Sayfa 318/446 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418 ... SonSon
Arama sonucu : 3563 madde; 2,537 - 2,544 arası.

Konu: CUSAN - Çuhadaroğlu Metal

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,705
     Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    Çok haklısınız..Ben zaten genel olarak Temel Göstergelerle hareket ederim..Teknik'den de anlamam desem yeridir..Ama üç yıl girip çıktığım ve takip ettiğim Bagfs'ın yalnız üçüncü çeyrekde 90 milyon vergi sonrası kâr getireceğini hayâl dahi edemezdim..Yüksekden alıp mecburen bekleyenler zararını ve zaman maliyetini ya kapattı,ya da kapatacak..Mühim olan Insider olmadığı halde diplerden alıp bugünlere kadar bekleyebilmektir..Yapamadık..Gübre satışları birinci ve üçüncü çeyrekde canlanır..Her neyse yapacak bir şey yok..Cusan'ımız 70 milyon kâr eder mi?Bana zor gibi geliyor..Ama 40-50 milyonu şimdiden bu tempoda gösteriyor gibi..Hayırlısı olsun diyelim..

BAGFAŞ 2019-OCAK ayında 4.65 di evet ama orada alıpda üstüne oturup bugüne kadar satmadan oturacak yatırımcı yok, zaten 3 yıldır BAGFAŞ taşırım üç ve beş yatırımcıyı geçmez kalan alayını döktüler.

Bugün itibarıyle BAGFAŞ zirve yeniledi ve 12 aylık bilanço çıkışını yapıyor, piyasada 120 milyon kâr bekleniyo.

CUSAN'a gelince ben yeniyim ve şirket hakkında hiç doğru dürüst bir bilgimde yok, 70 milyon sermayesi kadar kâr getirsin ben gömülürüm bu kağıda birdahada satmam.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

2.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    BAGFAŞ 2019-OCAK ayında 4.65 di evet ama orada alıpda üstüne oturup bugüne kadar satmadan oturacak yatırımcı yok, zaten 3 yıldır BAGFAŞ taşırım üç ve beş yatırımcıyı geçmez kalan alayını döktüler.

Bugün itibarıyle BAGFAŞ zirve yeniledi ve 12 aylık bilanço çıkışını yapıyor, piyasada 120 milyon kâr bekleniyo.

CUSAN'a gelince ben yeniyim ve şirket hakkında hiç doğru dürüst bir bilgimde yok, 70 milyon sermayesi kadar kâr getirsin ben gömülürüm bu kağıda birdahada satmam.
    Şimdi şöyle..Birinci çeyrek zarar idi..İkinci çeyrek'de 6 milyon,üçüncü çeyrek'de ise 10 milyon kâr etti..Anlaşıldığına ve firmanın belirttiğine göre İhracatları %60 artmış bulunmakta ve giderek de artıyor..İhracat'ın getirdiği kâr yeni yeni belirmeye başladı..Ama bu tempoda Çeyrek başına 10-15 milyonlara çıkacak gibi..Tabii bu arda kilitlenmiş olan iç piyasa'da da açılma var..Uzun sözün kısası yıllık 40-50 çok çok olası,60-70 milyon da olası bir kâr olabilir..Daha üstü olur mu..Vallahi çok da şaşırmam..Mâkûl hesap böyle..Umarım beklentilerimiz ile gerçekler farklı olmaz..

3.  Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    Şimdi şöyle..Birinci çeyrek zarar idi..İkinci çeyrek'de 6 milyon,üçüncü çeyrek'de ise 10 milyon kâr etti..Anlaşıldığına ve firmanın belirttiğine göre İhracatları %60 artmış bulunmakta ve giderek de artıyor..İhracat'ın getirdiği kâr yeni yeni belirmeye başladı..Ama bu tempoda Çeyrek başına 10-15 milyonlara çıkacak gibi..Tabii bu arda kilitlenmiş olan iç piyasa'da da açılma var..Uzun sözün kısası yıllık 40-50 çok çok olası,60-70 milyon da olası bir kâr olabilir..Daha üstü olur mu..Vallahi çok da şaşırmam..Mâkûl hesap böyle..Umarım beklentilerimiz ile gerçekler farklı olmaz..
    İhracaat nedeniyle giren dövizin yükselmesi ile kur farkı olarak ta 12 aylıkta farklı bir bilanço görebiliriz. 30 Eylülde dolar kuru 5.65. bugün 5.95 . tl . İhracaat yapan tüm şirketler bu kurdan olumlu etkilenecekler.

4.  Alıntı Originally Posted by 61erays Yazıyı Oku
    İhracaat nedeniyle giren dövizin yükselmesi ile kur farkı olarak ta 12 aylıkta farklı bir bilanço görebiliriz. 30 Eylülde dolar kuru 5.65. bugün 5.95 . tl . İhracaat yapan tüm şirketler bu kurdan olumlu etkilenecekler.
    Evet bir %6-7 de buradan gelebilir...

5. "Burası Borsa..Kim kime ...sa derler" ya..Aynen öyle..Türkiye'de Emlâk Stoku arşı-âlâya çıkmış,batan,konkordato ilan eden müteahhitlerin haddi,hesabı yok..Ama Çimento Şirketleri anlaşmış gibi uzun zamandır bir Rally içindeler..Hem de öyle böyle Rally değil..Hadi Oyak Grubunun Çimentoları birleşecek,eşgüdüm,sinerji oluşturacaklar da ondan diyelim..Peki ya ötekiler???Bildiğimiz kadarıyla öyle bir İhracat falan da yok..Bir başka açıklanamazlık da,Reysas,Rygyo..Aman Ya Rabbi..İhlas Grubu şirketleri hâkeza..Biz CUSAN'a yatırım yaparken bazı temel değerlerden hareket ediyoruz..Ama baştan da söylediğim gibi "Burası Borsa..Kim kime ...sa" ..Maalesef..Horul horul uyuyan dev şirketler de anlaşılmazlığın cabası..Saymayacağım adlarını..Arkadaşlarım hepsini bilmekte ve görmektedirler..

6.  Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    "Burası Borsa..Kim kime ...sa derler" ya..Aynen öyle..Türkiye'de Emlâk Stoku arşı-âlâya çıkmış,batan,konkordato ilan eden müteahhitlerin haddi,hesabı yok..Ama Çimento Şirketleri anlaşmış gibi uzun zamandır bir Rally içindeler..Hem de öyle böyle Rally değil..Hadi Oyak Grubunun Çimentoları birleşecek,eşgüdüm,sinerji oluşturacaklar da ondan diyelim..Peki ya ötekiler???Bildiğimiz kadarıyla öyle bir İhracat falan da yok..Bir başka açıklanamazlık da,Reysas,Rygyo..Aman Ya Rabbi..İhlas Grubu şirketleri hâkeza..Biz CUSAN'a yatırım yaparken bazı temel değerlerden hareket ediyoruz..Ama baştan da söylediğim gibi "Burası Borsa..Kim kime ...sa" ..Maalesef..Horul horul uyuyan dev şirketler de anlaşılmazlığın cabası..Saymayacağım adlarını..Arkadaşlarım hepsini bilmekte ve görmektedirler..
    Bizim patron öyle atlamayı zıplamayı çok sevmez ağır abidir. Ne zaman insanlar umudunu kesip hisselerini patrona ucuz devreder, işte patron o zaman sevincinden %100 zıplar. Halka arzından beri bu böyledir. ilk hareketinde beni % 50 ile kandırmıştı, tabi aracı kurumdaki dealerler de onlara çalışıyor yükselecek hissede sizi satışa zorluyor. Bu yıl cusan yılı arkanıza yaslanın kahvenizi yudumlayın. Benim görüşümdür bol kazançlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,705
     Alıntı Originally Posted by Şafakalı Yazıyı Oku
    "Burası Borsa..Kim kime ...sa derler" ya..Aynen öyle..Türkiye'de Emlâk Stoku arşı-âlâya çıkmış,batan,konkordato ilan eden müteahhitlerin haddi,hesabı yok..Ama Çimento Şirketleri anlaşmış gibi uzun zamandır bir Rally içindeler..Hem de öyle böyle Rally değil..Hadi Oyak Grubunun Çimentoları birleşecek,eşgüdüm,sinerji oluşturacaklar da ondan diyelim..Peki ya ötekiler???Bildiğimiz kadarıyla öyle bir İhracat falan da yok..Bir başka açıklanamazlık da,Reysas,Rygyo..Aman Ya Rabbi..İhlas Grubu şirketleri hâkeza..Biz CUSAN'a yatırım yaparken bazı temel değerlerden hareket ediyoruz..Ama baştan da söylediğim gibi "Burası Borsa..Kim kime ...sa" ..Maalesef..Horul horul uyuyan dev şirketler de anlaşılmazlığın cabası..Saymayacağım adlarını..Arkadaşlarım hepsini bilmekte ve görmektedirler..

Ya BALAT ı ne yapacağız 17 kuruştan geldi gün 1.03 oldu.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

8.  Alıntı Originally Posted by güccükyatırımcı Yazıyı Oku
    Ya BALAT ı ne yapacağız 17 kuruştan geldi gün 1.03 oldu.
    Evettt..Aynennn..

Sayfa 318/446 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •