Sayfa 315/1019 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415815 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

eskiden bu da yoktu
    promosyon olarak tukenmez kalem, saat, cakmak bilinirdi hehe

Alıntı Originally Posted by t.axaray Yazıyı Oku
    1 yıl yapsalar …,3 yıl yapıyorlar sanki çok para veriyorlar çalışanlarla pazarlıklarda çok çok daha fazlasını verdiler hem de 2 yıl için
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
     Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Bugünkü kuru baz alırsak

%100 zam yapmaları lazım ki , 2010 yılı alım gücüne denk olsun !
    emeklilere, özel sektör çalışanlarına göre demiştim....

emeklilere 50% verilmeyecegini düşünüyorum....
    hangi özel sektör 50% yapacak....

kur hala yüksek tabi....çıktığı yer 7-8 arası....oraya gelir mi....umarım gelir....ama bence zor gibi görünüyor....
    bulgar parası bile bizim paramızdan 6.7 kat avantajlı....

3.  Alıntı Originally Posted by lithuan Yazıyı Oku
    dem 'in mevcut koşullarda max %17 olacağı açıklandı. Boşuna banka kovalamaya da gerek kalmamış oldu.
    tavan fiyat olunca belki rekabetten extra bonus vs. Teklif gelebilir.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4. Arkadaşlar enflasyon yüzde 40'a gidiyor, sizi yüzde 14 faiz ile uyutmaya calışıyorlar...

Şuan yapılacak en dogru hamle...Elinde TL bulunduranlar için söylüyorum.

Bu ucuz kurlardan dolar alıp eurobond'a gecmek.

5. Kur Korumalı TL Mevduatta azami %17 uygulanması bankalar arası rekabeti durdurur gibi. Bugün döviz kurlarının yukarı gitmesi bu yüzden gibi hissediyorum. Enflasyon önümüzdeki aylarda 30 küsürlere gelirse; %17 garantili mevduat ve zaten hali hazırda şuan için %40 değer kaybetmiş kuru 3 ay tutabileceklerine inanırken; şahsen bu ürüne artık daha da temkinli yaklaşıyorum. Her gün yeni tebliğler gelmesiyle çoğu yatırımcı bekle-gör politikası izliyor.

%20 ve üstü mevduat ve vade sonunda net kazancımı bileceğim klasik enstrüman bana daha mantıklı geliyor. Keşke %5 olan stopajı sıfırlansa onunda. Mevduatçı ve dövizcinin düşünce yapısı farklıdır genelde. Şuan için her durumda enflasyona ezileceğimi bilme hissi ise en kötü olan. Bu Kur Korumalı hesap keşke bu olaylar olmadan önce çıksaydı... Şuan her iki yatırımcınında kafası karışık.

6. Dolara gecin eurobond alın !

7. Tavan faiz duruma göre güncellenecekmiş heralde bu faizi mb politika faizi gibi kullanacaklar kurda artış hızlandımı 300 puan 500 e çıkarılacak mesela

8.  Alıntı Originally Posted by Dollar Yazıyı Oku
    Kur Korumalı TL Mevduatta azami %17 uygulanması bankalar arası rekabeti durdurur gibi. Bugün döviz kurlarının yukarı gitmesi bu yüzden gibi hissediyorum. Enflasyon önümüzdeki aylarda 30 küsürlere gelirse; %17 garantili mevduat ve zaten hali hazırda şuan için %40 değer kaybetmiş kuru 3 ay tutabileceklerine inanırken; şahsen bu ürüne artık daha da temkinli yaklaşıyorum. Her gün yeni tebliğler gelmesiyle çoğu yatırımcı bekle-gör politikası izliyor.

%20 ve üstü mevduat ve vade sonunda net kazancımı bileceğim klasik enstrüman bana daha mantıklı geliyor. Keşke %5 olan stopajı sıfırlansa onunda. Mevduatçı ve dövizcinin düşünce yapısı farklıdır genelde. Şuan için her durumda enflasyona ezileceğimi bilme hissi ise en kötü olan. Bu Kur Korumalı hesap keşke bu olaylar olmadan önce çıksaydı... Şuan her iki yatırımcınında kafası karışık.
    Ki daha maliyenin yapacağı kur farkı ödemesinin yasal düzenlemesi yok. Dün Meclis’te konuşuluyordu, yasal düzenleme arkadan gelecek diye. Bir vatandaşın kur riskinin diğer vatandaşa yüklenmesi Anayasa’ya aykırı olup olmadığı da ayrıca değerlendirilecektir.

Sayfa 315/1019 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •