Sayfa 317/1001 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417817 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: Viop XLIV

Bugün büyük oyuncular ve VARLIK FONU devreye girer..
    Biraz sabır...

2. Eee bir karar cikmamis dun geceki toplantidan

3. >>>>>>
    https://www.haberturk.com/vakifbank-...521843-ekonomi

Bloomberg HT'nin aktardığı Financial Times haberine göre özel bankalar İş Bankası ve Denizbank Rus ödeme sistemi Mir hizmetlerini askıya alırken, Vakıfbank sisteme yönelik politikasında ani bir değişiklik olmadığını belirtti.

...
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

4.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Eee bir karar cikmamis dun geceki toplantidan
    BBHT'de sabah konuşuyorlardı. Vade sonunu beklemeden nakdi uzlaşma yapalım vs demişler ama bana mantıklı gelmedi ya da yanlış anladım.

Benim tahminim, arbitrajcıları arayıp bu işden kazanacaklarını peşin olarak verip pozisyonlarını zordaki oyuncu ile kapatmaları rica edilebilir. Karşı taraf bizim amacımız para kazanmak değil oyuncuyu batırmak der ise o plan işlemeyebilir.

5. Böyle bir haber var.

https://www.birgun.net/haber/ziraat-...da-uctu-403245
    2022.09.20 06:30

Ziraat yöneticisi borsada uçtu

Varlık Fonu bünyesindeki Ziraat’in tepe yöneticisinin borsadaki şirketinin hisseleri bir yılda yüzde 274 arttı. Ekonomik kararlara ilk elden ulaşabilen üst düzey bir kamu bankası yöneticisinin borsada oynaması etik mi?

....

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Vak vak yaptığı açıklama ile bi tabanı daha garantiledi gibi
    eskiden bu bade tayfası ihlas, ittifak vb adını bile duymadığımız hisselerde spekülasyon yapardı. Sonra bedelli ve halka arz işine dadandılar, orada güzel kar olduğunu gördüler. Buarada onaylanmaması gereken arzlar, bedelliler de bir şekilde! spk dan onay alıyordu. Kamu bankalarının da tahsisli arttırımlarla dolaşımdaki hisse sayıları da azaltıldı.Tabi bunlar olurken son 3-4 yılda keskin bir şekilde yabancılar ülkeden kaçıp gittiler. Durum böyle olunca da ana hisselerde ve onların viopların da hakim bir şekilde işlem yapmaya başladılar. Tüm bu dönemde 2 büyük yıkım yaşadık. Global ve yurt içi ekonomik krizlerde bile bu kadar sert ve ani olanlarını yaşamadık diyebiliriz. 2001 krizinde de büyük düşüş yaşandı ancak, bu kadar hızlı bir şekilde sermaye el değiştirmesi yoktu. Son 3 günün mc miktarı 5 milyarı geçmiş.Teminatlarını da sıfırladıklarını düşünürsek yine büyük bir servet transferi oldu. Piyasadan silinen çok fazla oyuncu oldu.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. Güzel bir söz, borsaya uyarlayalım kırgınlığım bana yalan söylediğine değil .. Bir daha sana inanmayacak olmama kırgınım diyor..
    Bizlerde de endeksin düşmesine kırgın değiliz bist'in, bir daha kimse güvenmeyecek ona kırgınız.

Morali bozmayın,
    Tüm vadeli dış piyasalar yeşil..

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 317/1001 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417817 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •