sokar?
    Birde bu kervana yabancı yatırımcıda eklenirse, bu konvoy bizi nereye kadar götürebilir?
    Moskova Borsasında yaşanan yatırımcı akınının ufak çaplı bir örneğini bizde yaşayabiliriz diye düşünüyorum.

Sayfa 3/139 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •