Sayfa 326/1001 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,601 - 2,608 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VI ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Çeşitlendirmenin çeşitleri de önemli.
    Biri getirir öteki götürürse elde var sıfır oluyor.
    O yüzden çeşitlerin birbirlerini sıfırlamamaları önemli.

Son dönemde şu rahatlık oluştu.
    Eskiden faizler yüksekken başka enstüramanlara yatırım yaptığımızda faizde olsa şu kadar kazanırdık kıstası oluyordu.
    Şimdi faiz okadar düştüki artık o stres kalmadı.
    Nasıl olsa faizde kazanılmıyor artık
    Başka neye yatırsak yıllık % 5 netten fazla getirir.
    Yeterki tepeden girmeyelim.Ucuz neyse onu bulalım.
    Bütün mesele ucuzu bulma da bitiyor.

Mesela gümüş ucuzdu oda uçuşa geçti.
    Şimdi platin kaldı geride, onu inceliyorum.

Fon olarak bakarsak hangi fon ucuz kaldı, varmı ucuz kalan bir fon.
    YENİ BİR DİP beklemiyorsanız ve 3-4 yıl duracam arkadaş diyorsanız BİST BANKACILIK FONLARI UCUZ...(belki biraz daha beklenebilir,yabancı satışı nedeniyle)

petrol fonu AES ,eğer petrol bu fiyatlar olmaz arkadaş 3-4 yıl kalacam diyorsanız yine çok ucuz...

BİST 1,43 cent çok ucuz arkadaş ben 3-4 sene duracam nasıl olsa diyorsanız,hisse yoğun fonlar da ucuz?

bence ucuzluk,pahalıktan öte NE KADAR SÜRE VE RİSK ANALİZİNİZ önemli...geleceğe bakışınız ve getiri hedefleriniz...

yoksa hisseler gibi fonlar incelenecekse(ucuz fon) neden gerçeklerinde trade yapmıyoruzda fonda işlem yapıyooruz.....DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

2. Selamlar,

Yapı Kredi’nin Global Teknolojiler Fonu hakkında yorum yapmanızı rica etmiştim.

Bilen varsa dillendirebilir mi

Teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Myfinans üstadım hisselerde AL / SAT / NAKİTTE KAL / HİSSEDA KAL gibi bir platform var ve adı da Turkishbulls. Ama fonlarda benzer bir uygulama var mı acaba? Neye göre bir fonda alım noktasına geldiğimizi anlarız acaba? Bende halihazırda EIB, EIC, SUA, ZPG, ZPC, GMA, AFT, ve FNO ve TCD var. Sizce dengeli bir fon gibi duruyor mu acaba?
    Sn supremegod fonlarla ilgili öyle bir uygulama yok
    Ama şöyle bir site var
    https://www.fonbul.com/FonBulPlus/YatirimFonlari
    O sitenin de şöyle bir platformu var, ama ücretliymiş.

Portföyünüz bence güzel orta riskli bir portföy olmuş.
    Uzun vadede üzmez bence.

4.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    YENİ BİR DİP beklemiyorsanız ve 3-4 yıl duracam arkadaş diyorsanız BİST BANKACILIK FONLARI UCUZ...(belki biraz daha beklenebilir,yabancı satışı nedeniyle)

petrol fonu AES ,eğer petrol bu fiyatlar olmaz arkadaş 3-4 yıl kalacam diyorsanız yine çok ucuz...

BİST 1,43 cent çok ucuz arkadaş ben 3-4 sene duracam nasıl olsa diyorsanız,hisse yoğun fonlar da ucuz?

bence ucuzluk,pahalıktan öte NE KADAR SÜRE VE RİSK ANALİZİNİZ önemli...geleceğe bakışınız ve getiri hedefleriniz...

yoksa hisseler gibi fonlar incelenecekse(ucuz fon) neden gerçeklerinde trade yapmıyoruzda fonda işlem yapıyooruz.....DİYE DÜŞÜNÜYORUM...
    Zaman yokluğu ve takip imkanının kısıtlı olması fonlara yönlendiriyor.

5.  Alıntı Originally Posted by ali.dogan Yazıyı Oku
    Selamlar,

Teşekkürler.

YAY fonundan bahsediyorsunuz galiba.
    Bu fonu alan baya bir arkadaş vardı forumda.
    Nasdaq ne yaparsa bu fonda onu yapar.
    Nasdaq öngörünüze bağlı.
    Bence Nasdaq bir hayli yükselmiş durumda.

6.  Alıntı Originally Posted by ali.dogan Yazıyı Oku
    Selamlar,

Teşekkürler.

portföy dağılım raporuna göre %95 abd teknoloji hisselerine yatırım yapılmış...

eğer nasdaq borsasının hala yukarılara gideceğini(1-2 sene) düşünüyorsanız alabilirsiniz...borsamız ve dünya borsalarında yeni bir dip ya da dünya da durgunluk bekliyorsanız bu fiyatlar pahalı....

hisse senedi fonu olduğu için portföyde %80 hisse bulundurmak zorunda(izahnameye baktım)...yani abd borsaları düşerse çok fazla kayıp yaşayabilirsiniz...usd/try de düşerse oradan da kaybedebilirsiniz....en iyisi çok risk almamak.....saygılarımla..

7. GMA---- AZİMUT PYŞ ÇOKLU VARLIK DEĞİŞKEN FON dan daha iyi yönetildiğini düşündüğünüz DEĞİŞKEN FON VAR MI?

tecrübeleriniz ne diyor?

8. Herkese iyi akşamlar yeni fonlar bulmak lazım bu forumda bir arkadaş oph demişti. 4k aldım 28 Nisan'da hesaba geçti. Yaklaşık yüzde 3 kazandım. Denemek için bazı fonları alabilirsiniz. En geç Mayıs sonu itibariyle elimdeki fonları satacağım. Geri çekilme olursa daha büyük miktarda gireceğim. Elimdeki fonlar mac, tkf,eıd,st1, rbh,fph,oph,gmr ve mps.

Sayfa 326/1001 İlkİlk ... 226276316324325326327328336376426826 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •