Sayfa 303/596 ÝlkÝlk ... 203253293301302303304305313353403 ... SonSon
Arama sonucu : 4763 madde; 2,417 - 2,424 arasý.

Konu: BTCIM - Batý Çimento

1.  Alýntý Originally Posted by Badi Yazýyý Oku
    Yahu ne zaman uyardýn,biz neden okumadýk.Bir kaç cýlýz söylem dýþýnda (o da sevgili patronlarýný üzmemek için yarým aðýzla)genellikle yazýlarýn patronlara methiyeler,tahtadakiler ve gedikten satan kim? lakýrtýlarý ile doluydu.Lütfen piþkinlik yapma.
    Elinin kiri olmayan adamlar temizlenince patron gerekeni yapar

2.  Alýntý Originally Posted by whiningman Yazýyý Oku
    Elinin kiri olmayan adamlar temizlenince patron gerekeni yapar
    Ooo güzel yalamaya devam.Yalnýz patron önce kendi kirli ellerini temizlesin.zira ky nin çok ahý var.bütün bedeninde.

3.  Alýntý Originally Posted by Mercury.59 Yazýyý Oku
    Böke satýþlarýn 3 kat artmasý, ihracatýn fevkalade iyi olmasý önemli.Ancak pazarlama giderinin yüksek olmasý düþündürücü ve açýklamaya muhtaçtýr.Yapýlan enerji yatýrýmý ve yeni tesislerin yapýlmasý elzemdi ve zamanlamada da sorun görmüyorum. Bankada ise 70 milyon parasý var. Banka kredisini kýsa vadeli faiz ile deðerlendiriyorlar.Neticede þirketin önü açýk býrakýn yurt içini uluslararasý arenada da kendinden söz ettirecek ve önemli bir paya sahip olacaktýr.

yatýrým tavsiyesi niteliðinde deðildir.
    80 milyon ihracat yap 27 milyon pazarlama gideri olsun 39 milyon finansal gideri olsun en tuhaf olansa 115 milyon satýþ yap 103 milyon maliyeti olsun. Geçen sene 43 milyonda 29 milyon maliyet gideri vardý bu senede bu oranda maliyet olsaydý 77 milyon maliyet gideri olmalýydý. Yada þöyle diyeyim geçen sene 4 de 3 maliyet gideri varken þimdi 11 de 10 maliyet gideri var. Her taraftan gideri artmýþ. Avro %5 arttýðý için 39 milyon finansal gider oldu, 2.çeyrek için þimdiden %5 arttý böyle giderse Haziran sonuna kadar Avro en az %10 artar.Yani kafadan 65-70 milyon finansal gider. Ýlk bilançodaki abartý giderler benim umudumu bitirdi. 2.-3. bilançolarda þiþirilmiþ giderler olmaz umarým. Ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracýlýðýyla gönderildi

4. Þerefli þirket yöneticilerini muhabbetle kucaklýyorum...
    Muhabbetli kucaklarda þirket yönetmeye devam....

5.  Alýntý Originally Posted by EKSÝPNOS35 Yazýyý Oku
    Aslýnda þirket 2019’da Söke için tam kapasite derken mükemmel bir yýl vaad etmiyor,tam tersine üretim ve satýþ rakamlarýna bakarsanýz,üretimin yüzde 80 i klinker olarak planlanmýþ,bu ne demek? Ýç piyasadan fazla beklentim yok çimentoyu minimum üretip kapasiteyi klinker olarak ihraç edicem demek,çimento doðasý gereði üretildiði yerde tüketilmesi makbul olan bir üründür,siz milyonlarca ton ürünü önce Ýzmir’in en güneyinden en kuzeyine,oradanda gemilerle dünyanýn ücra noktalarýna göndererek zaten dünya kadar maliyeti kabullenmiþ oluyorsunuz,kaliteli bir tam kapasite,2,5 milyon ton çimento,1 milyon ton klinker satýþý þeklinde olmasý gayet güzel olurdu,ancak piyasa þartlarý göz önüne alýndýðýnda þirketin vaad ettiði tabloda hiç fena sayýlmaz,mesela Afyon çimentonun ihracat þansý yok denecek kadar az,ayrýca Söke bu iþten fazla bir para kazanmasa bile kendisine zor günlerinde dünya kadar kaynak aktaran ana þirketine ve Batliman’a kazanç saðlamýþ olacaktýr.
    Ýki ay önce bu paylaþýmý yaparken pazarlama ve navlun gideri endiþelerimi dile getirmiþtim,ancak giderlerin bu kadar abartýlý olmasýný bende beklemiyordum,asýl sýkýntý maliyetlerdeki astronomik artýþ?!?
    Ýç piyasa canlanýp kapasite çimento olarak deðerlendirilmediði sürece karlýlýk ve borçlarýn ticari faaliyetlerle ödenmesi imkansýz görünüyor,acilen Söktaþ’ýn yaptýðýna benzer bir hamle (Söktaþ çok geç kaldý ve borçlarý katlandý) yapmak gerekiyor,hatta çoktan yapýlmýþ olmalýydý,zamanýnda yapýlsa borçlar ciddi oranda azalýrdý,belki þu anda ancak faizine yetecek,dahada geç kalýnýrsa???

6. Günaydýn,
    Mali raporlara göre SÖKE ihracatý direkt kendisi yapmýþ görünüyor.
    Batýçim üzerinden deðil.Batýçim kendisi ihracat yaptý mý? Yada onun satýþlarý nasýl, Borcu azaltabilmiþ?
    Burada LÝMAN grubun ihracata ait yüklemeler LÝMAN için son derece olumlu sonuçlar doðuracaktýr.
    ENERJÝ frene basmýþ gibi yaðýþ var kar var? Her halde ENERJÝ piyasasý birim fiyattaki düþüþten yada bakým
    vs. olabilir. Yada Bu KOVA dalar sulama ile çalýþýyor. Kýþýn sulama ihtiyacý olmadýðýndan mý düþtü burasýný çözemedim.
    Ama yaz aylarýnda üretim artýþý olacaðýndan ümitliyim. En azýndan bundan sonra konsolideye yük olmaz.
    HES leri satabilirler ,alýcý çýkarsa tabi diye düþünüyorum.
    Sökede çalýþan sayýsý artýþý? GÜG personel artýþý?(350 den 386 kiþiye) Petrokok ,Kömür,fiyatlarýndaki ve dövizle alýnan enerji maliyeti.(kur ve birim fiyat etkisi)Maliyetler tam gaz artmasý; satýþýn ve üretimin artmamasý düþündürücü? Ýhracatý düþ geçen yýldan daha az ciro yapmýþsýn,
    çimento fiyat zammýna raðmen. E biz yeni fabrikayý neden yaptýk .
    Bu þekilde tablolar gelirse durum vahim.
    Batýçimi, Liman ý da bir görelim.
    ytd.
    Saygýlar,

7.  Alýntý Originally Posted by Badi Yazýyý Oku
    Ooo güzel yalamaya devam.Yalnýz patron önce kendi kirli ellerini temizlesin.zira ky nin çok ahý var.bütün bedeninde.
    badi ekrem seni esefle kýnýyorum. insallah tez zamanda hisselerini satar gidersin de burda biraz kafamýz rahat eder.

8. 1.BSOKE þirketinizin 21.06.2013 tarihinde karar aldýðý yatýrýmýn tutarý nedir?Þirket bu yatýrým için gerekli olan nakit ihtiyacýný nasýl karþýlamayý düþünmektedir?Bu yatýrým eðer þu an itibari ile þirket sermayesinden karþýlanamayacak bir miktar ise alýnan bu karar dünya piyasalarýndaki bu karýþýk zamanda ne kadar doðrudur?

2.BSOKE þirketinizin 21.06.2013 tarihinde alýnan yatýrým kararý kimler tarafýndan ne zamandýr bilinmektedir?Bunu bilen kiþiler, bunu BÝST’ te iþlem yaparak kendilerine menfaat temin etmiþlermidir?Ya da 3.kiþilere menfaat temin edecek þekilde bu bilgiyi kullanmýþlarmýdýr?Bunun araþtýrýlmasýný tarafýma bilgi verilmesini talep etmekteyim.Bunu size sorma nedenim ise BTCIM hissesinin 3 günde 8,50 li fiyatlardan 6,50 lere düþmesidir.Üzerine 21.06.2013 tarihinde alýnan yatýrým kararýnýzdan önce bu garip iþlemlerin olmuþ olmasý çok manidardýr.

3.21.06.2013 tarihinde alýnan bu yatýrým kararý neden BTCIM ile bir birleþme yapýldýktan sonra alýnmamýþtýr.Çünkü belli ki bir nakit ihtiyacý olacak.BTCIM hissesinin geçmiþ yýl karlarý sermayeye eklenmek sureti ile bu iþ en maliyetsiz þekilde halledilebilirdi.Keza þirketinizin zaten diðer yatýrýmlarý için bankalardan kullanmýþ olduðu bir sürü kredi mevcuttur.

4.Zamanýnda BSOKE þirketinin portföyüne 12 liralardan alýnan BTCIM hisseleri þu an ortalama 7 liralardan iþlem görürken neden bir geri alým kararý yönetim kurulunuzdan alýnmamaktadýr?

Tarih 24.06.2013 attýðým mailin bir kýsmý. Hayýr daha fazla nasýl uyaracaktým acaba.Ahmet kardeþimizinde bir sürü uyarýsý oldu o dönemde.Daha sonra baþka konularda da bizim dýþýmýzda da uyaranlar oldu.Bizi burada eleþtiren hakaret eden ve GEDÝK ten iþlem yapanlara burada yaptýklarý ile çanak tutanlarýn bir durup önce kendisine bakmasý lazým.
    "Hayalleriniz için sessiz bir þekilde savaþýn. Çünkü onlarý gerçekleþtirirken yaratmýþ olduðu etki insanlarýn tahammül edemediði bir þeydir."

Sayfa 303/596 ÝlkÝlk ... 203253293301302303304305313353403 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •