Sayfa 304/853 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 2,425 - 2,432 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P future dalgaları. Ve muhtemel dalgalar.

Ek 25058
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    S&P future dalgaları. Ve muhtemel dalgalar.

Ek 25058
    Sayın alicemal merhaba,
    Bağlantı geçersiz diyor.
    BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ben tıklayınca görüyorum.?

O zaman direk resmin linkini alıp yapıştırayım.

https://www.hisse.net/topluluk/attac...chmentid=25058
    @NeAcaipDunya

Anlamadım,beni beğenmedi, resmide açamıyorum

Invalid Ek specified. If you followed a valid link, please notify the administrator
    BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Boşverelim o zaman, zaten belirleyici bir şey değildi.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Anlaşılan S&P nin 15:00 kadarki düşüşü, işsizlik verisi korkusu imiş.
    Beklenenden biraz daha kötü gelince, sonrasında da bir miktar satış oldu. Sonra çobanlar sazı eline almış görünüyor.
    Her şeyi takip edemiyorum tabiki.

Aklıma gelmişken hemen bi özlü söz patlatayım ortaya.

Çobansız sürü, duygularını tepelerde yaşar. Korku da aşırıdır, coşkuda aşırıdır.

Çobanlar bu duyguları sonuna kadar kendi çıkarları için kullanma konusunda uzmanlaşmışlardır.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yahudi bloomberg de yine ilginç birine mikrofon tutmuşlar. Tabi kendi sürülerindendir.

Adam diyorki.
    "124binden 82bine düşerken kaybedenler, endeks 100 bine çıktığında kayıplarını geri aldılar."

Hakkaten bunu söyleyebilmek için bayağı bi sıkmak lazım. Ya adam matematik yoksunu, yada ... diğer ihtimaller pek hoş değil.

Örnek hesap yapalım, düz rakamlar kullanalım anlaması kolay olsun.

Endeks 124 binken 100 bin TL vardı viop da.
    Endeks indi 82bine düştün call margine mecburen bir kısmını sattın yada tamamını.
    Zararın %80. Kaldı elinde 20 bin TL.

Endeks çıkmaya başladı, elinde kalan 20 bin ile kaybettiğin oranda kazandın diyelim. %80 kazandın, paran 36 bin oldu.

Nasıl zararı çıkarmış oldum.? Başta param 100 bindi.? 100binden %80 kaybetmekle, 20bine %80 eklemek arasında dağlar kadar fark var.
    Aynı oranda kaybettim ve aynı oranda kazandım. Ama 100 binim yok 36 binim var.!!!

Para piyasalarında olanın, bu kadar basit bir hesabı yapamaması korkunç. Üstelik adam aracı kurumun yetkilisi.

Bu hesabı yapamamasına imkan varmı.?
    Yok tabiki.

Adamdaki amaç, mevcut müşterileri yoldular, yeni müşteri çekelimki, komisyon kazanmaya devam edelim dükkan kapanmasın.

Doğruyu yaparak para kazanmaya çalışmak yerine, yalan söyleyerek insanlardan faydalanmaya çalışıyor. Genel eğilim böyle.

Bu işin doğrusu, manipulatörleri ağır cezalandırıp insanların zararını karşılamak. Bunu yapmıyorlar.

Spekülatörleride, abartıya kaçtıklarında, karşı fon oluşturarak abartı kısımları törpülemek. Endeks abartılı düşürüldüğünde fon alım yapacak dengeyi sağlayacak. Endeks abartılı şişirildiğinde fon satım yapacak dengeyi sağlayacak.

Bu kadar kolay bu BIST i yönetmek ve temiz dürüst parayı çekmek.

Yapmıyorlar.

Aracı kurumlar bu konuda BIST e baskı yapmalı. Onların görevi bu.
    Görevleri Yalanla insanları kandırmak değil, allaaan dingili dicem ama demiyorum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST e gelirsek, bugün abartılı yeşil açınca az bir miktar long azalttım, henüz short almadım ancak uygun yer kolluyorum. Neden.?

Endeks ne ucuz nede pahalı. Bir dönem yukarı aşağı gidiş gelişler olacaktır. Zaten oluyorda.

Virus de İkinci dalga korkusu ve ikinci çeyrek kötü bilanço senaryoları, endekslerin hızlı çıkışına engel.

Finans kesimine dağıtılan trilyonlarda endekslerin inmesine engel.

Hali ile yukarı aşağı dalgalanmalar bol olacaktır, ancak endeks yönü hafifte olsa yukarı olmalı.
    Ellerinde trilyonları olanlar, endeks düştükçe alma eğilimindedir. Siz olsanız öyle yapmazmıydınız.

S&P de 2900 civarında kubbe direnci var. Oralara gelip Oradan bir miktar aşağı dönebilir.

Bu dönemi farklı vade BIST30 kontratları ile, aynı anda short ve long tutarak idare etmeye çalışıyorum.
    Yukarı Dalga tepesine doğru short alıyorum, dalga yukarı geçilir dahada çıkarsa long azaltıyorum.
    Aşağı dalga dibine doğru short kapıyorum, eğer longum azalmışsa long artırıyorum.
    Long hep var ve shortlar longların %30 unu geçmiyor. %60 a kadar çıkarma planım var. Tabi shortlar kısa süreler kalıyor. En fazla bir kaç gün kalıyorlar.

Teoride güzel hesapta, uygulamada çuvalladığım çok oluyor. En azından amacı anladınız.

.
    Son düzenleme : alicemal; 15-05-2020 saat: 12:07.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 304/853 İlkİlk ... 204254294302303304305306314354404804 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •