Sayfa 326/1003 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon
Arama sonucu : 8019 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VIII

1.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Kiraz hesap açtım ilk defa.. Daha önce uzun süre aktif kullandım, orda bono alıyorduk.. Kirazda bir şey almaya gerek var mı? Hesapta öyle durunca faiz işliyor mu?
    Kiraz hesap kullanan var mı?

2.  Alıntı Originally Posted by Abnormal Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kredi çekip döviz alan oldu mu aynı banka üzerinden sorun yaşanıyor mu bu konuda?
    Öyle kabak gibi yapmayın ama isterseniz bulursunuz bir yolunu.

3. https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonom...Slider%20Haber

Dolar yetmeyince altın satışları başladı, Hazine’nin açığı dörde katlandı: Seçim öncesi kasa boşalıyor
    Dolar kuru 19.52’ye çıkarak yükselişini sürdürdü. Son bir ayda müdahale için piyasaya 49 milyar dolar sürüldü. Altın rezervleri 46.4 milyar dolara geriledi. Hazine’nin nakit açığı ilk dört ayda geçen yıla göre dörde katlandı.

Kaynak yok. ancak haber çok acayip.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    https://www.patronlardunyasi.com/hab...telendi/279302

Aynı sitede önemli bir haber.

Rusyaya petrol-gaz olarak ne kadar ertenmiş borcumuz var?

Savaşta olan ve tüm dünyanın boykot ettiği Rusya bu ertelemeyi ne amaçlı yapıyor?

Seçim sonuçlarını beğenmezse geri ister mi? Ertelemede takvim nedir?

Bunları kime soracağız.

Bakanlar muhasebeden çıkış alıp P.tesi işsiz kalacaksa muhatap kim?
    sonucu beğenmezse mutlaka geri ister babasının hayrına ertelemedi

5.  Alıntı Originally Posted by Antikapitalistt Yazıyı Oku
    Kiraz hesap kullanan var mı?
    Çok eskiden kullanmıştım net hatırlayamadım ama yine kontrol etmenizde fayda var.
    Para kiraz hesap içerisinde olduğu sürece

Örnek 100.000 TL var hesap
    5.000 i vadesize atıyor gece otomatikman
    95.000 TL ye gecelik işliyor kiraz hesap içinde.

Mesela marifetlide şunu farkettim bu arada
    100.000 TL var vadesiz hesapta mesela
    Ertesi gün bi baktım 100.000 olduğu gibi duruyor otomatik 5.000 i vadesizde bırakıp 95 i marifetli olan hesaba paslamamış.

Meğer her gün marifetli içinde dönen para otomatik vadesiz hesaba geçiyormuş. Her gün her gün vadesizde toplanan toplam parayı ayrı bir hesap olarak görünen marifetliye paslamak gerekiyormuş.

Bazı bankaların gecelik faiz sistemleri akşamları vadesizde duran parayı otomatik algılayıp kendi kendine bir miktar pasif bakiye bıraktırıp, diğerini geceliğe otomatik paslarken, kimisi her gün vadesizde birikeni hesaplarım arası transferle geceliğe paslamanı istiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Mombasa kampala Yazıyı Oku
    Çok eskiden kullanmıştım net hatırlayamadım ama yine kontrol etmenizde fayda var.
    Para kiraz hesap içerisinde olduğu sürece

Örnek 100.000 TL var hesap
    5.000 i vadesize atıyor gece otomatikman
    95.000 TL ye gecelik işliyor kiraz hesap içinde.

Mesela marifetlide şunu farkettim bu arada
    100.000 TL var vadesiz hesapta mesela
    Ertesi gün bi baktım 100.000 olduğu gibi duruyor otomatik 5.000 i vadesizde bırakıp 95 i marifetli olan hesaba paslamamış.

Meğer her gün marifetli içinde dönen para otomatik vadesiz hesaba geçiyormuş. Her gün her gün vadesizde toplanan toplam parayı ayrı bir hesap olarak görünen marifetliye paslamak gerekiyormuş.

Bazı bankaların gecelik faiz sistemleri akşamları vadesizde duran parayı otomatik algılayıp kendi kendine bir miktar pasif bakiye bıraktırıp, diğerini geceliğe otomatik paslarken, kimisi her gün vadesizde birikeni hesaplarım arası transferle geceliğe paslamanı istiyor.
    Tamam çok teşekkürler, değerli bilgiler..

7. Bu arada detay bilgi
    bazı bankalar gecelik dönen faizlerde virgülden sonraki 3. Rakam 5 den fazla ise arkasından gelen kuruşa yuvarlıyor, kimisi 3. Rakam 9 olsa dahi içerisinde bulunan kuruşu kabul ediyor.

Örnek

Gecelik getiri = 1,159 bunu 1 lira 15 kuruş getiri olarak kabul eden var
    Kimi bankada 1,156 bunu 1 lira 16 kuruş kabul eden var

Aman biz yukarıya yuvarlayalım da kendimizi garantiye alalım diyorlar herhalde

8.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Vay arkadaş ya hsbc 38 % olmuş. Nisan ay ilk haftasında 30 ile bağlamıştım dönüş Temmuz ilk hafta. Artık vade sonunu bekleyeceğiz mecburen.
    40 olur mu sorusunu bir kaç güne öğreneceğiz.

Sayfa 326/1003 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •