Sayfa 309/509 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409 ... SonSon
Arama sonucu : 4067 madde; 2,465 - 2,472 arası.

Konu: TTKOM - Türk Telekom

1.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    yarın 19,80-20,00 arası vurur dönerse , bu hareket sert düşüşün tepkisi olur, bayram düzeltmesi devam eder...Tabi endeks in ne yapacağı da çokomelli...
    yabancının olmadıgı hormonlu piyasada , yüksek faiz ödemek istemeyen kredili , bayram riski almak istemeyenler için perşembe günü son satış günü.. Perşembe dahil satışlı bir endeks beni şaşırtmaz..

En son perşembe satan kredililer, T+2 yani pazartesi tekrar hisse aldıklarında tam 9 gün kredi faizi ödemiyor...)) Peki bu durumu bilen Pala ne yapıyor, bayram dönüşü herkes yukarı piyasa beklerken , yine aşağı basıyor, kredi faizinden kurutulan adamı daha fazla zarara sokuyor.. Son bir kaç bayramdır bu metod devam ediyor..)9

Bu sebeple bence arada yukarı tepkiler olsa da endeks düzeltme modunda ve bayram sonrası temmuz ayında da bu düzeltme devam edebilir diye düşünüyorum..

2.  Alıntı Originally Posted by bigdata Yazıyı Oku
    yabancının olmadıgı hormonlu piyasada , yüksek faiz ödemek istemeyen kredili , bayram riski almak istemeyenler için perşembe günü son satış günü.. Perşembe dahil satışlı bir endeks beni şaşırtmaz..

En son perşembe satan kredililer, T+2 yani pazartesi tekrar hisse aldıklarında tam 9 gün kredi faizi ödemiyor...)) Peki bu durumu bilen Pala ne yapıyor, bayram dönüşü herkes yukarı piyasa beklerken , yine aşağı basıyor, kredi faizinden kurutulan adamı daha fazla zarara sokuyor.. Son bir kaç bayramdır bu metod devam ediyor..)9

Bu sebeple bence arada yukarı tepkiler olsa da endeks düzeltme modunda ve bayram sonrası temmuz ayında da bu düzeltme devam edebilir diye düşünüyorum..
    endeksin bu kadar satılıcı olmasının bir diğer nedeni de faiz konusu.. Eğer perşembe günü politika faizi 15-20 arasına çekilmezse, bayram düzeltmesini ararız, çünkü endeksin içinden geçerler.. Bu arada f.altaylı endeks short pozda herhalde)

https://fatihaltayli.com.tr/kose-yaz...faiz-palavrasi

Aptal dostun olacağına akıllı düşmanın olsun derler ya, AK Parti iktidarının en büyük sorunu da galiba bu.

İktidara yakın olduğu için çok iddialı kulisler yazan ancak kulislerinin tamamı palavra çıkan bir gazeteci var. Her türlü ipe sapa gelir veya gelmez iddiayı kaleme alıyor.

Sonunda genel olarak çuvallıyor.

Bu vatandaş, geçenlerde faiz artışı ile ilgili bir kulis bilgisi paylaştı.

İddiasını göre, ekonomi yönetimi Perşembe günü ciddi oranda faiz artışı yapacaktı.

25’leri öngörmüyordu ama iddiasına göre faizler yüzde 100’e yakın bir oranda artacaktı.

İktidarın dostu bu yazarın kaleme aldığı bu palavra kulis ve faiz artış iddiaları ekonomi yönetiminde ciddi bir rahatsızlığa neden oldu.

Çünkü hiç de öyle düşünüldüğü, iddia edildiği ya da iktidar kalemlerinin işkembeden salladığı gibi bir faiz artışı planlanmıyor.

Bunu tahmin olarak söylemiyorum.

Yeni ekonomi yönetimi “Cumhurbaşkanının hassasiyetlerini göz önünde bulunduran†bir faiz artışı planlıyor.

Yabancı finans kurumlarının da beklentisinin bir hayli altında hatta mevcut politika faizinin belki de bir tık üzerinden bir faiz artışı yapılırsa kimse şaşırmasın. Merkez Bankası radikal bir faiz artışı değil aksine rasyonel bakış açısıyla aşırı muhafazakar- dengeli bir artış yapacak. Bu artışın da 2 puandan az 5 puandan fazla olması ise bence mümkün değil.

Yani öyle 10-15 puanlık faiz artışları, hiç ama hiç söz konusu değil.

İktidarın “Dostlarına†ve onların “Palavra kulislerine†inanmayın.

https://fatihaltayli.com.tr/kose-yaz...faiz-palavrasi

endeksin 2-3 gün daha yatay aşağı olasılığı biraz daha aktif durumda.. güçlü ve kalıcı yükseliş ağırlıklı bir süreç içine girebilmesi için (kırmızı) 5458.56 üzerine çıkması gerekebilir.. roza ve beyaz birlikte hareket etmeye başladıktan sonra gelen yükselişin devamı için barın bu ikili üzerinde kalması gerekir.. eğer roza yataya dönerse düşüşün devam olasılığı artar ve farklı senaryolar oluşabilir..bu yüzden yakın izlemek yararlı olabilir.. yeşil beyazdan oluşan ve paralel oldukça yükselişi onaylayan 2 indikatörü ayrı gönderiyorum.. genelde mal aldıktan sonra gidenin arkasından konuşmak dedikodu olur diye yazmam.. (aslında uzun vade işlem yapanların yanlış kararlar vermemesi için).. bu sefer mal alamadan bu mesajlara son vermek daha sağlıklı olacak..
    kazancınız bol ve daim olsun..

Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

4. İki günde % 9 kadar düştü, 17.80'lerden döndü gibi, operasyon bittiyse bugün biraz toparlanabilir.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

5. Yine el frenini çekti deyyuslar. İki üç kurumdan paslaşıyorlar hergün. Başta yapıkredi ve bankof. Ordan sat öbür taraftan al. Ben doları bilirim. Varlık fonu 1,5 dolar civarı aldığı hisseleri 3 dolardan aşşağı satmaz heralde...geçen yıl ,12,70 hisselere ödedi.1,68 lirada temettüsünü verdi. O zamanki dolar kuruna göre hesabımı yaparım ben...

6. Şuan 15-20 milyar dolara fiber altyapısını bile kuramassın.sabredin şu imtiyaz işi 5-g si hallolsun elbette yeniden değerlemesi yapılır şirketin. Gidipte paranızı hurda arabalara,virane evlere bağlamayın.

7. isterse elli kurumla paslaşsınlar.. toplanan mallar kilitli bende..
    Baba yorgun evlat, fazla bıdı bıdı yapma...!!!

8. çek şu 17.65 lere de tamamlayak kalan alımımızı..
    Baba yorgun evlat, fazla bıdı bıdı yapma...!!!

Sayfa 309/509 İlkİlk ... 209259299307308309310311319359409 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •