Sayfa 308/404 ÝlkÝlk ... 208258298306307308309310318358 ... SonSon
Arama sonucu : 3227 madde; 2,457 - 2,464 arasý.

Konu: MAALT - Marmaris Altýnyunus

1.  Alýntý Originally Posted by 6.sense Yazýyý Oku
    Tam olarak imar iptal davasý da deðil. Ýlave iki kata itiraz davasý. Zaten istinaf davasý açýldý diyebiliriz . Ama buna karþý ne dediler : yatýrýma devam edeceðiz istinaf açýlsa da . Kaybetse de 2 kat eksik yapar basar gider ..
    Not : ilave 2 kat mevcut binaya yapýlan katlar. Yeni de de olmasý istenmiyor.iþ inada binmiþ.
    Mahkeme sonuçlanmadan inþaata baþlanamaz.

2.  Alýntý Originally Posted by Andrei28 Yazýyý Oku
    Mahkeme sonuçlanmadan inþaata baþlanamaz.
    bunu hep birlikte göreceðiz

3. Þirketce bu akþam 19.03.2021 tarihi için olaðan genel kurulu tarihi açýklandý.Ýstinaf mahkemelerinin karar sürecinin de baþvuru tarihinden itibaren 30 gün olduðu düþünülürse zaten mahkemece genel kurul sürecine kadar bu konuda bir karar verilmiþ olacaktýr.Dolayýsýyla o tarihe kadar oldukça hareketli bir süreç izlenecektir.YTD

4.  Alýntý Originally Posted by DoST Yazýyý Oku
    Sn 6.sense açýklamýþ yukarýda.Dava olumsuz sonuçlansada en fazla 2 kat olmadan devam ediceðini anlýyorum ben
    Karþý tarafýn istinaf baþvurusu 16.02.2021 tarihinde þirkete ve belediyeye teblið edilmiþ.
    Þirketin ve belediyenin bu baþvuruya cevap verme süresi 30 gündür, yani 16.03.2021 tarihine kadar cevap verilir.
    Müteakiben dosya Konya bim e gider. Kýsacasý genel kurula kadar dosya anca mahkemeye gider
    Konya BÝM’in karar verme süresi 7-8 ayý bulur maalesef.

5. Bana göre koç gurubu bu iþe odaklandý ise uzun sürmiyecektir.

Zira koç ailesi için bu otelin anýsý büyük.
    Yukarýda yer alan bilgiler tavsiye niteliði taþýmayýp yatýrým danýþmanlýðý kapsamýnda deðildir. Yatýrýmcý profilinize uymamaktadýr

6. Sn Andrei sanýrým maaltý 160 larda kaçýrdý, mahkeme sonucu beklerken kaðýt 300 ü geçti 🤭
    Sürekli olumsuz yanýný düþünmesi bu yüzden olabilir.. Zira borsada süreç uzadý diye gemileri yakmaya gerek yoktur, bakýnýz Egeen, Pkent, Konya, Karton yýllardýr bedelsizi baþka bahara erteliyorlar ama kaðýtlarýn yatýrýmcýya getirisi ortada... 😇

7.  Alýntý Originally Posted by akuma Yazýyý Oku
    Sn Andrei sanýrým maaltý 160 larda kaçýrdý, mahkeme sonucu beklerken kaðýt 300 ü geçti ��
    Sürekli olumsuz yanýný düþünmesi bu yüzden olabilir.. Zira borsada süreç uzadý diye gemileri yakmaya gerek yoktur, bakýnýz Egeen, Pkent, Konya, Karton yýllardýr bedelsizi baþka bahara erteliyorlar ama kaðýtlarýn yatýrýmcýya getirisi ortada... ��
    Siz yokken ben buradaydým, Kasým 2020 sonunda bile yazdým ima yolu ile. 90 TL idi o zamanlar. Ýtiraz sürecini de yazdým 350 TL iken, þuan 260 TL hisse fiyatý.

Biz KY ler hep hoþumuza gideni duymak isteriz. Ama borsa her zaman hakikatý öðretir böyle düþünenlere. Bol kazançlar.

8. Sn Andrei ;
    90 dan 315 e uzanan sürede , yazdýklarýnýn hepsi biliniyordu. Yerel mahkeme itiraza ret verdi.
    Sonrasýnda istinaf mahkemesi yolunun açýk olduðu biliniyordu. Þimdi ne olacak ? Ýstinaf mahkemesi olacak.Süpriz mi ? Hayýr.
    Ýstinaf mahkemeleri usul ve teknikte bariz bir eksiklik yoksa zaten ilk mahkeme kararýný onaylayacaktýr. Koç Holding hukuk bürosunun bu kadar basit bir imar usul ve tekniðinde hata teþkil edecek bir açýk nokta býrakacaðýný düþünmek biraz mantýksýz olacaktýr. Zaten bu nedenledir ki yatýrýma devam edeceðiz dedi. Peki burada hoþa gitmeyen durum nedir?
    Süpriz olmayan istinaf mý? Hayýr bilinen birþey
    Ýstinafýn belirsizlik yaratmasý mý ? Hayýr savunman netse imar usulüne göre açýk yoksa kuvvetle muhtemel sonucu kestirirsin ve yoluna yatýrýmýna devam edersin.Sonuçta ülke yararýna turizme en ihtiyaç olan zamanda iþletme kürüyorsun ve ciddi bir yatýrým yapýyorsun 50 milyon USD para koyacaðým diyorsun.(bu zamanda turizm için çok ciddi bir para) .Birilerinin keyifleri yerine gelsin diye kimse olayýn akýþýný deðiþtirmeyecektir. Ayrýca Koç Grubu USA de çevre ve doðayý koruma anlamýnda süreklilik projeleri baþarýsýyla wall street süreklilik endeksine yeni girdi Arçelik’le. Grup TR de doðaya , karbon salýnýmýna çevreye en duyarlý grup tur. Bir kaç kendini bilmeme bu gerçekleri yedirmezler.Bunu da not alýn ltf.

KY yatýrýmcý düþünce tarzýný eleþtirmektense biraz olayý iyi analiz yapmak gerekli.
    Hisse sahibi misin deðil misin bilinmez ama biraz daha objektif yorum yapmak gerekli.(hiç objektif deðilsin demiyorum)
    Sonuç olarak ve en önemlisi þirketin yatýrým kararýyla büyüme yolunda ilerlediðini düþünüyorum.
    Ýyi þanslar
    Saðlýkl günler

Alýntý Originally Posted by Andrei28 Yazýyý Oku
    Siz yokken ben buradaydým, Kasým 2020 sonunda bile yazdým ima yolu ile. 90 TL idi o zamanlar. Ýtiraz sürecini de yazdým 350 TL iken, þuan 260 TL hisse fiyatý.

Biz KY ler hep hoþumuza gideni duymak isteriz. Ama borsa her zaman hakikatý öðretir böyle düþünenlere. Bol kazançlar.

Sayfa 308/404 ÝlkÝlk ... 208258298306307308309310318358 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •