Sayfa 312/405 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 2,489 - 2,496 arası.

Konu: KCAER - Kocaer Çelik Sanayi Ticaret A.Ş

1.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Yarın satışı gerçekleşir o malın.

kocaerin patronu tırt çıktı maalesef. Şirketini bu kadar rezil edebilen kaç patron var diye sorsak, hepsi malını borsamızda halka arz etmiş cevabını verebiliriz sanırım. Hem kendi itibarını p.ç etti, hem de şirketinin. Yazık gerçekten.
    Ne dediysem o. Genelde satış için anlaşıldıktan sonra o kap haberleri düşer. Doaşta da farklı olmadı.

Kocaerin patronu bu işlerde acemi. Öğrenecek o da piyasa neymiş, nasıl yapılırmış, kime mal verilir kime verilmezmiş. Öyle kordon boyunda volta atmaya benzemez burası, adamın aklını alırlar. Bakınız gübre fabrikaları, 15 günde adamın servetini yarıladılar, gerisini iç etmek için de aportta bekliyor çakallar.

Bu tiplerle düşer kalkarsan hakan efendi, senin de sonun farklı olmaz. Sana yatırım yapan gerçek yatırımcılarını üzme, yoksa onlar seni üzecek 3 vakte kadar. Demedi deme kocaoğlan.

2. sanırım modernizasyon yatırımları toplamda iki tane olacaktı birincisi 2023 mart ayında bitmişti...ikincisi de yeni bitti..ayrıca servis merkezinin kapasitesi de 120 bin tondan 180 bin tona çıktı..bu yatırım da bitti..yatırımcılar bu iki yatırımı aynı yatırım sanıyordu ben de ilk başta öyle sandım oysa öyle değil...iki ayrı yatırımdı bunlar...

benim bildiğim artık kısa vadede yapacağı üretim ile ilgili yatırımlar bitti..artık bu fabrikalar tam kapasiteye yavaş yavaş ulaşarak katma değeri yüksek ürün üretmeye başlayacak...bunun karlılıkları ikinci çeyrekten itibaren yansımaya başlar...tahminen 2026 yılının sonuna kadar şu anda cirodaki payı %40 civarlarında olan katma değeri yüksek ürünler %70-80 lere çıkacak...

kocaerin önünde koşacağı düz bir alan oluştu...bu karlılık beklentileri ile geçmişte yıl sonuna kadar 60-70 tl leri görürüz demiştim.... sanırım artık bu rakamlar komik olmaya başladı...

artık bir gözümüz suudi arabistan projesi ve jes yatırımı ile ilgili gelecek bilgilerde...tabi arada bir de aldığı yüklü siparişleri kap ta açıklıyor...bizi ateşleyecek beklentiler bunlardır...patlaması için bu iki yerden gelecek bir kıvılcım yeterlidir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. jes yatırımı da bittiğinde sözleşme değişikliği ile gösterilen hedefler doğrultusunda yeni iş kollarına yatırımlar yapılmaya çalışılacaktır...gemi söküm işler...liman kurma işi...jeotermal ile birlikte gelecek gıda ve jeotermal tarım gibi potansiyel yatırım alanları da doğacaktır...

jes santralinin devreye girmesi ile (2025 yılı ortalarında ) net kar marjı çok yüksek olan vede çok güçlü bir enerji şirketi sahibi olan bir kocaer ortaya çıkacak....jes resmen para basacak....üreteceği elektirik 15 yıl boyunca (en uzun süre) ve 10,5 cent (en yüksek fiyat ) tan devlet babanın alım garantisi aldında olacak...

işte o zaman bu küçük oğlan artık yakışıklı bir adama dönüşecek...temetücüler ,temelcilerin favori hisselerinden birine dönüşecek...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by fenerbahceli Yazıyı Oku
    Patron B.ktan bir olay yaptı ve dengemizi bozdu. Tüm işler tersine döndü. Sinirlenip sattık çoğunu kocaerin de ve daldan dala atladim ve sonuç mahvoldum yeni arzlarda tavan bozanlara atladık yüzde 25 şer vuruverdiler 69-80 bandında olacakken denge bozuldu ve portföy yarıya yaklaştı. Patron ah şimdi oradaki maliyetleri düşürmek için kalan kcaerleri veriyorum ;( kadere bak
    inandığın hissede sabır etmezsen ve macera ararsan olacağı budur dostum...gerek yok..benim bir arkadaşım da senin gibi yeni arzlara takılıyor...risk çok yüksek onlarda...onlara takılan yatırımcıların kafası da genelde aynıdır....kısa sürede kazanmak...ALLAH yardımcın olsun dostum...ama bu sabrın kıymetini bir şekilde öğrenmen lazım...yoksa sermayeni tüketirsin...bunu iki defa yaşamış bir keko olarak sana söylüyorum...

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    inandığın hissede sabır etmezsen ve macera ararsan olacağı budur dostum...gerek yok..benim bir arkadaşım da senin gibi yeni arzlara takılıyor...risk çok yüksek onlarda...onlara takılan yatırımcıların kafası da genelde aynıdır....kısa sürede kazanmak...ALLAH yardımcın olsun dostum...ama bu sabrın kıymetini bir şekilde öğrenmen lazım...yoksa sermayeni tüketirsin...bunu iki defa yaşamış bir keko olarak sana söylüyorum...
    Haklısın abi. Haklı olduğunu da biliyorum ama işte borç harç çok olunca mecburen yolu şaşırıyoruz ama çok haklısın.

6. Obams aldık arzlardan 65-62 arası şu anda 49 civarı. Çok sert düştü. Orda zarar çıkarsa hemen gelicrm geri İns

7. Mümkünse bu satış hengamesi bitmeden haber falan göndermeyin patron efendi çünkü bu belirsizlik bitmeden istikrarlı bir çıkış olmaz, iyi haberler heba olur, eserinizle gurur duyabilirsiniz.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Mümkünse bu satış hengamesi bitmeden haber falan göndermeyin patron efendi çünkü bu belirsizlik bitmeden istikrarlı bir çıkış olmaz, iyi haberler heba olur, eserinizle gurur duyabilirsiniz.
    bu lotların bitmesi gerekiyor...bitmeden rahat yok bize...bu sabah güzel iştahlandı ama sonradan tekrardan sönümlendi...iştah hala yüksek...ilgi yüksek..patronun bu konuyu derhal netleştirmesi lazım..

Sayfa 312/405 İlkİlk ... 212262302310311312313314322362 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •