Sayfa 301/1002 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401801 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,401 - 2,408 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. Fonlardaki %10luk vergi muafiyeti yarın sona eriyor sizce tekrardan uzatılır mı?

2.  Alıntı Originally Posted by zeynelce Yazıyı Oku
    Fonlardaki %10luk vergi muafiyeti yarın sona eriyor sizce tekrardan uzatılır mı?
    Yatırımların yerli yerine yabancı hisselere kaymalarını istemiyorlarsa uzatabilirler diye düşünüyorum. Aksi taktirde zaten mevcut şartlarda bir cazibesi kalmayacaktır. Bugün uzatılmasa bile, döviz bazlı fonlara kayma görürlerse, her zaman yapıldığı gibi bir süre sonra tekrar muafiyet getireceklerdir diye düşünüyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Twitter'da bir yatırımcı, 2021/20. haftası itibariyle yılbaşından bu yana kendi fonlarının getiri tablosunu paylaşmış.

"2021 yılı 20. hafta itibariyle, yılbaşından bu yana portföy getirisi +7,72% olarak gerçekleşti. Öne çıkan fonlar:

YTD: +25,19%
    AFT: +17,73%
    IPV: +15,13%sırada "

Garanti Temiz Enerji Karma ve Akportföy Alternatif Enerji çakılmış gözüküyor. Ben Biden sonrası Temiz Enerji işinin yürüyeceğini sanıp biraz almıştım, orada ben de çuvallamış durumdayım (her ne kadar son haftalarda biraz yukarı sıçrama olsa da).

https://twitter.com/fonlabirikim/sta...042689/photo/1
    Temiz enerji işi yürüyecek, sadece beklenenden daha uzun vakit alacak gibi. Dolar bazında %100 getiri 2024'ü bulabilir.

Alıntı Originally Posted by zeynelce Yazıyı Oku
    Fonlardaki %10luk vergi muafiyeti yarın sona eriyor sizce tekrardan uzatılır mı?
    Soğan çok yüksek, uzatmazlarsa para soğana kayar.
    Ama adamların sağı solu belli değil.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

5. 31 Mayıs Pazartesi günü yurt dışı tatili olduğu için yarın yurt dışı varlıklara yatırım yapan fonlarda(AFT, YAY, IPJ gibi) alım-satım talimatlarınız bir gün ertelenecek ve fon fiyatları bir gün sonra güncellenecektir. Alıntı

TGE'de bu hafta büyük tutabiliriz, pozitif veya negatif.
    Elimize ne verirlerse artık.
    Rast gele dostlar.

Alıntı Originally Posted by abelardousa Yazıyı Oku
    31 Mayıs Pazartesi günü yurt dışı tatili olduğu için yarın yurt dışı varlıklara yatırım yapan fonlarda(AFT, YAY, IPJ gibi) alım-satım talimatlarınız bir gün ertelenecek ve fon fiyatları bir gün sonra güncellenecektir. Alıntı
    Çok sağ ol dostum.
    Bu gibi bilgileri Lemon arkadaş yazardı.
    Artık yazmıyor üzülüyoruz.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Cuma günü bist +%0,50 kapattı ama neredeyse bütüm hsyfler eksi kapatmış...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 301/1002 İlkİlk ... 201251291299300301302303311351401801 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •