Sayfa 314/406 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364 ... SonSon
Arama sonucu : 3241 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,992
    %6 yapmisiz
    tl bazinda zirve kapanista yapmisiz
    haftalik kapanisi nasil yapacaklar bakalim
    fonlarin girmesi kagida bir ceki düzen verdi,
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    onu okudum , söylesi degil ki
    kap haberini, faliyet raporlarını aynisini oraya koymus
    Aslında önemli bir fark var söyleşinin. "Savaştan etkilenmiyoruz" demiş.

KAP savaş haberi tam bir şoktu hissedarlar için. Ben şahsen potasyum sülfat için ortak oldum Alkim' e. "Savaş nedeniyle hammadde temin edemedik ve üretim durdu" şeklinde kap haberi gelince şok olmuştum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,710
     Alıntı Originally Posted by KaaN- Yazıyı Oku

KAP savaş haberi tam bir şoktu hissedarlar için. Ben şahsen potasyum sülfat için ortak oldum Alkim' e. "Savaş nedeniyle hammadde temin edemedik ve üretim durdu" şeklinde kap haberi gelince şok olmuştum.

Ben o haberlerin fiyat 20 lere geldiğinde kasıtlı yapıldığına inanıyordum, hava soğumadı diye haber gönderiyorlar fasulyesine. Tabi yatırımcı tırsıyor, param yoktu yoksa o gevşemeler alım için fırsattı.

Sonuçta 21.72 lerde ekleme yapabildim, korkaklara borsada para yok.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,992

Hocam biz zaten savastan etkilenmiyoruz
    sayfada da yazdim aslinda,
    Biz Beyaz Rusyadan degil israilden alacaktik bu hammaddeyi,
    yillar öncesinin hikayesi
    uygun fiyata ve vadeli bulmuslar gitmisler bir parti mal ordan almistir ikinciyi de siparis etmistir,
    Böyle birsey oluncada kapa haber yollamislar hatta Reha Bey söylemisler neden böyle haberin seansin
    ortasinda yolluyorsunuzda aksam degil diye , Alkimin SPK uzmani Cağla hnm sormuslar sorun yok demis,
    Yollandi demis,
    Evet sorun yok ama etik mi ? insanlar panik olmus ,

Ben alistim sahsim adina bu hissede neleri ve kimleri gördük

Milleti korkuta korkuta kacirdilar, Hisse satışı kap haberleri devre kesiciler
    fenada olmadi Alkim kimyaci olum covid ilacida yapacakmis diye hisse alanların yazılarını okudu su gözler ))
    eskilerde Kala kala güccük yatirimci ile ben kaldim ( o simdilik güccük yatirimci alkimden voleyi vuruncu Büyük Yatirimci olacak o zamanda nicki By-you olur)
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

5. 2021 Yılında toplam 1011 ton potasyum sülfat satışı yapılmış. Potansiyel 50.000 ton kapasite var. Acaba potasyum sülfat fiyatları hakkında bilgisi olan var mı, ana ürün sodyum sülfata göre fiyat nerede konumlanıyor. Bunun ciroya katkısı ne kadar olacak, önümüzü görebilmek için önemli buluyorum. Daha önce yazıldıysa kusura bakmayın firmanın raporlarında bu detayları bulamadım.

Alıntı Originally Posted by Fayer Yazıyı Oku
    2021 Yılında toplam 1011 ton potasyum sülfat satışı yapılmış. Potansiyel 50.000 ton kapasite var. Acaba potasyum sülfat fiyatları hakkında bilgisi olan var mı, ana ürün sodyum sülfata göre fiyat nerede konumlanıyor. Bunun ciroya katkısı ne kadar olacak, önümüzü görebilmek için önemli buluyorum. Daha önce yazıldıysa kusura bakmayın firmanın raporlarında bu detayları bulamadım.
    Şu an bu sorunun cevabı çok zor. Çok özel ve sürekliliği olmayan bir dönemden geçiyoruz. Bilanço döneminde belki biraz daha netleşir.

Vakti zamanında Reha başka potasyum sülfatı 700$'a çok rahat satarız demişti.

Normal dönemler için ben şu rakamları aklımda tutmuşum ama kaynağı gösteremiyorum

Sodyum sülfat ~300$
    Potasyum sülfat ~700$

Arkadaşlarımız da fikirlerini paylaşırsa çok iyi olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,710
     Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Hocam biz zaten savastan etkilenmiyoruz
    sayfada da yazdim aslinda,
    Biz Beyaz Rusyadan degil israilden alacaktik bu hammaddeyi,
    yillar öncesinin hikayesi
    uygun fiyata ve vadeli bulmuslar gitmisler bir parti mal ordan almistir ikinciyi de siparis etmistir,
    Böyle birsey oluncada kapa haber yollamislar hatta Reha Bey söylemisler neden böyle haberin seansin
    ortasinda yolluyorsunuzda aksam degil diye , Alkimin SPK uzmani Cağla hnm sormuslar sorun yok demis,
    Yollandi demis,
    Evet sorun yok ama etik mi ? insanlar panik olmus ,

Ben alistim sahsim adina bu hissede neleri ve kimleri gördük

Milleti korkuta korkuta kacirdilar, Hisse satışı kap haberleri devre kesiciler
    fenada olmadi Alkim kimyaci olum covid ilacida yapacakmis diye hisse alanların yazılarını okudu su gözler ))
    eskilerde Kala kala güccük yatirimci ile ben kaldim ( o simdilik güccük yatirimci alkimden voleyi vuruncu Büyük Yatirimci olacak o zamanda nicki By-you olur)

Bu can bu bedende olduğu sürece güccükyatırımcı ALKİM'de olacak nokta...
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

8. Çok teşekkürler cevabınız için. Umarım aklınızda kaldığı gibidir Belarustan hammadde gelişinin kısıtlanmasıyla bu dönemde potasyum sülfat üretimi istedikleri gibi gitmiyordur muhtemelen. Yine de geçen seneki 1000 tonluk satışın oldukça üzerine çıkılacağı aşikar. Konu hakikaten cirosal ve karlılık anlamında ciddi bir şekilde yukarı evriliyor olabilir. Bilhassa sahada bu konu üzerine çalışan arkadaşlar bilgi paylaşabilirse daha net öngörüler yapabiliriz.

Şu an bu sorunun cevabı çok zor. Çok özel ve sürekliliği olmayan bir dönemden geçiyoruz. Bilanço döneminde belki biraz daha netleşir.

Vakti zamanında Reha başka potasyum sülfatı 700$'a çok rahat satarız demişti.

Normal dönemler için ben şu rakamları aklımda tutmuşum ama kaynağı gösteremiyorum

Sodyum sülfat ~300$
    Potasyum sülfat ~700$

Arkadaşlarımız da fikirlerini paylaşırsa çok iyi olur.

Sayfa 314/406 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •