Sayfa 320/586 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon
Arama sonucu : 4686 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: OZKGY - Özak GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Syn hocam bu şirketin pd/nad kaçla fiyatlanır tahmininize göre. Geçmiş yılların gün ve gün çarpanlarını inceledim. Hiç yüksek çarpanla fiyatlanmamış.
    Yıllardır 0,35-0,80 arasında operasyon yapıldı, ilk kez 1 pd//dd yi geçti, sonrası malum..!!

Bence henüz hisse patlamasını gerçekleştirip finali yapmadı..!!!

Yıllardır 0.50-0.60 pd/dd ile sürünen Ekgyo bile 1,5 kârı gördü, bunun en az 2 pd/dd yi test edip geçmesi için bu yıl sonu bilançosu çok müsait, bundan sonra böyle yüksek kâr çok zor, yeni işlerin bilançoya girmesi iki yılı bulacaktır, onlar teslim olana kadar büyükyalı ve kiralar ile idare edecekler, yani bu yıl o yıl olması gerekli yoksa 2026 ya kadar beklemesi gerekecek..!!!

Şubat ve Mart heyecenlı geçer diye düşünüyorum..;-))

Yatırım tavsiyesi değildir..!!!

2.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    bu şirket, bu forum ve twitterdaki 3-5 pislik tipi neden hala mahkemeye vermez anlamış değilim. birisi benim şirketim hakkında böyle iddialarda bulunacak bağırsaklarını deşerim onun.

şirket bu konuda tamamen beceriksizlik abidesi.

3-5 düşük zeka seviyeli cahil cühela tipin bunları söylemesine izin veriyorsan ucuz olursun. git kchol vs için konuş bakalım böyle sabah akşam. klas meselesi...
    Benim böyle şirketim olacak ve hissesi böyle saçma sapan fiyatlanacak, ve ben tek kelime etmeden TV de saçmalayıp durucam, yetmezmiş gibi kap haberlerini geciktirip yatırımcımı mahdur edicem, sonrada adamım diye ortalıkta dolanıcam..!!!

Birde bana arka çıkan bit yavruları olacak, ne biçim bir yalakalıktır bu ben çözemedim..???

Yatırım tavsiyesi değildir..!!!

3. Yeni yılın ilk haftasına şöyle bir baktığımda, zirve fiyatlarından altta destek bulamadan hızla taban fiyatlarına gerileyen son gün ise hafif bir toparlama yapan bir özak gördük. yeniler pek bilmez 2 sene önce de buna benzer anlamsız hareketlerin yaşandığı bir hisseydi özak...
    şimdi işin temeline bakarsak , bardağın dolu ve boş kısımlarını da buna eklersek neler var elimizde...
    büyükyalı ve göktürk 2 gibi hazır satışta olan 2 olağan üstü proje...
    turizm ve perakende kısmından gelen kira gelirleri...
    yeni başlanacak olan göktürk3 ve bizim mahalle projeleri...
    elde tutulan neredeyse hazır birkaç turizm ve arsası kendisinin olan inşaat projeleri...
    kasadaki usd ve euro orjinli nakit değer...
    ve daha henüz defter değerini bile tam bulamamış bir hisse...
    ne kadar aşağıya o kadar çok alım benim için ...
    özaksa koy sepete ---bebek büyüyor farkındayız bölümü...

4. Hisse fiyatinin defter degerinin yakininda olmasi sagliklidir. 2-3 defter degerleri bana gore gyo fiyatlamasi icin cok mantikli seyler degildir. Sirketin varliklari gelecekte prim potansiyeli tasiyorsa sirket al sat projelerinde basarili ise 1 defter degerinin ustunu de fiyatlayabilir. Ozak ozelinde buyukyali gokturk 2 ve diger beklenen projeler sirkete 2023 de extra bir katki yapacaktir. Elindeki kira getiren mulkleri ise genel gayrimenkul artislarindan etkilenir. Otel ise 2023 yilinda iyi bir gelir elde edecek gibi duruyor. Yil sonunu tahmini 17-18 milyar arasi bir dsfter degerinden kapatacagimiz anlasiliyor. Bu durumda defter degeri 2022 yili sonunda hisse basina 23-24 arasinda olur. Gelecek sene icin bu rakam yuzde 40-50 enflasyon olursa 36 arti al sat kira gelirleri ile 40 liralar civarinda olacaktir. Eger yil genelinde yeni arsa alimi otel projesi yeni bir proje ilani vs olursa gelecek icin ekstra deger de katabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by lasvegas Yazıyı Oku
    Hisse fiyatinin defter degerinin yakininda olmasi sagliklidir. 2-3 defter degerleri bana gore gyo fiyatlamasi icin cok mantikli seyler degildir. Sirketin varliklari gelecekte prim potansiyeli tasiyorsa sirket al sat projelerinde basarili ise 1 defter degerinin ustunu de fiyatlayabilir. Ozak ozelinde buyukyali gokturk 2 ve diger beklenen projeler sirkete 2023 de extra bir katki yapacaktir. Elindeki kira getiren mulkleri ise genel gayrimenkul artislarindan etkilenir. Otel ise 2023 yilinda iyi bir gelir elde edecek gibi duruyor. Yil sonunu tahmini 17-18 milyar arasi bir dsfter degerinden kapatacagimiz anlasiliyor. Bu durumda defter degeri 2022 yili sonunda hisse basina 23-24 arasinda olur. Gelecek sene icin bu rakam yuzde 40-50 enflasyon olursa 36 arti al sat kira gelirleri ile 40 liralar civarinda olacaktir. Eger yil genelinde yeni arsa alimi otel projesi yeni bir proje ilani vs olursa gelecek icin ekstra deger de katabilir.
    Bu hesaplamalarda büyükyalı dükkanlar ve bizimmahallenin 2 projesinin de daha ortada olmadığını da belirtmek gereklidir diye düşünüyorum..

6. Buyukyali dukkanlari yaklasik 1 -1.5 milyar arasi ozak payi olarak dusunuyorum kafamda. Onu da hesaplayarak 17-18 arasi yil sonu tahminimde bulundum. Bizim mahalle projesi henuz gelecek yilin defter degerine eklemedim. Sirkete 4-5 milyar arasi pozitif katki yapacagini tahmin ediyorum. 2024 yili icinde orasan nakit akisinin baslamasini bekliyorum. Proje lansman oldugunda sn linux bize daha saglikli bilgiler verecektir.

7.  Alıntı Originally Posted by lasvegas Yazıyı Oku
    Buyukyali dukkanlari yaklasik 1 -1.5 milyar arasi ozak payi olarak dusunuyorum kafamda. Onu da hesaplayarak 17-18 arasi yil sonu tahminimde bulundum. Bizim mahalle projesi henuz gelecek yilin defter degerine eklemedim. Sirkete 4-5 milyar arasi pozitif katki yapacagini tahmin ediyorum. 2024 yili icinde orasan nakit akisinin baslamasini bekliyorum. Proje lansman oldugunda sn linux bize daha saglikli bilgiler verecektir.
    Büyükyalı dükkanlarının özak payı 500 milyon olur olmaz bence. Bizim mahalle etkisi ise ne zaman ne etkide olscağı belli olmayacaktır 3/4 sene boyunca... Bizim mahalle yakında icraate başlar

Herkes birseyler yaziyor turizm ınş kira gelirleri elde elden şirketin 2-3 pd değerlenmesi neden abes olsunki özak holding gibi 9 ayda 1.270 milyon satış ve faliyet kârı yazmıştır bircok sanayi sirketinin cok üzerindedir...

SM-A530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    nasip....

Sayfa 320/586 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •