Sayfa 303/1002 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403803 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IX

O şey 7,94

Avrasya tüneli otomobil geçiş ücreti sözleşme gereği 4 $ + kdv (%8)

Tee Yılbaşında belirlenmiş fiyat 36,4 tl

36,4 / 4 / 1,08 = 8,4259

Doların TL karşılığı yılbaşında belliymiş sanki..

Diğer köprülerin geçiş ücretlerine göre değerlendirme yapıldığında TL/dolar değeri daha düşük çıkıyor. Ancak İstanbul u bilen biliyor. Yavuz Sultan selim köprüsünde çok daha fazla araç geçiş garantisi var ancak bu durum kamyonlar için metazori bir uygulama oldu. Bu yüzden asıl baz alınması gereken bana göre , ikinci araç geçiş garanti sayısına sahip Avrasya tüneli olmalı. Bu yüzden kur tahmininde Avrasya tüneli geçiş fiyatı daha doğru olabilir.

2. Dövizin hergün azar azar yükselmesine ne diyorsunuz? Hem insanın ciğerini söküyor, hem de satan kim varsa elinden bir başkası alıyor görüntüsü var.. En güçlü satıcı tabi hala elinde döviz varsa veya dövizle borçlanma yaptıysa merkez amca..

3.  Alıntı Originally Posted by roxette Yazıyı Oku
    O şey 7,94

Avrasya tüneli otomobil geçiş ücreti sözleşme gereği 4 $ + kdv (%8)

Tee Yılbaşında belirlenmiş fiyat 36,4 tl

36,4 / 4 / 1,08 = 8,4259

Doların TL karşılığı yılbaşında belliymiş sanki..

Diğer köprülerin geçiş ücretlerine göre değerlendirme yapıldığında TL/dolar değeri daha düşük çıkıyor. Ancak İstanbul u bilen biliyor. Yavuz Sultan selim köprüsünde çok daha fazla araç geçiş garantisi var ancak bu durum kamyonlar için metazori bir uygulama oldu. Bu yüzden asıl baz alınması gereken bana göre , ikinci araç geçiş garanti sayısına sahip Avrasya tüneli olmalı. Bu yüzden kur tahmininde Avrasya tüneli geçiş fiyatı daha doğru olabilir.
    güzel tespit

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Venezuela en büyük banknotu olan 100 bin Bolivar'ı tedavüle sokmaya hazırlanıyor ancak söz konusu banknot piyasaya çıktığında değerinin sadece 18 peni (İngiliz sterlininin yüzde 1’i) yani 1,8 TL civarında olacağı tahmin ediliyor. 2007 yılından bu yana para biriminde 8 sıfır atan ülkede enflasyon yüzde 2400 seviyesinde ve asgari ücret 14 TL'ye denk.
    Latin Amerika kıtasında hemen her şehirde göç etmiş Venezuelalı görebilirsiniz.
    Çoğu maalesef sokaklarda zor şartlarda çalışmak zorundalar. Ama en azından dilencilik yapmıyorlar misal Peru Lima’da üst geçit köprülerini kendi emeğiyle boya yapıp yerleri temizliyorlar ve herkes gönlünden ne geçiyorsa onların bıraktığı para kutusuna para atıp yardımcı oluyorlardı.

Özellikle Kolombiyaya göç etmiş bir Venezuelalının sokakta sattığı ürün beni çok şaşırtmıştı.
    Bildiğin resmi parası olan Venezuela Bolivarlarını destelemişler ve gerçek kağıt parayla kadınlar için çantalar yapmış satıyorlardı.
    Orada bir paranın ne kadar değer yitirebileceğini görmek beni şaşırtmıştı.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Özür dilerim ben.Ama 5 değil 15 olacak demistim.

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    güzel tespit
    2@20 da 4.5 dolar +KDV olmuştu ama

4,5 *8 =36

Vergi hariç %8 fazlalık var demek ki yaklaşık

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Maaşlar dolar bazında eriyor. Bu kurla teknolojik dönüşüm filanda zor. Resmen dibe yarış başladı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 303/1002 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403803 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •