Sayfa 300/863 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon
Arama sonucu : 6903 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: KLMSN - Klimasan Klima

1. arkadaşlar topikte sürekli paylaşıyorlar arçeliğin fk sı 15 diye...normal şartlarda sanayi şirketlerinin fk sı düşük olur ama agresif büyüyen sanayi şirketlerinin de fk larının yüksek olduğuna şahit olmuşumdur...geçmişte yataşı takip ediyordum ,yaklaşık üç yıl önce..onda da fk 15-20 aralığında idi...

demek istediğim klimasan bu şekilde agresif büyümeye devam ederse piyasa rahatlıkla 15 fk ları değer görür...o durumda klimasan 40-50 lere rahat çıkabilir...yok eğer piyasa normal bir sanayi şirketi gibi davranır ve 8-10 fk ları layık görürse o vakit de klimasanı 30 civarlarında görebiliriz...

eğer enver çevik hala bu hissede ise bence her türlü olumlu süprizlere hazır olmalıyız..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. 2019 yılı sonunda kar tahminim 120-133 milyon aralığıdır...bu aralığı biraz daha daraltacak olursam 127 milyon tl diyorum...2020 yılı için net kar tahminim ise 150-170 milyon aralığıdır...

2020 de yurtiçi ve yurtdışında artacak satışlar ( ekonomik krizlerin bitmesiyle ) yurtdışında yeni pazarlara açılma ihtimali , finansal giderlerin daha da aşağı inmesi ile söylediğim karların yakalanabileceğini tahmin ediyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,439
    selamlar ortaklar günaydın daha sıkı sarılmak lazım artık kavga kızıştı 6 ay sonra bu şirket en az 9 10 fk edecek düşüşler alım fırsatı acil ihtiyacı olan uzak dursun bu sene güzel bir temettü de gelecektir 2019 12 aylık kar 120 milyon üzerinde gelme olasılığı çok yüksek daha fazla da olabilir karar sizin torunlarınıza bırakılıcak hisse diyorum tarla ev bırakmaktan daha hayırlı olacaktır
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

4. Günaydın arkadaşlar.
    Hepimizin bildiği üzere,41 dönümlük komşu arsayı 28 milyon nakit para ile satın aldık.
    Çok da uzak olmayacağını tahmin ettiğim bir tarihte alınan arsaya yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili bir eylem planının açıklanacağını hayal ediyorum.
    Yapılacak yatırımın maliyeti,finansmanı....
    Veya çekilecek kredinin finansallara olası etkileri ve söz konusu yatırımın tamamlanma süresi ayrı ayrı irdelenmesi gereken konulardır.
    Ben bardağın dolu kısmıyla ilgileniyorum.
    Bildiğim kadarıyla yıllık üretim kapasitesi 550 bin.
    Ilave %15 kapasite artışı devreye girdi.
    Uzak olmayacağını sandigim yakın zamanda;
    Olası yatırımın sonunda 1 milyonluk bir kapasite çok da uçuk bir hedef olmasa gerek...
    Basık ve kapalı bir İstanbul sabahında;
    Güneşli gunlerin yakın zamanda olması duygularıyla....

Topikte alışık olmadığım pozitif hava var
    Hisse için yorum yapmadan genel ekonomik haberlere geceyim
    Bugün TCMB PPK toplantısı var
    Ay içerisinde FED faiz kararı
    Dinayete konut kredisinde faize geç dedi

6.  Alıntı Originally Posted by Alican.34 Yazıyı Oku
    Günaydın arkadaşlar.
    Hepimizin bildiği üzere,41 dönümlük komşu arsayı 28 milyon nakit para ile satın aldık.
    Çok da uzak olmayacağını tahmin ettiğim bir tarihte alınan arsaya yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili bir eylem planının açıklanacağını hayal ediyorum.
    Yapılacak yatırımın maliyeti,finansmanı....
    Veya çekilecek kredinin finansallara olası etkileri ve söz konusu yatırımın tamamlanma süresi ayrı ayrı irdelenmesi gereken konulardır.
    Ben bardağın dolu kısmıyla ilgileniyorum.
    Bildiğim kadarıyla yıllık üretim kapasitesi 550 bin.
    Ilave %15 kapasite artışı devreye girdi.
    Uzak olmayacağını sandigim yakın zamanda;
    Olası yatırımın sonunda 1 milyonluk bir kapasite çok da uçuk bir hedef olmasa gerek...
    Basık ve kapalı bir İstanbul sabahında;
    Güneşli gunlerin yakın zamanda olması duygularıyla....
    şirket zaten büyümeyi öngörmüş ki o arsayı almış...üretim kapasitelerini %90-95 lere ulaştırdığında artık yeni bir yatırım için hazırlık yapacaklardır..bence bu 1-3 yıl içinde olacaktır...dağıtılabilir kar olduğu sürece de bedelli yapılamaz...o yüzden de büyük bir ihtimalle bedelsiz yapılır...oluşan sermaye ile de yatırımını yapar...

önemli olan agresif ciro ve kar büyümesini görebilmek..bu olduğu sürece önü hem açık olur hem de fk olarak yüksek rasyolardan değer görür...bir de hissede çılgın bir enver varsa o vakit çok olumlu süprizler olabilir diyorum...şu anki sermaye yapısı buna çok müsait...

7.  Alıntı Originally Posted by serdarkazanci Yazıyı Oku
    Topikte alışık olmadığım pozitif hava var
    Hisse için yorum yapmadan genel ekonomik haberlere geceyim
    Bugün TCMB PPK toplantısı var
    Ay içerisinde FED faiz kararı
    Dinayete konut kredisinde faize geç dedi
    Forum pozitif ancak hisse son aylarda hep negatif. Borsa ile hiçte ilgiside kalmamış. Tamamen hissedeki ağa babalarının hareketine endekslenmis.
    Bizi ilgilendiren kısmı fiyatı negatif.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Forum pozitif ancak hisse son aylarda hep negatif. Borsa ile hiçte ilgiside kalmamış. Tamamen hissedeki ağa babalarının hareketine endekslenmis.
    Bizi ilgilendiren kısmı fiyatı negatif.
    Fiyat negatif yorumu ?
    Hafta başında fikriniz değişir mi!

Sayfa 300/863 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •