Sayfa 307/431 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407 ... SonSon
Arama sonucu : 3442 madde; 2,449 - 2,456 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Dostum onca sayfa yazilar yazdik hala anlayamiyorsun durumu
    Bize ise baslarken deseler 65yasinda emeklisin 25yil sgk li ol ve 10bin gun de prim gubu yap emeklisin ok
    Ama bu EYT durumda ole olmadi biz defalarca bunu anlattik

Elbette bunun ornekleri var 12 ay askerlik yaparken 15 ay olarak degismesi, askerde terhis lerin uzatilmasi
    yada tam tersi 15ay asker iken 13cu ayda iken askerlik 12ye cekilince hepsinin sali verilmesi gibi

Ancak biz bastan beri dedigimiz olay bize 5000gun prim getir emeklisin denildi sonra kademeli ve yas baglantildi

ben hem yasi hem kademeyi yaptim hakkim icin iki gun kalmis iken eyt cikti onume bir milyon kisi geldi 3 marttan beri de bekliyorum 9 yil 108 tane maas 10 tane de ikramiye buhar oldu...

ustelik yurtdisi primlerimi de catir catir cebimden odedim ole brut maas kesintisi de olmadi...ama kus oldu tabi odemeler enflasyon nedeniyle
    maaslarimiz da kus zaten bu ulkede gecim imkansiz sadece bir guven unsuru emekli maasi

Saygilarimla

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Dunyada 200 civari ulke var. Bu ulkeler arasinda en dusuk resmi emeklilik yasi Turkiyede oda 50-55 arasi
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Ben 2018den beri issiz im ama bana maas yok hala

Alıntı Originally Posted by buyshell Yazıyı Oku
    Max 200 bin kisi aldi maas
    1 milyok degil
    Kendim dahil etrafimda baya arkadas var sadece biri aldi oda issiz oldugundan mart 3 de basvurdu
    Ben 9 martta baavurdum hala bekliyorum

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

sn. servetbey sizin ki başlı başına haksızlık halen daha emekli aylığını tanımlanmamış olması manisa gibi görece istanbul , kocaeliye göre daha rahat olmalı idi.

Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Önce 4a emeklilik kaydında çıkıyor. Yaklaşık 4 gün içindede 4a emekli aylık bilgisinde gözüküyor.
    Sn. Tantrum sizin dediğiniz sekmeyi atlamışım teşekkürler .

170e gore adrese yazi yazilacak mis
    Sen emekli olamazsin filan mi yazacak bunlar nedir anlamadim bu isi prim yetmiyo ise soyleyin
    odeyelim tobe tobe ya...

7 gun farkli bir isim gorunuyo bende onu silseler -7
    8 gun de iki farkli firma ayni gune odeme yapsa -8 (iki farkli ayda cakisma mevcut)

yurt disi odeme olarak ta iki kez 361gun odeme yapmistim (2015te bir, 2016da bir)
    toplayalim 17 gun filan olur hadi hepsini silseler

ben 20+ fazla prim odedim bitirdim isimi

Bekleyelim bakalim...
     Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    sn. servetbey sizin ki başlı başına haksızlık halen daha emekli aylığını tanımlanmamış olması manisa gibi görece istanbul , kocaeliye göre daha rahat olmalı idi.

6. Sgk bildirimleri posta yoluyla yapar. Böyle durumlarda gecikme, kaybolma ya da adreste bulunamadı diye muhtara teslim etmeler çok sık yaşanır.

Siz borçlanma yaparsanız. Ödeme tebliğini alıp borcumu ödeyeyim diye beklerken bir bakmışsınız tebliğ muhtara gitmiş, üzerinden de süre geçtiğinden başvurunuz geçersiz olmuş.

Bunun yerine e-devlet üzerinden Sgk e-tebligata başvurursanız artık tebligatlarınızı posta yerine direk elektronik ortamda alırsınız.

Not: Tahsis bağlananların yazısı, bağlanan maaş bilgisi direk "Sgk Aylık Bilgisi" ---> Evrak Listesinde çıkıyor.

Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Önce 4a emeklilik kaydında çıkıyor. Yaklaşık 4 gün içindede 4a emekli aylık bilgisinde gözüküyor.
    Sn. Tantrum sizin dediğiniz sekmeyi atlamışım teşekkürler .

sn.tantrum,

aylığın ne kadar olduğu belli değil , günlük ödemede gözüken tutar üzerinden hesaplama yaparak %2.26 daha düşük bağlanmış olarak tespitte bulundum ancak eminde değilim

4A Emekli Aylık Bilgileriniz :
    Banka
    -
    Banka Şube
    -
    Aylık Tutarı
    -
    Birikmiş Aylık Tutarı
    0
    Ek Ödeme Tutarı
    -
    Kesinti Tutarı