Sayfa 318/1001 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418818 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 2,537 - 2,544 arası.

Konu: Viop XLIV

1.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Güzel bir söz, borsaya uyarlayalım kırgınlığım bana yalan söylediğine değil .. Bir daha sana inanmayacak olmama kırgınım diyor..
    Bizlerde de endeksin düşmesine kırgın değiliz bist'in, bir daha kimse güvenmeyecek ona kırgınız.
    Amerikalıların dediği gibi "Fool me once shame on you, fool me twice shame on me"...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Tolga bey in açıklamaları
    VİOP'da temerrüt durumunda ilk yatırımcıların işlem teminatlarına başvurulur.
    İşlem teminatları yetersiz kalırsa ilgili aracı kuruluşun işlem teminatları ve daha sonra Takasbank nezdinde oluşturulmuş kendi garanti fonu katkısından temerrüt karşılanır.
    Bu da temerrüt'ü kapatmazsa bu sefer diğer aracı kuruluşların garanti fonuna yaptıkları katkı payından kurumların açık pozisyonları dikkate alınarak oransal aktarım yapılır.
    Bu da yetersiz olursa Takasbank kendi özsermayesinin belli bir oranı ile bu temerrütten sorumludur.

İşin özü VİOP'da şu ana kadar ilgili kurumun işlem teminatlarının temerrüt'ü karşılamadığı bir durum ben hatırlamıyorum.
    Yani Garanti Fonu'na başvurulan bir durum.
    Hatırlayan varsa lütfen yazsın.
    Umarım böyle bir durum ile karşılaşmayız.

3. Bugün çok çok çok önemli

sıkıntı şu nereden geldiği konuşuluyor eğer tek kişiden kaynaklanan bu düşüş durdurulamazsa

artık borsadaki tüm kredi ve viop hesapları patlamaya başlayacak.

düşünün, yükselişe katılamamış hiç alakası olmayan hisselerde bile kredi satışlara başlayacak olursa vay halinize

tabiiki SHORT pozda olanlar oley çekebilir ....

4.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --endeks 2950-3000 aralığından döner (20 günlük HO; günlük grafikte BB nin alt çizgisi üzeri)...ve sonra yeniden ağır ağır yukarı yönde çıkar diye düşünüyorum...

--buralardan yeni oyuncu yatırımcı-trader gelir...mesela ben...
    Hocam günaydın bence bir ileri iki geri yaparak Ekim ayı sonuna kadar 2200-2300 seviyelerine inip ordan tekrar 3500 lere gidebilir.
    Son ki olaylar bist yatırımcılarını çok korkuttu.

5.  Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Beter olsunlar.. kendi kar güdüleri için ne piyasa bıraktılar ne birşey...

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben borsada batana acımam, yatırımcı batmaz,kumarbaz trader batar

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

6. memedabi boşunamı diyordu...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Adam(memedabi) burada aylardır bağırıyor, çizgilerle anlattı, taşla anlattı, örneklerle anlattı. "VOB yapmayın basaramayacaksiniz, batarsiniz" diye... Herkes şahit burada.
    Hiç mi hisse.net okumaz bu aracı kurumlar, anlı şanlı büyük oyuncular? Hisse.net bir okuldur görmek isteyene..

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 318/1001 İlkİlk ... 218268308316317318319320328368418818 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •