Sayfa 30/917 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon
Arama sonucu : 7332 madde; 233 - 240 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. ARGE olarak neden bu kadar harcama yapiliyor yazilim şirketinde 3 ayda fazla değil mi ? Arge hususunda detayli bilgisi olan var mi bu yapılan harcama arge personeli ve ekipmanlari dışında neye yapılıyor.Sanirim İzmirde açılan arge merkezi harcamaları???

Alıntı Originally Posted by Umut0109 Yazıyı Oku
    Bilanço o kadar da kötü değil. Biz hep bir sürpriz beklediğimiz için herhalde fazla beğenmedik. Ama asıl dikkatimi çeken , neredeyse geçen yıl karı kadar bu ilk dönem borç edinilmesi. 11 milyon borç yapılmış. Amaç nedir acaba. Ar-Ge ve pazarlamaya diyecek birşey yok. Borç olayına kafam takıldı sadece. Bu arada derin hissenin kront hakkındaki yazısını okudum. Ama inanın sayın Yıldız Tozu daha detaylı ve doyurucu bilgileri zaten yapıyordu, yani Derinhisse yeni keşfetmiş olabilir ama biz 3 liralardan beri keşfetmiştik zatem. Medyatik olmayınca olmuyor tabiiki. Emeği geçen herkese saygı ve sevgilerimle....

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Benim dipnotlardan gördüğüm kadarı ile 2 milyon dolarlık bir kredi çekilmiş. Dolayısı ile bu çeyrek çekilen kredi miktarı daha fazla. An itibari ile 17 milyon 338 bin liralık kredi borcu görünüyor, geçen seneki ilk çeyrekte bu kredi borcu 6 milyon 646 bin lira idi. Sanırım bu durmadan lafı geçen 11 milyon kredi ile bu aradaki fark kastediliyor.

17 milyon kredi borcu ve üstüne geçen seneden gelen 11 milyonluk geçmiş dönem karı var. Ticari alacaklardaki 5 milyonluk azalma da var. Bu kadar para, pazarlamaya harcanırsa da güzel, başka bir amaçla kullanılırsa da.

Diğer taraftan, yurtiçi satışların yüzde 40 küsür artması (3 milyon lira) aslında gayet güzel. Diğer taraftan yurtdışı satışların 3 milyon azalması, buradaki bir arkadaşın tezini destekliyor: 3 senedir hep böyle oldu, bir taraftan iyi olurken, bir taraftan muhakkak budanıyor. Yurtdışı neden azalıyor? Cyberark'ın satışlarını corona etkilemezken, bizimkini neden böyle etkiliyor. Benim bildiğim, şirketlerin kullandıkları, alıştıkları ürünü değiştirme ihtimalleri pek az. Büyük ihtimal sonraki dönemler (büyük ihtimal son çeyrek) yine bu alımlar olacaktır.

Corona çıktıktan sonra yeni iş ilanı açılmadı. Alınanlar, önceki pozisyon başvurularından olmalı.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Konudan bağımsız, İş bankası takaslara baktığımdı gün içi ara ara "sayılgan müşterileri hesabı" adı altında alım tarafında görülen bir hesap var, konu hakkında bilgisi olan var mıdır ?

4.  Alıntı Originally Posted by crs Yazıyı Oku
    Konudan bağımsız, İş bankası takaslara baktığımdı gün içi ara ara "sayılgan müşterileri hesabı" adı altında alım tarafında görülen bir hesap var, konu hakkında bilgisi olan var mıdır ?
    Hocam bu firmadan kaynaklı o şekilde yazılmış olabilir.

SAYILGAN MENKUL DEĞERLER TİCARETİ AŞâ€™ nin SPK Seri:XI No:29 sayılı Tebliği gereği hazırlanmış
    YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU
    1/3
    a- Raporun Dönemi: 01.01.2013 - 31.03.2013
    Ortaklığın Unvanı: SAYILGAN MENKUL DEĞERLER TİCARETİ ANONİM ŞİRKETİ
    Dönem içinde görev alan Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri:
    Yönetim Kurulu Üyeleri: Leman SAYILGAN, Tarkan SAYILGAN, Kenan EGEMEN,
    Yönetim Kurulu Üyelerinin Görev Süresi 3 (Üç) yıldır. Başlangıç Tarihi 23.05.2012 dur.
    Bitiş Tarihi ise 2015 yılı içinde 2014 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı tarihine kadar.
    Yönetim Kurulu Başkanı: Leman SAYILGAN
    Yönetim Kurulu Üyelerinin Görev Sınırı: Şirketin Temsil ve İlzamında ve en üst düzeyde iş ve işlemlerinde,
    Yönetim Kurulu Üyelerinden an az iki kişinin birlikte imzası zorunludur.
    Denetçi Adı : ULUSAL Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.
    Denetçinin Görev Süresi Bir yıldır. Başlangıç Tarihi ise 01.01.2013 mali yılı dır.

5. 2016 dan beri arge ve pazarlamaya neredeyse 100 miyon tl harcandı piyasa bu yatırımları neden fiyatlamıyor? 30 fk değil 60-90 fk ile fiyatlanması var böyle şirketlerin abd de

6. Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

7. Burda iki şeye dikkat emek gerekiyor.
    Birincisi ayrılan paranın bir kısmı pazarlamaya gidiyor.Hadi bu tamam diyoruz ama burda da soft_away gibi atılan bir kazık var. Kazık diyorum çünkü bildiğiniz yağlı kazık oldu yatırımcıya.

İkincisi ARGE ye yapılan yatırım. Arge pahalı bunu biliyoruz.Ürün geliştirmelerinde , yapılan argeleri yatırımcı bilmiyor.
    Zaten yatırımcının çogu KRON ne iş yapar onuda bilmiyor da o ayrı konu.

Mesela single Connect/İronsphere versiyon.0.1 için geliştirme yaptınız.Klavyeye basma hızını ölçüp güvenlik sağlıyorsunuz diyelim.
    Bunu Yazılıma entegre ettiniz ama bu Single Conncet/İronsphere versiyon 0.2 olarak üst versiyon olarak yayınlanıyor.
    Hatta Krontech-Turkcell Modem işini SN.Forza Körfez verirken Sahibinden.com ilanındaki fotoları kullanmıştı neden çünkü bilmiyoruz.

Kimse bilmiyorki arge ne yapıldı.Çünkü ürün ismi aynı versiyon bakan yok.Tabi bunu anlatanda yok.

Biri çıkıyor '' Hesap makinesi programı '' yazdık diyor. Hopp tavan.Sonra çıkıyor Hesap makinesi programına KÖK alan program yazdık diyor hop yine tavan.Bu ne ? Arge yazılım bu mudur?

Kron bu reklam işini bir çözemedi gitti.Gerçi Türk yatırımcının bülbülünde de değilde.Neyse oda başka konu.

Bülbülümde gül oya sevmedim doya doya

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

8.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Burda iki şeye dikkat emek gerekiyor.
    Birincisi ayrılan paranın bir kısmı pazarlamaya gidiyor.Hadi bu tamam diyoruz ama burda da soft_away gibi atılan bir kazık var. Kazık diyorum çünkü bildiğiniz yağlı kazık oldu yatırımcıya.

İkincisi ARGE ye yapılan yatırım. Arge pahalı bunu biliyoruz.Ürün geliştirmelerinde , yapılan argeleri yatırımcı bilmiyor.
    Zaten yatırımcının çogu KRON ne iş yapar onuda bilmiyor da o ayrı konu.

Mesela single Connect/İronsphere versiyon.0.1 için geliştirme yaptınız.Klavyeye basma hızını ölçüp güvenlik sağlıyorsunuz diyelim.
    Bunu Yazılıma entegre ettiniz ama bu Single Conncet/İronsphere versiyon 0.2 olarak üst versiyon olarak yayınlanıyor.
    Hatta Krontech-Turkcell Modem işini SN.Forza Körfez verirken Sahibinden.com ilanındaki fotoları kullanmıştı neden çünkü bilmiyoruz.

Kimse bilmiyorki arge ne yapıldı.Çünkü ürün ismi aynı versiyon bakan yok.Tabi bunu anlatanda yok.

Biri çıkıyor '' Hesap makinesi programı '' yazdık diyor. Hopp tavan.Sonra çıkıyor Hesap makinesi programına KÖK alan program yazdık diyor hop yine tavan.Bu ne ? Arge yazılım bu mudur?

Kron bu reklam işini bir çözemedi gitti.Gerçi Türk yatırımcının bülbülünde de değilde.Neyse oda başka konu.

Bülbülümde gül oya sevmedim doya doya

YTD.

Harika bir yorum...🤣 ytd

Sayfa 30/917 İlkİlk ... 2028293031324080130530 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •