Sayfa 327/987 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
Arama sonucu : 7891 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XV

TCMB, 1 ve 3 ay vadeli Türk lirası uzlaşmalı vadeli döviz satım ihaleleri açtı. ay vadeli ihalede tutar 100 milyon dolar ve 3 ay vadeli ihalede tutar 100 milyon dolar olarak belirlendi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Diğer yandan kur misal 17’ye yükselse direkt bozup, kur korumalı mevduata geçmek mantıklı olur.
    Kur 17’nin üzerine çıkarsa kur farkını garanti alıyorum.
    Kur 14’e düşerse 17’den bozduğum anapara artı faizi ile 14’li seviyelerden daha çok dolar geri alınabilir.
    Zaten olması gereken, karararın açıklandığı gün merkez bankasının kapanış kuru baz alınarak çağrı yapılmalıydı yada son üç gün ortalaması alınarak yapılamalıydı. Çözülme hem çok olurdu ve geri çekilme daha sağlıklı olurdu. Merkezin rezervleri de artardı ama malesef olay tamamen şark kurnazlığına, nasıl çarparız da ellerini yakarız olayına evrildi.

3. Bence böyleydi böyle oldu. 10 yılda yaşadığımızı neredeyse 1 yılda yaşayacaktık cenabettin vurdu kafasına. FİBO setini biraz genişlettim böyle oldu

Zoom in

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Bence böyleydi böyle oldu. 10 yılda yaşadığımızı neredeyse 1 yılda yaşayacaktık cenabettin vurdu kafasına. FİBO setini biraz genişlettim böyle oldu
    100 olsaydı olurdu

10x 10x

5. Yabancılar şu an noel tatilinde asıl hareket yeni yılda dönüşlerinde olacak..

tamam marj açık kalsın
    ama satım tarafında hiç marj olmasın alım tarafıma yapıştır 30 kuruş
    satacak olanlarda satamıyor
    hikayeye ters
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Geçen buraya da yazdım. Bankalarımı 3 gün boyunca mesaj yağmuruna tutmuştum, makasları protesto etmiştim. Sonunda tüm dövizi çektim aldım ve döviz bürosuyla anlaştım. Elbet bu yaşta ben yapabildiysem eğer genç kuşak öttürmüştür.

Bankalar da kendince bazı direktiflere direnemiyor olabilir ama müşteri kaybetmek daha kötü. İnsanlar parasını bankaya emanet ederken kuralları tek taraflı değiştirmek nedir ? Her hareketleri falso. Şimdi de döviz tutan bankalardan Zk lardan %1,5 komisyon mu ne alınacakmış. Yani banka ne yapsın, müşteriye diyecek ki ; arkadaş ya dövizini al git ya da bu komisyonu senden keseceğim.

7. Reha bey uyanmıştır.

Günaydınlar Reha bey.

Şerro : 12,55

Kötek Derneği ortalıkta yok.

Tamam.

Sayfa 327/987 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz