Sayfa 311/967 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon
Arama sonucu : 7730 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: ISGSY - İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

1.  Alıntı Originally Posted by makifkara Yazıyı Oku
    Bana göre 50 milyonu tatilbudurun %100'ü olarak düşünmek lazım bizde yüzde 20 si olduğuna göre bunun da yarısını rehin olarak vermişiz yaklaşık 5 milyona denk gelir yani herkes kendi payı oranında sorumlu. Sonuçta rehin sadece iş girişim paylarına değil diğer ortaklara da payları oranınca konulacaktır. Ben de tam olarak bilgi sahibi değilim bilen arkadaş varsa yeşillendirsin
    Dogru, kredi / teminat oranı her zaman teminat iskonto edilerek hesaplanır, unutmamak lazım.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,853
    Ben Demiştim değil mi ?
    Kızmayın dostlar 1.64 civarına kadar alıp herkesin ağzına bir parmak bal çalacaklar yarın öbür gün .
    Sonrası malum yavaş yavaş tornistan .

Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Genel Kurula sorulması gereken sorular biraz dejeneratif olmalı .
    1 Ne zaman batacak ?
    2 Fiyatı 0.77 TL yi görür mü ?
    3 İflasını batmadan önce açıklamaları mümkün mü ?
    4 Bedelli Sermaye arttırmayı düşünüyorlar mı ?
    5 Zararda iken kiraya zam yapacaklar mı ?
    6 Hiç bir iştiraki neden satamamışlar ?
    7 Neden KAP a hiç haber gönderil miyor ?
    8 ARAS kargoyu satıp alınan 53 MUSD yi 1.86 TL den IS BAnka vermiştik
    O dolarları kredi olarak kaç faizle geri almayı düşünüyorlar ?
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

3. İş Girişim iştiraklerinin değerinin bilançoda gösterdikleri ekspertiz değerinden çok daha yüksek olduğunu, Tatilbudur a İş Bankası tarafından sağlanacak krediye karşılık gösterilen hisselerin teminat bedeli ile açık etti. Bir çok maymun olaya uyandı, izleyelim, görelim.

4.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    İş Girişim iştiraklerinin değerinin bilançoda gösterdikleri ekspertiz değerinden çok daha yüksek olduğunu, Tatilbudur a İş Bankası tarafından sağlanacak krediye karşılık gösterilen hisselerin teminat bedeli ile açık etti. Bir çok maymun olaya uyandı, izleyelim, görelim.
    üstelik iskontolu bir değer

5.  Alıntı Originally Posted by tahminci Yazıyı Oku
    İş Girişim iştiraklerinin değerinin bilançoda gösterdikleri ekspertiz değerinden çok daha yüksek olduğunu, Tatilbudur a İş Bankası tarafından sağlanacak krediye karşılık gösterilen hisselerin teminat bedeli ile açık etti. Bir çok maymun olaya uyandı, izleyelim, görelim.
    Uyuyanların sayıca çoğunlukta olması sürpriz değil. .Burada yazılanlardan daha açık ifade edilemezdi. Alınan krediler uzun vadeli yatırım kredisi değil, borçları döndürmek için alınmış krediler değil, kısa vadede döngü sağlanması beklenen, şirketin büyümesini köpürtebilecek türden. Kredi/ teminat ilişkisi de kredi verenin süreci nasıl değerlendirdiğini gösteriyor. Bu tür ipuçlarını değerlendirmeden borsada nasıl işlem yapılır onu da ben bilmiyorum. Sanıyorum sadece ikincil veriler ( teknik/ takas vb) analizi alternatif olabilir.. Maymunlar partisinde görüşmek uzere😊

6. Köpürtme doğru kelime...

7. Bir hamle yapacaklar zaten artık bir hamle yapmazlarsa yönetim kendi ipini çekmiş olacak. Beklenmedik adımlar sıra sıra gelecek, bu hisseyi ısıtacak. Beklentim bu. Halka arz, satış, kısmi satış, yabancı ortak vs bir şey olacak gibi. Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,285
    Kanirtti beni kanirtti kanatti.. bitirdi...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 311/967 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •