Sayfa 32/47 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon
Arama sonucu : 371 madde; 249 - 256 arası.

Konu: EkoDream ile Bist ve Finansal Okuryazarlık

1. Murat bey Tekfen ile ilgili görüşlerinizi paylaşabilir misiniz lütfen. Daha önce kisaca bahsetmişsiniz aslinda ama biraz daha acabilir misiniz.Bilancoyu ve sonrasıni nasıl görüyorsunuz bu hissede. Spek ya da spekleri epeyce kurnaz görünüyor bana. Selamlar...

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by adgur Yazıyı Oku
    sayın Akademisyen, Murat üstadın bu ürünü takip etmeye değer bulmayacağını düşünüyorum.
    NOT: bu beyanımın sizin sorduğunuz ürünü eleştirmekle hiç bir bağlantısı yok ben sadece Murat üstadın kriterlerine kendimce yaklaşabildim mi diye onu test etmek istediğimden böyle bir beyanda bulundum, asla bu konularda yeter geçer bilgim olamaz.
    saygılarımla
    yine de bunu üstadın kendisinden de duyacağızdır herhalde selamlar...

https://tr.tradingview.com/x/Xm9ndnHF/

teknik olar dolar değeri Murat üstadığın sevdiği seviyelerde (ortalamanın altında)
    2,84 dolar direncini kırmış gibi gözüküyor fakat 8. ayda bir düzeltme yaparmı bilemem sarı üçgeni 8. ayda yukarı geçerse hoş görünüyor teknik olarak fakat Üstad teknik konular hariç şuanki dolar değerini beğenebilir temel konularına da kendimce bakacam.
    bir önceki mesajımda Üstadın beğenmeyeciği fikrimi yine kendimce beğenebilir olarak düzeltiyorum.
    not: bu konularda çok yeni olduğumu genel geçer kabileyette olmadığımı öğrenmeye çalıştığımı tekrar belirtir soru sahibinden özür dilerim

4.  Alıntı Originally Posted by adgur Yazıyı Oku

teknik olar dolar değeri Murat üstadığın sevdiği seviyelerde (ortalamanın altında)
    2,84 dolar direncini kırmış gibi gözüküyor fakat 8. ayda bir düzeltme yaparmı bilemem sarı üçgeni 8. ayda yukarı geçerse hoş görünüyor teknik olarak fakat Üstad teknik konular hariç şuanki dolar değerini beğenebilir temel konularına da kendimce bakacam.
    bir önceki mesajımda Üstadın beğenmeyeciği fikrimi yine kendimce beğenebilir olarak düzeltiyorum.
    not: bu konularda çok yeni olduğumu genel geçer kabileyette olmadığımı öğrenmeye çalıştığımı tekrar belirtir soru sahibinden özür dilerim
    Rica ederim Sn Agdur. Selamlar...

5.  Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    İnsanın doğası gereği parasını riske atmak istemz risk ile para kazanmsk ister bu kısmı böyle düzeltmek isterim. Bundan sonrası benm bist tecrübelerime dayalı bi yorumdur eğer abd de dax da yada ftse de yatırım yapan bi tradersanız farklı tavsiyelerde bulunabilirim... Erken yaşlarda babam vesilesiyle tanıştığım borsa oynama sürecinden ve traderlıktan borsada yatırım yapma sürecine evrilmem uzun zaman ve acı tecrübeler gerektirdi. Bu tecrübelerden en yakınını son halkb reza sürecinde stop olmayarak ve kendi kurallarımı hisseye bağlanma terimi dahlinde uygulamayarak yaşadım... Hem hatrı sayılır bi meblağ(kimileri için çok büyük) hemde zaman kaybettim. Bist de tecrübelerim ve tuttuğum istatistikler ki brn bilgi ve matematik temelli hareket etmeyi geçmişin geleceğin aynası olduğundan faziletle takip eden bir yatırımcı olarak hiç kimseye ama hiç kimseye trade tavsiyesinde bulunamam...
    Boğa piyasasında trade kolaydır zaten hergün yukarı çıkan hissede dün aldığını yarın daha yüksekten verebilirsin ama hiçbir zaman en yüksek ve en düşüğü yakalama şansın olmayacağından arada kaybettiğin basamaklar zaten kazandıklarından büyük ve stressiz olacaktır...
    Genç arkadaşlarıma tavsiyem(bende gencim ayrıca daha kırklara yeni yaklaştım) uzun vadeli yatırıma yönelmeleri... Bir duvar örer gibi düşünmeleri yavaş yavaş duvarı örmeleri bu duvarı en tepeye yükseltmeleri eğer hırsları varsa hırslarını duvarı yıkıp yeniden yapmaya yani trade e deil daha fazla tuğla koymaya harcamaları... daha fazla yatırım için sermaye yaratmaya çalışmak için daha fazla çalışmaları yönünde olacaktır... Doğru şirkete ördüğümüz duvarlar kat kat örülürken kimse sizi farketmeyecektir taa ki duvarınız yükseldiğinde artık size yapabilecekleri ve zarar verme olasılıkları geç kalacaktır...
    Yatırım piyasa şartlarına göre 5-10 yıllıktır. Dünyada belli aralıklrla krizler olur bu krizlerde uzun vadeli yatırım başlangıçları yapmak en doğrusudur. Borsanın 2-2.5 usd bandı her daim benm açımdan bist de uzun vadeli yatırım başlatmak için altın yerlerdir bazen bu 2.60 cent 2.70 cent olabilir...
    Trade ego yu yatırım cebi tatmin eder... kollu makinede her bastığınızda işte şimdi gelecek diye basarsın çok kazanmak için de çok basman lazım eger algoritmanız yoksa ilgili hissenin harmonisine haiz deil çelik gibi siniriniz, zamanınız, paranız yoksa hiç kimseye trade tavsiye ETMİYORUM...
    Uzun vadeli ytırımcı olun portföyünüz büyüdükçe mutlu olun.
    3 yıl önce sevdiğim bi arkadaşımı evini satması üzerine hisse almaya ikna ettim asels petkm tuprs toaso bazlı oluşan portföyü sonrası her ay da bi miktar ekleme yaparak devam etti çoğu zaman kaybı oldu ama şuanda portföyü 3.7 kat büyüklükte sattığında ev alacaktı ve kredi çekmesi gerekti 100k kadar şuanda 2 ev alabiliyor aynı yerde ama almıyor araba bile almıyor hatta eski bonkör arkadaşımız cimrileşti ailesi bile şikayetçi çok ğara harcamak istemiyor ne kadar o ay daha fazla hisse alamam diye... Ben bu örnekleri seviyorum şehir efsanelerini aldım sattım uçtum kaçtım deil...İNSAN KAZANDIKÇA MUTLU OLUR... KAZANMAK SABIRDAN GEÇER
    Herkese bol kazançlar/ doğru yatırımlar
    BORSA BİR OYUN DEĞİL YATIRIM ARACIDIR
    Bana bu tavsiyeleri 10 yıl önce biri verseydi şu anda hem yıllarım ekran başında geçmez hem aileme daha çok zaman ayırır, hem daha az stres ve sağlık sorunu yaşar belkide en ilginci çok ama çok daha fazla KAZANIRDIM...
    👏👏👏

C6603 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by adgur Yazıyı Oku

sayin adgur, kisa bir duzeltme yapayim.

gonderdiginiz grafikteki veriler yanlis gibi duruyor, sanirim temettu vs gibi bolunmeler islenmemis. ozellikle 2011 ve 2013 yillarinda $4.00 degerleri tepelerdir, sizin grafikteki kadar yukariya cikmadi hisse degeri.

teşekkür ederim sayın legolas, bölünmeleri takip edebileceğim bir link mevcutmudur acaba yardımcı olurmusunuz?

8. Dğer konulardaki gibi çekişmelerden uzak birbirinize yardım ve eğitim amaçlı konuya yaptığınız paylaşımlar ve üslup için herkese teşekkür ederim.
    Hisse senedi bazlı yorumlardan çok Finansal okuryazarlık sağlamaktır amacım.
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

Sayfa 32/47 İlkİlk ... 22303132333442 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •