Sayfa 314/367 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364 ... SonSon
Arama sonucu : 2935 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: ENJSA Enerjisa Enerji A.Ş.

Geçen yıl 1. çeyrekte 532 Milyon kar açıklamış
    Bu sene 1. çeyrek 1,2 Milyar kar açıklaması mümkün gibi geliyor bana.

Döviz pozisyonu 4.7 milyar artıda. Kurlar ilk çeyrek yüzde 10 artışla kaptırsa 470 Milyon kur farkından kar gelebilir. 30 Mart kurları görürsek daha net hesap yaparız.

İlk çeyrek kar konusunda ENJSA eski yatırımcıları ne düşünüyorlar.
    1.2 Milyar için görüşünüz nedir

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Geçen yıl 1. çeyrekte 532 Milyon kar açıklamış
    Bu sene 1. çeyrek 1,2 Milyar kar açıklaması mümkün gibi geliyor bana.

Döviz pozisyonu 4.7 milyar artıda. Kurlar ilk çeyrek yüzde 10 artışla kaptırsa 470 Milyon kur farkından kar gelebilir. 30 Mart kurları görürsek daha net hesap yaparız.

İlk çeyrek kar konusunda ENJSA eski yatırımcıları ne düşünüyorlar.
    1.2 Milyar için görüşünüz nedir
    Dediğiniz sebeplerle ben de 2021 son çeyrekte yüksek kar bekliyordum ama gelmedi. (Enerji dağıtımda açıklanan kar, yönetimin baz aldığı enflasyon oranı beklentisine bağlı.) Bence Enerjisa’nın beklentileri doğrultusunda devam etmekte fayda var.

4. Güne girdi, yorum yok.
    En sevdiğim

4.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    4. Güne girdi, yorum yok.
    En sevdiğim
    Dağıtım / Perakende tarafında Doğu Aras (Daras) da var ama bu kalibrede değil. Zoren ve Alarko’da dağıtım/perakende ile üretim birlikte var. Elektrik fiyatlarına gelen zam, enerjisanın regüle segmentteki karını pek etkilemez. Serbest segmentteki karını ise etkiler. Asıl etkisi ise Perakende tarafında nakit akışındaki sıkıntının çözülmesi olur. Enerjisa’nın asıl karı dağıtım tarafında ve elektrik zamlarının bu taraftaki karla pek ilgisi yok. Faturadaki dağıtım bedeli üzerinden devlet dağıtım şirketlerini fonluyor. 1 Ocak’ta faturadaki dağıtım bedeline %25 zam geldi. Açıklanan enfeksiyonun bile altında. Yani elektriğe zam geldi Enerjisa çok kar edecek yaklaşımı yanlış. Enerjisa’nın arkasındaki asıl rüzgar TÜFE’deki inanılmaz artış ve bunun kalıcı olması olur.

5. 7 fk ya takıldı kaldı, temettü verimi de fena değil,biraz daha iyi yerleden fiyatlamayi hak ediyor, uzun vadeli bir çok portföyde var ama getiri performansı her daim zayıf kalıyor, geçtiğimiz aralık da 14 lira idi şu anda elde var 1 lira temettü enflasyon yüzde 55, kar ikiye katlanmış hala aynı yerde

Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Dağıtım / Perakende tarafında Doğu Aras (Daras) da var ama bu kalibrede değil. Zoren ve Alarko’da dağıtım/perakende ile üretim birlikte var. Elektrik fiyatlarına gelen zam, enerjisanın regüle segmentteki karını pek etkilemez. Serbest segmentteki karını ise etkiler. Asıl etkisi ise Perakende tarafında nakit akışındaki sıkıntının çözülmesi olur. Enerjisa’nın asıl karı dağıtım tarafında ve elektrik zamlarının bu taraftaki karla pek ilgisi yok. Faturadaki dağıtım bedeli üzerinden devlet dağıtım şirketlerini fonluyor. 1 Ocak’ta faturadaki dağıtım bedeline %25 zam geldi. Açıklanan enfeksiyonun bile altında. Yani elektriğe zam geldi Enerjisa çok kar edecek yaklaşımı yanlış. Enerjisa’nın arkasındaki asıl rüzgar TÜFE’deki inanılmaz artış ve bunun kalıcı olması olur.
    Bilgiler için teşekkür ederim.

Faaliyet Raporunda 2022 Beklentiler şu şekilde , Aynen kopyalıyorum;

2022 ŞİRKET ÖNGÖRÜLERİ
    18 Şubat 2022 tarihinde açıklanan 2022 Yılı Öngörüleri
    aşağıdaki gibidir:
    2022 yılı için Faaliyet Gelirleri ve Baz Alınan Net Kâr
    hedefleri paylaşılmaktadır. Şirket, değişken makroekonomik
    ortam ve tedarik zincirlerindeki kırılganlıkları göz önünde
    bulundurduğunda, ayrıntılı ve spesifik bir hedef vermek için
    erken olduğunu düşünmektedir. Yıl içerisinde ek metrikler
    için hedef paylaşılması ve mevcut metrikler için ise daha
    spesifik bir aralık paylaşılması değerlendirecektir.
    Mevcut koşullarda, 2022 hedefleri şu şekildedir:
    -Faaliyet Gelirlerinde yıllık bazda minimum %30 büyüme
    -Minimum 2,0 milyar TL Baz Alınan Net Kâr

7. Borsanın en kötü performans gösteren şirketlerinde başı çeker enjsa, ne senetler nerden nereye gitti bu mıh gibi yerinden kalkmıyor, hâliyle ciddi bir güven bunalımı var. Şişe 7 idi bu 14 iken, sahol 8 falandı,koskoca yüzde 70 enflasyon içinde 1 sene geçti sirket kârını 2 ye katladı geldiği yer yüzde 7 temettü verimi,bu kadar çöp muamelesinin nedeni tam olarak bu verimsizlik

8.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Borsanın en kötü performans gösteren şirketlerinde başı çeker enjsa, ne senetler nerden nereye gitti bu mıh gibi yerinden kalkmıyor, hâliyle ciddi bir güven bunalımı var. Şişe 7 idi bu 14 iken, sahol 8 falandı,koskoca yüzde 70 enflasyon içinde 1 sene geçti sirket kârını 2 ye katladı geldiği yer yüzde 7 temettü verimi,bu kadar çöp muamelesinin nedeni tam olarak bu verimsizlik
    Temettü parasıyla sabah alış yapmıştım. İyi ki de almışım. İnşallah uğurlu gelirim.

Sayfa 314/367 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •