Sayfa 327/574 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427 ... SonSon
Arama sonucu : 4590 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Geçmiş deneyimlerden birini yazayım, sanırım 2013 olmalı, yatırım holding genel kuruluna katılmıştım. Toplantıdaki "aymaz" tavırlara öylesine kızmıştım ki, toplantı biter bitmez satmaya başlamıştım.. Bir baktım birileri takır takır alıyor. Toplantıya katılıp bilgi almaya hiç ihtiyacı olmayan birileri, her kimse artık??!!

Aklınızda bulunsun, Sn Gazman haklı, bunlar devamlı stres eşiğini aşağıya getirip 'lanet olsun' deditmeye oynuyorlar.

Genel kurul dahi bir fırsat olabilir !
    Son düzenleme : noreply; 15-04-2022 saat: 12:01.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Sabrı zorluyorlar tamam, ama sabrın sonu selamet diye bir düstur vardır, iste o bunlarda geçerli değil. Ecyapta öyle düşündük final sahnesinde tam define paylaşılacakken ıssız kovboy kasabasında spagetti western tarzında hepimizi vurdular. Yani bu sabır zorlamayı her zaman yapıyorlar. arkasından selamet gelmiyor. Adamlar yemin etmiş elimizdekileri beleşe almaya. Ecyaptaki soygunun tadı damağında kaldı.

3. Bu arada kimseye satın falan demiyorum yanlış anlaşılma olmasın. Kimseye al sat tavsiyesi yapmıyorum. Sadece benim pozisyonum şudur. SATMIYORUM.

4.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Bu arada kimseye satın falan demiyorum yanlış anlaşılma olmasın. Kimseye al sat tavsiyesi yapmıyorum. Sadece benim pozisyonum şudur. SATMIYORUM.
    Hayırlısı olsun, bilmeyenler için bir daha yazalım, Ecyap'ın halka açıklığı en başından beri düşüktü (%15).
    2009 krizinde nominal fiyatın altındayken bedelli sermaye artışına gidince halka açık kısmın belki yarısı belki daha fazlası artırıma katılmadı. Göstermelik kısa vadeli bir yükselişten sonra %5 in altına düşen halka açık kısım işlem gören son ayların ortalaması bir fiyattan alınarak, hisse zorunlu olarak kottan çıkartıldı.

İlaç hissesinde de benzer numaralar yapabilecekleri beklentisi hakim. Biraz daha zor diye düşünüyorum. Biraz değil çok daha zor!

Bu defa kılıç yutma veya ağzından ateş çıkarma gibi numaralar yapmaları lazım.

Hisselerini ortadan kaldırmak istiyor olabilirler ama pay sahiplerini ortadan kaldıramazlar..

5. Birleşme silahını çekebilirler. Ama o halde bile şu andaki durumumuzdan kötü olamaz.Yani bu tahtada zaten biz şu anda dolandırılmış durumdayız. Gerek 60 centlik fiyatla gerekse yatırım ilaç paritesinin yüksekliği dolayısıyla. Bu durumu resmiyete kavuşturular en fazla.O yüzden korkacak bir şey yok birleşme açısından. Zaten kottan çıkma orta vadede bile pek olacak bir şey değil. Ben Ecyap örneğini bu adamların kötü niyeti ne kadar sürdürebileceğine ilişkin verdim. Sonuç olarak ÖLMÜŞ EŞEK KURTTAN KORKMAZ.

6. Birleşme senaryosuna bugünkü yatırım holding/ilaç paritesinden bile olsa razıyım, biraz hak kaybı olur ama Holding'in %50 sine sahip bir şirket ( değer) ortaya çıkar, sağlam da bir spekülasyonu olur.

Tabii holding ne durumda bilmiyoruz. Mesela bunların konjonktürel olarak büyük kazanç sağladıkları Esan tümüyle Holding'in kontrolünde midir yoksa orada da başka erişimde olmayan ortaklık/uzantılar var mıdır bilmiyoruz.

Daha önce defalarca yazdığım gibi birleşmeye gitmeyip, mevcut durumu sürdürmeleri kendileri için ayak bağıdır.
    Bu kadarını bilmek yeterlidir.

Ben de istemezdim düğüm olmuş bir duruma ortak olup yarışmalı/çatışmalı bir hissedarlığa girmeyi ama bu durumları
    yaratan da yine kendileridir. Bu yüzden içim rahattır.

7. Ecyap ta çok sıkıntı oldu ama orada en kötüsü kottan çıkma dan da kötü olan kısım ortaklıktan atmaydi öyle bir iyun planı yokken birden meclisten geçen yasayla bizi ortaklıktan attılar.
    Ben kottan çıkışına bile hazırdım ama patron ve yasa yapıcılar bizim yıllarımızı bir gecede aldılar. Hemde ölü fiyata benim ortaklığım devam etse temettulerimi alıp beklemeye devam edecektim taki bana iyi bur fiyattan ayrılma hakkı taniyinxaya kadar.

8. Işık Ökte : Favori sektörüm 'madencilik'.

https://www.youtube.com/watch?v=njkz...ntegralForextv
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 327/574 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •