Sayfa 304/1032 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Uzun yıllar Devlet te çalıştım...Çalışmaya devam yaw...Hay ben böyle işin...
    Yetkisizcim büyük adamsın. ALGY'ye gönderdiğin bu bilgi çok yerinde olmuş, her ne kadar onların bu konu hakkında bilgisi vardır diye düşünsem de. HALKB biliyorsun ABD'li Kingston Hukuk Müşavirlik bürosunu danışman olarak kiraladı. Kingston bu konular ile ilgili hem çok deneyimli hem de kontakları çok güçlü bir kurum.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. Herkes HALKB ile ilgili OFAC'tan çok yüksek bir mali ceza bekliyor, rakamlar havada uçuşuyor, Mark Bentley gibi Ahwal trolleri asgari 37.5 milyar dolar gibi akla hayale sığmayan bir cezadan bahsediyor, kimileri uçup 50 hatta 100 milyar dolar diyor. Piyasa değeri ancak 2 milyar dolar civarında olan bir banka için böyle bir cezayı uygun görmek sahtekarlıktır. Kaldı ki HALKB'nin İran'la ambargoya aykırı şekilde yaptığı iddia edilen işlemlerin toplamı 15-20 milyar dolar civarındadır. Yakın geçmişte İran vs ile 250 milyar dolarlık ambargoya aykırı işlemler yapmış olan İngiliz Standard Chartered bankasının aldığı ceza 667 milyon dolar idi. Benim beklentim değişmedi, üzerinde uzlaşılmış cezanın 300-400 milyon dolar aralığında olacağını tahmin ediyorum. Öte yandan kulağıma gelen bazı haberlere göre; HALKB yönetiminin ve TC Hükümetin ABD'li yetkililerle bir işbirliği çerçevesinde bankada ambargo kapsamında yapılan yanlışları kabul etmesi , ilgili yöneticileri cezalandırması cihetine gitmesi, bankanın denetleme organlarında reform yapması taahhüdünü vermesi durumunda OFAC bir ihtimal hiç bir yaptırım uygulamayabilirmiş.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Teknik açıda hisse sağlam duruyor. Kısa ve öz bir teknik analiz yapayım:

DMI ve MACD günlük bazda AL moduna geçmiş durumdalar. Trend değişimini teyit etmek için 10 günlük BHO ile 50 günlük BHO'nun kesişmesini bekliyoruz.
    Bugünkü kapanış 7.56 dan oldu.
    50 günlük BHO 7.99 tl dedir.
    Son gün içi dip noktamız 7.07 idi.
    Trend değişimi seviyemiz: 7.07x1.20=8.49 tl dir.
    Demek ki:
    a) Mevcut satış momentumunun sona ermesi için 8 tl üzerinde kapanışlar görmeliyiz.
    b) Mevcut orta vade bazlı düşüş trendinin çıkış trendine dönüşmesi için hem 8.50 üzerinde kapanışlar görmeliyiz, hem de 10 günlük BHO 50 günlük BHO'yu yukarı yönde kesmeli.

8.50 nin üzerindeki kapanışların ardından bir sonraki direnç seviyemiz 10 tl seviyesidir. OFAC'tan olumlu bir sonuç alınması durumunda ilk etapta 12 tl deki direnç devreye girecektir, akabinde de 15 tl seviyesi çok güçlü bir direnç olarak karşımıza çıkacak.

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ..............HALKB biliyorsun ABD'li Kingston Hukuk Müşavirlik bürosunu danışman olarak kiraladı. Kingston bu konular ile ilgili hem çok deneyimli hem de kontakları çok güçlü bir kurum.
    King & Spalding olacak, Kingston değil.

5. Seçimlere sadece 2 işgünü kalmışken dolar-tl kurunun 4.75 de olmasının yani tarihi rekorun sadece %3 altında olmasının tercümesi, forex piyasasının "RTE'nin Başkanlığı kazanacağı beklentisi" içinde olmasıdır.

Yeni mesaj var Hoca'dan!

Yanliz artik tepkilere boyun egmis gozukuyor. Mesajin ustundeki yazilari ayri da yayinliyor text olarak.

Konu ile ilgili son mesajdir. Ama harbiden yaratici kendisi.

Son düzenleme : 666; 21-06-2018 saat: 08:37.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Seçimlere sadece 2 işgünü kalmışken dolar-tl kurunun 4.75 de olmasının yani tarihi rekorun sadece %3 altında olmasının tercümesi, forex piyasasının "RTE'nin Başkanlığı kazanacağı beklentisi" içinde olmasıdır.
    4.90'daki zirvesinden beri 4 milyar dolar artmis dolar mevduat hesaplari.

Hesap kitap bilen birini koysalardi basina bari. Bu adam bankanin Genel Muduru!
    ---

Halk Bankası Genel Müdürü Aslan: 2003 yılında IMF programları altında ezilirken bugün 6,5 milyar dolar piyasa değerine ulaştık

Aydın'da 3. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği tarafından düzenlenen programa katılan Halk Bankası Genel Müdürü Osman Aslan, bir zamanlar IMF programları altında ezilen ve kimsenin bir işletme fiyatı kadar para vermediği Halk Bankası'nın bugün 6,5 milyar dolar piyasa değerine ulaşıp son 15 yılda 83 milyarlık kredi verdiğini söyledi.

Halk Bankası'nın bu yıl 80. Yılını kutladığını ve bankanın 80 yıldır Türkiye'nin kalkınmasına ve büyümesine şahitlik etmiş milli bir kuruluş olduğunu ifade eden Genel Müdür Osman Aslan, "Halk Bankamız bu yıl 80. yılını kutluyor. Esasında 1933 yılında Atatürk'ün imzası ile ortaya çıkan kanunla kurulmasına karar verilmişti. Ama o dönemin koşullarında 5 yıl sonra faaliyete başlamış. Bugün 80 yaşındayız. 80 yıldır Türkiye'nin kalkınması ve büyümesine şahitlik etmiş milli bir kuruluş ve milli bir bankamızdır. Hem kendisi esnaf ve KOBİ'lere destek vermiş hem de esnaf ve KOBİ'lerin desteği ile büyümüştür" dedi.

"İtibarsızlaştırma ve algı operasyonlarına rağmen dimdik ayaktayız"

Son dönemlerde Halk Bankası'na yönelik çok defa yapılan itibarsızlaştırma ve algı operasyonlarına rağmen bankanın dimdik ayakta olduğunu ifade eden genel Müdür Osman Aslan, "Rakamlar ortada, 15-16 yıl önce Türkiye çok büyük ekonomik krizler gördü. Hatırlıyorum 2003-2004 yılında Halk Bankası'na gelmiştim. O zaman gerçekten İMF programları çerçevesinde satılmasına karar verilen bir Halk Bankası vardı. Orta boy bir işletme değerinde bile fiyat verilmeyen bir Halk Bankası bugün geldiği noktada ülkemiz hazinesine vergi temettü ve halka arzdan gelen paralarla sadece 20 milyar Türk Lirası devletimiz hazinense para aktarmıştır. Ve bilançosu kredi desteği kat kat kat artmıştır" dedi.

2003 yılında esnaf ve sanatkarlara kooperatifler kanalıyla verilen kredi miktarı bakiye anlamında 153 milyon Türk Lirası iken bugün 28,5 milyar Türk Lirası bakiyeye ulaştığını kaydeden Halk Bankası Genel Müdürü Osman Aslan, "Bu müthiş bir rakam. Son 15 yılda esnafa kuullandırılan kredi 83 milyar lira. 1 milyon 700 bin esnaf hazine destekli faiz destekli kredilerden faydalanma imkanı buldu. Yani esnafımız ortalama 40-45 bin lira kredi ile ülkemiz ekonomisinin büyümesine destek olunmuştur. İşte bu sağlanan istikrarın bir sonucudur. Halk Bankası'na olan güvenin sonucudur. Yani 2003 yılında İMF programları altında ezilen kimsenin bir işletme fiyatı kadar para vermediği bir halk bankası bugün hem değerini arttırmış 6,5 milyar dolar piyasa değerine ulaşmış hem kredi bakiyesini arttırmıştır" diyerek 19 bin çalışanı ve bine yakın şubeleri ile büyümeye devam ettiklerini söyledi

Sayfa 304/1032 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •