Sayfa 327/1003 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: HALK Cafe - II

1. Altın/Gümüş (dolar/ons bazında) fiyat rasyosu tarihi zirveye çıkmış durumda. 25.2.1991 de 101 de zirve yapmış olan rasyo şimdi 123 e çıkarak rekor tazeledi. Demek ki ya altın çok pahalı ya da gümüş çok ucuz.

The Gold/Silver Ratio Just Made History

Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ben de aynen böyle dedim bu minus 14% ü görünce
    Abd ekonomisinin buyuklugu en son 21 trilyon dolardi sanirsam. Bizim 25 katimiz. Yuzde 14 kuculme nedir ya

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
    Şahsi eliot analizime göre ki sn TH elliot sevmez dibi gördük. Hesabım 4.69 idi..Ben aldım. Uzaya çıkar fiyat diye düşünüyorum.
    .
    .
    Benzer hesapla doları 4.95 den geri alırım bence ama ytd.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

4.  Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    3.çeyrek de daralma olursa resesyon demektir.Zor ama tek ceyrege mahsus olup hızlı dönüş yapsa.
    arka arkaya 2 çeyrek daralma olursa resesyon olur ama arkası gelirse depresyona dönüşür
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Şahsi eliot analizime göre ki sn TH elliot sevmez dibi gördük. Hesabım 4.69 idi..Ben aldım. Uzaya çıkar fiyat diye düşünüyorum.
    .
    .
    Benzer hesapla doları 4.95 den geri alırım bence ama ytd.
    Secbul ortak Kızılderili lakaplı biri vardı forumda şimdi de twitter da yazıyor. Elliot analizinde şu anki fiyatın çok altını söylüyor.
    Böyle farklı çıkabiliyor mu analizi yapana göre?
    Senin öngörü n 2,5 dolardı di mi .Süre olarak bu hedef 1 yıl mı daha fazla mi?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Yıldıztozu Yazıyı Oku
    Secbul ortak Kızılderili lakaplı biri vardı forumda şimdi de twitter da yazıyor. Elliot analizinde şu anki fiyatın çok altını söylüyor.
    Böyle farklı çıkabiliyor mu analizi yapana göre?
    Senin öngörü n 2,5 dolardı di mi .Süre olarak bu hedef 1 yıl mı daha fazla mi?
    Farklı çıkabilir... çünkü bakış açısı farklı olabilir. Ben analizimi 5 yıldır yapıyorum bakmadığım gün yok sanırım. Hatalı da olabilirim. Ama MAL aldım. Ortaya para sürdüm yani.. 2.5 dolar ilk bakış açım. Daha fazla olması da gerekiyor bence. 50 100 dolar bile olabilir. Bitcoin analizim mesela 70 x verdi bana.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

7.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    EW analizi prestijini yitireli 30 yıl oldu hemen hemen, çok fena terste kaldı 1990 ların başında, 70 yıllık supercycle'ın son dalgası geldi artık demişti Prechter 1990 ların başında ve Dow Jones'da 10,000 in üzeri yok demişti, felaket senaryosu çizip durdu hep, %90 lık bir düşüş bekliyordu EW'ciler, ama ne SP500 ne de Dow Jones EW'cileri dinlemedi ve yeni rekorlara doğru yelken açtılar, EW analizi fasaryadır ve hiç bir mantıklı gerekçelere dayanmaz

8. borsada ne EW'ye ne GANN anlaizine ne Japon mum analizine ne de herhangi başka bir teknik analize güvenebilirsiniz çünkü borsa bir ilim alanı değildir tam tersine sanat alanıdır ve borsanın %80 i psikolojidir yani bildiğiniz algılar dürtüler korku panik açgözlülük vs vs

Sayfa 327/1003 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •