Sayfa 31/305 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon
Arama sonucu : 2434 madde; 241 - 248 arası.

Konu: CRDFA - Creditwest Faktoring

1.  Alıntı Originally Posted by memix Yazıyı Oku
    eğer temettüyü nisanda verirlerse ben dahil kimsenin güveni kalmaz hisseye. fiyatı düşürüp mal toplamak için böyle yapıldığını düşünürüm ben.
    Hayır böyle düşünülecek bir durum yok bence. Bu dediğini kim yapacak ki ? Zaten hissenin %85'i patronda. Ve patronun böyle bir şeye ihtiyacı yok. Neden şimdi mal toplasın ! Bu hisse bundan 5 ay önce de bu fiyatlardan daha aşağıda idi. istese oradan toplardı hisseyi. Altınbaş grubu için CRDFA'nın %15inin tamamından gelecek 3.250.000 TL temettü bile servetleri yanında devede kulak arkadaşlar. Biz fakir olduğumuzdan bize çok geliyor ama hepi topu 1 milyon dolar bile yapmıyor Lüks sınıfta sıradan bir araba fiyatı bile değil Bu arada patron hisselerin %85ine sahip yani temettü olarak alacağı para yaklaşık 18.500.000 TL. Sanırım anlaşılır olmuştur

2. Nisanda ödeme ihtimalı olabilir , başıma başka bir hissede geldi
     Alıntı Originally Posted by aydin.kayaz Yazıyı Oku
    Hiçbir hisse gerçek değerinden işlem görmez borsada. Hissenin temel analize göre bir değeri vardır ve bir de piyasanın biçtiği değer. Eğer Sizin değer yatırımcıları gibi bir yatırım anlayışınız var ise (örneğin Warren Buffett ) , borsada piyasanın yanlış fiyatladığı hisseleri alır ve uzunca yıllar elinizde tutarsınız. Mutlaka ve mutlaka hisse gerçek değerine ulaşır. Ama bunun için size yeterli sabır ve çelik gibi irade gerekir. Şu durumda tüm temel analiz ve değer analizi değerlendirmelerime göre hissenin bu piyasa şartlarına göre değerlenmiş gerçek değeri 2,60 - 3,00 aralığında bir değerde olmalı. Fakat piyasa çeşitli sebeplerle hisseyi 1,60 civarlarında fiyatlıyor. Bence sebepleri karını arttıramıyor oluşu ve B grubu hisse oluşu. Şuanda ki gevşeme tamamen kar payını kasımda ödeyecek olması. Nisan içinde ödeyecek olsaydı ki hala bu ihtimal var, şu anda 1,90 ları konuşuyor olacaktık

Alıntı Originally Posted by memix Yazıyı Oku
    eğer temettüyü nisanda verirlerse ben dahil kimsenin güveni kalmaz hisseye. fiyatı düşürüp mal toplamak için böyle yapıldığını düşünürüm ben.
    ben öyle düşünmem, eğer toplamak istese temettü dağıtmayacağını açıklardı, o zaman düşüşü görürdük.
    bu sene 7 ay daha geç temettü ödemesi yapmasının şüphesiz bir nedeni var; faizlerin yüksek olması. paranın kıymetli olduğu şu ortamda parayı kullanmak istedi, dolayısıyla 2017 karı daha yüksek olacaktır. 3 aylıklar açıklanana kadar olan süreç fiyatının en düşük kaldığı dönem olacaktır.

4.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    ben öyle düşünmem, eğer toplamak istese temettü dağıtmayacağını açıklardı, o zaman düşüşü görürdük.
    bu sene 7 ay daha geç temettü ödemesi yapmasının şüphesiz bir nedeni var; faizlerin yüksek olması. paranın kıymetli olduğu şu ortamda parayı kullanmak istedi, dolayısıyla 2017 karı daha yüksek olacaktır. 3 aylıklar açıklanana kadar olan süreç fiyatının en düşük kaldığı dönem olacaktır.
    Kullansa karı ne kadar etkileyecek.

Şahsen bir insanın milyonlarca lira temettüyü cebine koymayıp bir kaç ay içeride tutması aptallıktır.

Ya şirkette nakit sıkıntısı yada ortaklar arasında parasal konularda bir çeşit çekişme vardır.

Daha öncede yazdım. Milyonlarca lira temettyü kasıma kadar şirkette bırakmak yüzbinlerce lira zarar demek, şirket sahibi için. Ne kadar zengin olursan ol, bu büyük paradır.

5. crdfa,benim temettü portföyümün en fazla para bağladığı hissesidir...temettüyü nisanda ödeseydi çok iyi olurdu.ama nisanda ödemiyor diyede şirkete güvenim eksilmez...0,28 krş cepte ,neticede hala her yıl temettü dağıtıyor...benim için en büyük sorun şirketin karının 6 yıldır yerinde saymasıdır.umarım seytanın bacağını bu yıl kırarırz....

6.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Kullansa karı ne kadar etkileyecek.
    Temettüyü vermeyip kullanması 11 ayda tam hesaplamadım lakin 4 milyon civarı etki eder yıllık karda. Yaklaşık 21 milyona 11 ayda verilen faiz tutarı cepte kalır. Ben daha önce de demiştim keşke 3 yıl karı hiç dağıtmayıp 3 yıl sonra 100 de 100 bedelsiz yapıp a grubu hisse olsa. İşte o zaman şimdi 27 kuruş Temettüyü sırf kasımda verecek diye satanlar aynı hisseyi 20 kuruş verecek diye 2 liradan alacak hemde bölünmüş halini hehe 😁

7. Bilgiler araştırmaya yönelik olup al,sat ya da tut tavsiyeleri içermez...

8.  Alıntı Originally Posted by aydin.kayaz Yazıyı Oku
    Temettüyü vermeyip kullanması 11 ayda tam hesaplamadım lakin 4 milyon civarı etki eder yıllık karda. Yaklaşık 21 milyona 11 ayda verilen faiz tutarı cepte kalır. Ben daha önce de demiştim keşke 3 yıl karı hiç dağıtmayıp 3 yıl sonra 100 de 100 bedelsiz yapıp a grubu hisse olsa. İşte o zaman şimdi 27 kuruş Temettüyü sırf kasımda verecek diye satanlar aynı hisseyi 20 kuruş verecek diye 2 liradan alacak hemde bölünmüş halini hehe 😁
    Karı 5 yıl içeride tutsa neredeyse tahville borçlanmaya gerek kalmayacak. Çıkardığı tahvilleri nitelikli yatırımcılara satıyor.

Benim tahminim tahvilleri gene kendisi alıyordur... Sonuçta tahvil faizleri çok cazip.

En azından ben böyle yapardım. Görünen hisse fiyatı pek umurlarında değil.

Sayfa 31/305 İlkİlk ... 2129303132334181131 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •