Sayfa 318/419 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418 ... SonSon
Arama sonucu : 3352 madde; 2,537 - 2,544 arası.

Konu: EndeksS

1.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesaj 2532 den devamla 5 lik grafik

kritik destek döneriz ya da yeniden sıkıntı ya düşeriz
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. küçük hisseler öyleki tutanın elinden kayıyor keh, keh, öyle böyle trade etmiyorlar, sanırsınız her biri endex,...

bir çoğu cari kaldılar çünkü, iç probelemler yaşıyorlar, eksen kaymasına bağlı sıcak gelmeden, faizin baskısını enselerinde hissediyorlar,

3. akşama coin paylaşımları yapacam, ..ne vermişiz ne olmuş baabından,

4.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

kritik destek döneriz ya da yeniden sıkıntı ya düşeriz

mesaj 2537 den devamla,
    tekrar yeşil ovalle olan alana geri dönmez ise sıkıntıda kapatırız, ve bu durum günlüklere yansır

5.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

mesajlar 2521, 2525 den devamla

mesaj 2497, 2517, 2521, 2525 ve 2533 ten devamla,
    sıkıntılı yerede çizgiye çok yakın kapadık, 5 likte sıkıntıda kapadı,

6. öte yandan zaman analizinde bu hafta short arguman olan 60 haftanın son haftası malumunuz,

short arguman benim hesabımda bu hafta burada cuma günü bitiyor,..final ediyor,

60 hafta short argumanda sonuncusu İsrail olmak üzere bir dizi shortu çağrıştıracak negatif olaylar yaşadık,
    ABD de banka batmaları mesela bir domino etkisi başlatabilirdi, engel olundu, İsviçrede keza Credit bank battı,..UBS satın aldı,

bu defa bizde burada borsanın önüne 9 mil TL alın yeyin tarzında atıldı, endex tam 11 kasımı kıracakken bu sayede ipten alındı, burada işledim endexte yaşanmış grafikler silindi,..yok sayıldı,..

değilmi,...

60 hafta short argumanımda bunlar hep bir bir yaşandı,..

keza onun öncesinde dolar iskantosuna tırmanan endex in devamına gelen duraksamada garan, koç hol öncülüğünde babalar kendi hisselerini almasalardı mesela,..
    deprem sonrası 9 mil önlerine atılınca yine kendi hiiselerini ikinci kez alıp tırmandılar, seçim sonrasına yeni kabineye bu defa üçüncü kez aldılar,..
    bu son olan düşüş oradan başlayarak 11 kasım 2022 ye doğru olann düşüş örneğin,..üçüncüden,..

burada FED üzerinden oluşan faiz baskısına, keza Ukrayna Rusya savaşına girmiyorum dahi, buğday krizi falan geçiniz, o da ne, ekmek artık yenmiyor,...

seçimlerimiz keza, hep olumlu, iktidar seçildi yine olumlu, negatifte ne, geçiniz,..işte seçimlerin biri daha yakında olacak, yaşanacak, hep olumlu, eksen kayıyor olumlu, mavi vatan gidiyor olumlu,..

oysa daha öncede çok defa burada ve şimdi yukarıda belirttiğim short argumanlar/olaylar, endex in rahatlıkla içinden geçer ve kritik seviyem olan 11 kasım 2022 yi çoktan aşağı kırmış olurdu,...
    ve bu kırılımdan tamda şu sıralar yani diplerden yukarılara doğru ''acaba'' tırmanışı yapıyor olurduk,...

ama bir şartla piyaslarda asimetri yoksa, hem ABD de hem burada bir kaç hisse ile piyasalar yukarı uçuruldu,..Orada tesla, n-vidia, burad THY öncülüğünde TVF üzerinden,

artık a simetrinin burada Tr de ana konusunu oluşturan x bank, diplerden xu30 ve xu100 üzerinde yerini aldı,..burada bunu hep işledik, bu olana kadarda dediğimz üzere borsa hep yükseldi,..

çünkü para varken, bnaka yok olamazdı,..yazdık,..

bu nedenle bundan sonraki düşüşlere daha ciddi yaklaşmak özellikle yerel seçim bitince,..

neyse nasılsa bunlar oldu bitti, yaşandı,..
    short argumanlar bu hafta cuma bitteceğine göre ben artık long arguman işlemeliyim,

ancak yine burada belirttiğim üzere bundan kellisine mayaların bozulmaması için
    başlayacak yeni haftaları ve olası piyasaları burada yazmacağım,
    çünkü mayalar bozuluyor,...çünkü adamı baştan bitiriyorum,..

maya tutmayınca kazanç olmaz,..maya kazancın anasıdır, önce mayan tutacak, bilare kazanç..
    yani halden serzenişten anlayan adamım,..mayacılar adına zaman analizlerimden burada feragat ediyorum,..

çok uzuncadır short argumanı yazmam nedeniyle, buna zaman analizi konusuna bir daha değindim ve bunu burada bu hafta noktalıyorum,

bundan sonra sadece önden çizgileriyle 7/24 hazır olan yelpazelerimizden devam edeceğiz,..

iş hayatımda olan değişiklik nedeniyle artık arada zaman ve fırsat oldukça 5 lik konusunda olduğu üzere daha minör analizlerede girebilirm,

vesile ile daha genişten başladığımız bu konuyu bitirirken
    herkese, vatana ve Tüm milletimize 2024 te yeni yılda vesile ile güzel kazançlar diliyorum,

7. devamla 60 haftayı bitiriken burada konu aldığım grafik çalışmalarım da gelinen durum aşağıdadır:

8. burada a mavi yelpaze 11 kasım 2022 den gelen yelpazemdir, hedeflemeler ve tutarlılığı grafik üstündedir,....xu 100 olarak yelpaze içindeyiz, x bank ve xu030 olarak düşme eğilimi devam etmekte,..x bankın xu030 ve 100 üstüne yakın zamnda yükselişine dikkatinizi çekerim, yani bank sistemde yerini almış,..faiz cycle artık baskın,..
    umarım 60 hafta finali ile bu tekrar yönünü yukarı çevirir,..işte sıcağa bakar bu, sıcak gelirse banklar daha bir hoşnut olur ve düşen faizlere kar yazarlar, bu şekilde yüzünü yukarı çevirir düşüncesindeyim,..yani şarta bağlı,..

Sayfa 318/419 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •