Sayfa 3130/4340 İlkİlk ... 213026303030308031203128312931303131313231403180323036304130 ... SonSon
Arama sonucu : 34718 madde; 25,033 - 25,040 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

*BRKO-Birko Birleşik Koyunlulular 2022 yılı 12 aylık konsolide net dönem karı 142.034.558 TL (Önceki 1.075.965 TL )

Mercan Kimya, Theca Ambalaj'ın yüzde 30 hissesini almak için görüşmelere başladı

06/04/2023 06:20:30

Mercan Kimya, Theca Ambalaj'ın yüzde 30 hissesini almak için görüşmelere başladı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimiz Mercan Kimya San.Tic.A.Ş. 05.04.2023 tarihi itibari ile Denizli'de faaliyet gosteren Theca Ambalaj Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasının %30 oranında hissesini almak amacı ile görüşmelere başlamıştır.

Theca; kalıplanmış selülozik ambalaj sektöründe faaliyet gösteren, viyol olarak adlandırılan ürünleri üreten ve bu üretime dair tüm proses, makina ve kalıpları kendisi tasarlayıp imal eden bir sanayi, ticaret ve ar-ge firmasıdır. Pamukkale Üniversitesi Teknokentinde ülkemizin parlak, girişimci ve sektörel tecrübesi yüksek mühendisleri tarafından 2021 yılında sıfırdan kurulan firma hali hazırda yurtiçi ve yurtdışı pek çok pazara erişim sağlamış, ihracat ve iç satış ile ciro yapmaya başlamıştır. Theca'nın ürünleri doğada çabuk çözünen, düşük enerji ile üretilen ve karbon ayakizini azaltan yeni nesil, sürdürülebilir ürünlerdir. Firma; orta vadede, etki alanı geniş, sürdürülebilir malzeme teknolojileri (selülozik kompozitler) üzerine arge projeleri gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Bilindiği gibi grubumuz sürdürülebilir üretim, karbon ayakizinin azaltılması, çevrenin korunması ve yeşil dönüşüm gibi konularda son derece hassastır ve durmaksızın bu hedeflere ulaşmak için çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır. Theca'nın bu hedeflerimize katkı sağlayacak ve yatırımcılarımıza finansal kazanımlarına pozitif yansıyacak bir firma olduğu değerlendirilmiştir.

Görüşme sürecine ilişkin olarak gelişmeler hakkında kamuoyu tarafımızca bilgilendirilecektir."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected])
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Cosmos Yatırım Holding bugünden itibaren Alt Pazar'da işlem görmeye başlayacak

06/04/2023 06:21:00

Cosmos Yatırım Holding bugünden itibaren Alt Pazar'da işlem görmeye başlayacak.

BIST'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Payları Borsamız Yakın İzleme Pazarı'nda (YİP) işlem gören Cosmos Yatırım Holding A.Ş. (COSMO.E), 06/04/2023 tarihinden itibaren Alt Pazar'da işlem görmeye başlayacaktır.

Söz konusu şirket payları 06/04/2023 tarihinde 05/04/2023 gün sonunda oluşan baz fiyatla ve Alt Pazar'a ait işlem esaslarıyla işlem görmeye başlayacaktır."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Migros, Mart ayında 47 satış mağazasını hizmete açtı

06/04/2023 06:21:30

Migros, 27 adet Migros, 18 adet Migros Jet ve 2 adet Macrocenter formatında toplam 47 satış mağazasını Mart ayı içerisinde hizmete açtı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamaya göre, 31 Mart 2023 itibarıyla Şirketin toplam mağaza sayısı 2.991 oldu. Şirketimizin toplam net satış alanı 1 milyon 822 bin metrekareye ulaştı.

Açıklamada, "Deprem nedeniyle hasar görmüş binalarda bulunan ve kullanılamaz durumda oldukları değerlendirilen mağazalarımız için değerlendirme süreci devam etmekte olup, bu mağazalar toplam mağaza sayısı ve satış alanına dahildir." denildi.

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

GEREL.E payında 5 Mayıs seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak

06/04/2023 06:22:00

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GEREL.E payında 06/04/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/05/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.

BIST'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GEREL.E payında 06/04/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/05/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK'nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

SPK, AVHOL pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerle ilgili 4 kişi hakkında 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verdi

06/04/2023 06:22:30

Sermaye Piyasası Kurulu(SPK), Avrupa Yatırım Holding AŞ(AVHOL) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerle ilgili 4 kişi hakkında 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verdi.

SPK'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Avrupa Yatırım Holding A.Ş. (AVHOL) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle; 6362 sayılı SPKn'nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, 6362 sayılı SPKn'nun 128/1-(a) maddesine dayanarak yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla; 6362 sayılı SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen kişiler hakkında 06.04.2023 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir.

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Deva Holding, Yüksek Potent Üretim Binası'nı tamamladı

06/04/2023 06:23:00

Deva Holding, Yüksek Potent Üretim Binası'nı tamamladı.

"Çerkezköy II Üretim Tesisimizde bulunan Yüksek Potent Üretim Binası tamamlanmış olup, Sağlık Bakanlığı denetimlerinden geçerek üretim faaliyetine başlamıştır. Eski üretim alanımızda üretilmekte olan solid onkoloji ürünlerimizin kademeli olarak bu üretim binamıza geçişi yapılacaktır. 19.295 m2 kapalı alana sahip olan üretim binamızın yıllık tek vardiyada 2 milyon149 bin kutu ilaç üretim kapasitesi bulunmaktadır. Söz konusu üretim binasının, toplam üretim kapasitemizi % 1,7 oranında artırması beklenmektedir. "

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Erciyas Çelik Boru, Kuşadası'nda bulunan arsanın satışı için mutabakat sağladı

06/04/2023 06:23:30

Erciyas Çelik Boru, Kuşadası'nda bulunan arsanın satışı için mutabakat sağladı.

"Şirketimiz'e ait olan Aydın İli Kuşadası İlçesi Hacıfeyzullah Mahallesi Yılancı Burnu Mevkii 20K 111D 20K 1 pafta, 476 ada, 125 parselde bulunan arsanın ("Arsa") satışı ile ilgili olarak Şirketimiz ile 3. taraf arasında Arsa'nın bir kısmı peşin bir kısmı vadeli olmak üzere toplam 7.300.000.-USD karşılığında alım satımına ilişkin olarak yapılan müzakereler neticesinde alıcı ile mutabakata varılmıştır. Arsa'nın devri vade sonunda bütün bedelin tahsilini takiben gerçekleştirilecektir.

İşlemin, (II-17.1) Sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği'nin EK-1 Kurumsal Yönetim İlkeleri'nin 1.3.9 maddesi uyarınca belirlenmiş olan sınırların altında kalması sebebiyle bu kapsamda önemli nitelikteki işlem olarak değerlendirilmeyeceği belirlenmiştir.

Bu satış işlemine ilişkin olarak; Arsa'nın alım satımına ilişkin olarak taraflar arasında devam eden ticari müzakereler sonuca bağlanıncaya ve Alıcı tarafından yerine getirilmesi gereken ön şartlar ifa edilip satış sözleşmesi imzal*****ncaya kadar, Şirketimiz'in ve yatırımcılarımızın meşru çıkarlarının korunması amacıyla, SPK'nın II-15.1 Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ıncı maddesi kapsamında 28.02.2023 tarihinde içsel bilginin açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiş olup ertelenme sebebinin ortadan kalkmış olması nedeniyle ilgili açıklama KAP üzerinden yapılmaktadır."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Sayfa 3130/4340 İlkİlk ... 213026303030308031203128312931303131313231403180323036304130 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •