Sayfa 300/1003 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1. Bankaların dolar alış kuru 19 iken satışları 21 TL.

Şimdi uçak bileti, otel rezervasyonu yaptığımızda veya yurt dışından e-ticaretle KREDİ KARTI kullanarak bir ürün aldığımızda 21 TL lik kur mu kullanılıyor?

Aynı bankasının Fx i 20,20 den dolar sattığına göre yüzde 5 lik fark banka kasasına mı gidiyor?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Kkm faizlerini serbest birakarak normal vadeli oranlarının önünü kestiler , olması gereken 40 tır
    6 ay 11-12 lerle iyi idare ettiler .bereket durumu ilk zamanda erken farkettim 25 30 lar ile normal vadeli bağladık .yoksa külliyen zarardi.cuma günü 35 ten kkm yaptım ona bile pişman oldum.ikiye bolmustum mevduatı .diger yarısını normal vadeli yapacagim.

3. Tüm eski Sovyet orta Asya devletlerinde hep tek adam rejimi var.

Rusya dahil buralarda tek adamların hepsi normalde 2 kez seçilme hakkını beka sorunu, dış güçler, komşu ülkelerle nedense hiç bitirilmeyen olan çatışmalar vs. gibi gerekçelerle iktidarı bırakmamak için başkanlık rejimine geçilip 2 kez daha iktidarlarını sürdürüyorlar.

Taktik hep aynı.

Ancak bu ülkelerdeki başkanlar hakkında hayatlarında hiç ticaret yapmamalarına karşın milyar dolarların havalarda uçuştuğu kişisel servetleri konuşuluyor.

Bu ülkelerde rüşvet, yolsuzluklar ne kadar ispatlanırsa ispatlansın hukuk hiç çalışmıyor. Hatta basın bile yazamıyor. Bazen delinin biri çıkıp herşeyi delilleri ile açıklasa da pek etkili olamıyor.

Zira güvenlik güçleri, yargı hep iktidarın elinde.

İşte gerçek dış güçlerin kişileri satın almasıyla oyuncağı olan bu başkanlar ve çevresindekiler lale devrini yaşarken halkı sefalet içinde yaşıyor.

Mustafa Kemal 100 yıl önce benzer bir durumu gördüğünden laik bir cumhuriyet kurmuştu ve kaygılarını "Nutuk" da belirtmişti.

Ona hayranlık duymamak mümkün değil.

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    6 ay 11-12 lerle iyi idare ettiler .bereket durumu ilk zamanda erken farkettim 25 30 lar ile normal vadeli bağladık .yoksa külliyen zarardi.cuma günü 35 ten kkm yaptım ona bile pişman oldum.ikiye bolmustum mevduatı .diger yarısını normal vadeli yapacagim.
    Vatandaş TL olan servetlerinin erimemesi için hiç ihtiyacı olmadığı halde ÇARESİZ OLARAK araba ve ev alıyor. Onlar aldıkça konut fiyatları daha da artıyor.

2 Yıl önce 1 milyona iyi bir semtte 3+1 ev alınırken şimdi 1+1 almak bile hayal haline geldi.

Yüzde 30 olsa ne olacak yüzde 50 olsa kaç yazar.

İktidar MİLLİ PARAYI EZDİ ve DEĞERSİZLEŞTİRDİ.

Ekonomi alanında yeniden seçilebilmek için ve DIŞ KREDİ BULAMADIKLARINDAN yaptıkları ÇOK pahalı yatırımları ve bu şekilde yaratılan HİPER ENFLASYONUN faturasını ülkedeki TL ye güvenenlere ÖDETTİLER.

İnsan BİR ÖMÜR ALIN TERİ ile yaptığı tüm servetini bu şekildeki belirli bir zümrenin çıkar temelli ayak oyunları ile kaybederken hiç olmazsa bunun SORUMLUSUNUN FARKLIĞINDALIĞINA varmak gerekmez mi?

5. Yüzde 8 lik GÖSTERGE FAİZİ ile 19.40 lık dolar alış kuru arasındaki BENZERLİK NEDİR?

FİİLİYATTAKİ Piyasa faizi yüzde 35 lere vardı ise GERÇEK dolar kuru ne olmalıdır?

6. Fed bundan önce en son faizini 5.25 yaptığında... 29.06.2006

USDTRY = 1,61
    TCMB faizi = 22,25
    Çeyrek altın = 49 TL
    Yumurta, ekmek = 25 kuruş

https://twitter.com/e507/status/1653...HyW3uvLRg&s=19
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7.  Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Oh oh oh 1 ayda 150 binden fazla garanti para , 5 milyonluk evi kiraya versen 15 bin lira alcan aradaki makas çok komik ya bu nasıl ekonomi arkadaş , ev fiyatlarında hakkaten inanılmaz bir balon var...
    Pek de "oh oh oh" çekilecek bir durum yok maalesef.. Mevduat daha yeni kafayı kaldırıyor.. Anlıyorum kinaye yapıyorsunuz ama söylemeden edemeyeceğim.. Mevduatçının parası yaklaşık yarıyarıya eridi.. Ev fiyatlarının önümüzdeki 2 senede toplam net %25 arttığını farz edelim.. Faizin 2 sene boyunca %50 civarında olması lazım ki ev fiyatlarını yakalasın.. Biz ev fiyatları ilk kafayı kaldırdığında "oh oh oh" çekmedik.. Bıraksınlar da ev fiyatlarını yakalayalım.. Hatta biraz da kâr edelim.. Ama mevduatçıyı kimse sevmez... Bakalım..

Ayrıca doları 2 senede yakalamamız için yine %50 civarı faiz ile mevduat yaptığımızı farz etsek eski alım gücümüzü korumamız için 2 sene sonra doların 25 lirada kalması lazım.. 2 sene sonra 25 olmaz ise yine zarardayız.. Bu hesabıma dolar enflasyonu dahildir..

O yüzden mevduatçıya kimsenin laf etmeye hakkı yoktur.. Burda insanların alın teri, emeği, geçmişi ve geleceği çalınmıştır.. Ve hakkımızı almak kadar normal bir şey yok.. Kimse konuşmasın..

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Bankaların dolar alış kuru 19 iken satışları 21 TL.

Şimdi uçak bileti, otel rezervasyonu yaptığımızda veya yurt dışından e-ticaretle KREDİ KARTI kullanarak bir ürün aldığımızda 21 TL lik kur mu kullanılıyor?

Aynı bankasının Fx i 20,20 den dolar sattığına göre yüzde 5 lik fark banka kasasına mı gidiyor?
    Yurtdışında alışverişlerde bankanın satış kuru artı komisyon alıyor bankalar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 300/1003 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •