Sayfa 308/1252 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358408808 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 2,457 - 2,464 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Zaten yaklaşık 9- 10 senedir almıyorlardı diye biliyorum ben yanlış mıyım .

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kim gider de ugrasir?
    Veya % de olarak kac kisi?
    Benden bir tek YKB aldi saniyorum son 10 senede hesap isletim ucreti o da 5 sene boykot yedi...
    Simdi de sadece kredi karti iliskimiz var..
    Yaziyor bana aidati, sonra biraz harcama yapma sozu alip iade ediyor namissiz.

Syg,
    Ben çok kabaca hesapladım. Garanti bankasındaki şahsi (2 adet) ve firma hesaplarım (2 adet 5 yıl önce 3 adet) yaklaşık 6000TL tutuyor. Ancak ticari hesaplar da buna dahil mi yoksa sadece bireysel hesaplar için mi geçerli onu bilmiyorum. Eğer değilse takribi 3000TL civarı bir para yapar.

Sırf gıcık olduğum için başvuru yapabilirim. Banka öyle gıcıklıklar yaptı ki sinir oldum. Örneğin 2 adet fatura ödemesi olursa HİÜ almayacağız dediler. Faturaları oradan ödemeye başladım. Bir ay fatura gün içinde saat 17:00'a kadar otomatik ödenmedi ben de manuel olarak yine aynı hesaptan aynı gün saat 17:30'da ödedim. Bir de ne göreyim o 6 ay için HİÜ kesmişler. NEDEN? o ay için faturalardan biri aynı gün ödenmesine rağmen manuel ödenmiş.Otomatik ödenmemiş.?!?!?!?!?!

Ben alırım arkadaş 3000TL değil 300TL bile olsa alırım. Sırf gıcık olduğumdan.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. aslından tl deger kazanmaya calısıyor ama olmuyor su haberler olmasa haralde 4.65 gibi biryerde olurdu...faiz artmadı enflasyon yok rahipti bilmem neydi yine de iyi yani buralarda.

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ben çok kabaca hesapladım. Garanti bankasındaki şahsi (2 adet) ve firma hesaplarım (2 adet 5 yıl önce 3 adet) yaklaşık 6000TL tutuyor. Ancak ticari hesaplar da buna dahil mi yoksa sadece bireysel hesaplar için mi geçerli onu bilmiyorum. Eğer değilse takribi 3000TL civarı bir para yapar.

Sırf gıcık olduğum için başvuru yapabilirim. Banka öyle gıcıklıklar yaptı ki sinir oldum. Örneğin 2 adet fatura ödemesi olursa HİÜ almayacağız dediler. Faturaları oradan ödemeye başladım. Bir ay fatura gün içinde saat 17:00'a kadar otomatik ödenmedi ben de manuel olarak yine aynı hesaptan aynı gün saat 17:30'da ödedim. Bir de ne göreyim o 6 ay için HİÜ kesmişler. NEDEN? o ay için faturalardan biri aynı gün ödenmesine rağmen manuel ödenmiş.Otomatik ödenmemiş.?!?!?!?!?!

Ben alırım arkadaş 3000TL değil 300TL bile olsa alırım. Sırf gıcık olduğumdan.
    3000 tl almak icinde sanırım 2000-3000 tl de avukat masrafı odersin bunu da hesap et ben 11 000 tl lik bir is icin avukata 2500 tl odedim ustelik 3 yılda bitti anca alabildim

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu faizle kim kredi alir ki?
    Herhalde geri odeme niyeti olmayan veya denize dusmus tutunacak yilan arayan...

Syg,
    Kredi hacmi 2.5 trilyon TL. Kredi artış hızı çok kabaca özellerde %7-8 devlet bankalarında %15-20 civarı desek, aylık 200-220 milyar TL kadar kredi yenileniyor demek. Yani epey bir alan var. En düşük faiz ise bu kredilerin belki %10'unu kapsayan konut kredilerinde, onda dahi aylık faiz devlet bankalarında %1.5, özellerde %2.1 civarında.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

5.  Alıntı Originally Posted by trion Yazıyı Oku
    3000 tl almak icinde sanırım 2000-3000 tl de avukat masrafı odersin bunu da hesap et ben 11 000 tl lik bir is icin avukata 2500 tl odedim ustelik 3 yılda bitti anca alabildim
    İş tüketici hakem heyeti üzerinden yürürse meblağ 4000TL'nin altında olduğu için pek avukata gerek kalmayabilir. Süreci görüp tabii ki ona göre hareket etmek gerekli. Devletin tavrı belirleyici olacaktır. Avukatsız mümkünse dalarım.

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İş tüketici hakem heyeti üzerinden yürürse meblağ 4000TL'nin altında olduğu için pek avukata gerek kalmayabilir. Süreci görüp tabii ki ona göre hareket etmek gerekli. Devletin tavrı belirleyici olacaktır. Avukatsız mümkünse dalarım.
    o kadar bilgim yok ama gerekirse mutlaka ucretlerini iyici arastır tum masrafları hesap etttir...astarı pahalıya gelebilir sonra ..yok avukatlık uycreti yok adliye ucreti yok dosya ucreti beyagı bir kabarıyor ...birde ne kadar surecegi de onemli ...milyonlarca dosya var ..dusun 3 yılda anca bitti oda karsı taraf temyiz hakkını kullanmadı anlastık ta oyle yani yoksa 5 yılı vardı rahat ..ama tabi her konuda farklılık gosterir bu is.. arastırmadan dalma o kadar soylim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
    https://www.youtube.com/watch?v=x2TBEdGOVoc

Tavsiye ederim.

Yatirim tavsiyeleri de var icinde.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Danıştay'ın HÜİ kararı ile 10 yıl geriye dönük olarak hesap işletim ücreti geri alınabilecek. Kaynak:Bloomberght.
    Nasıl geri alabiliyoruz bilginiz varmı ?

Sayfa 308/1252 İlkİlk ... 208258298306307308309310318358408808 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •