Sayfa 327/1002 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,609 - 2,616 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Fonla haşır neşir olanlar öncelikle NASD** borsasının eski icra Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Madoff un hayat hikayesini anlatan filmi izlemesini öneririm ,
    fonla alakasız kişilere sıkıcı gelebilir ,tabi ki ,bu filmi yazarak fonlardan soğutma amacında değilim , kaldı ki o dönemden bu yana pek çok kanun değişti yatırımcılar güvence altına alındı vs
    Ama ilginç bir film izleyince hak verirsiniz
    Konusu: Tahminen 18 milyar doların nasıl buhar olduğunu anlatıyor

Beni etkileyen kısmı ,insanların,, para geliyor ya ,nasıl geldiği beni ilgilendirmez düşüncesi ,ne zaman ki ekonomik kriz başlıyor ,insanların bir bölümü fonu bozdurmaya kalkınca işin rengi değişiyor

Belki de bu tür olaylar sonucunda tüm dünyada fonlarla ilgili yasal düzenlemeler yapılıp fona yatırım yapanlar güvence altına alınmaya çalışılıyor
    Son düzenleme : Germiyan; 26-02-2022 saat: 23:53.

2. Büyük olayın yaşandığı gün galiba sadece OPL artı kapatmayı başarmış.
    Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    Büyük olayın yaşandığı gün galiba sadece OPL artı kapatmayı başarmış.
    Saygılar.
    O da borsanın +6 yaptığı Cuma gününü eksi getiriyle tamamlayıp Perşembe getirisini sildi. Demek ki fon hisse değil dolar taşıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Ocak-Subat aylarinda portfoyunuz nasildi acaba ? Sepetinizde degisken fonlar ve kiymetli maden fonlari mi vardi ? Tesekkurler.

Evlere senlik . Haftasonu ortalik karisacak diye dusunuyorlar herhalde tum hisseleri bosalttilar Kardesi GZN ne tasiyor gorebiliyor musunuz ?

Akil veya tavsiye vermek gibi olmasin ama ijt, gzl , tge , otj fonlarinda pozisyon arttiriyorum kademeli bir sekilde.
    Selamlar, ay bitsin portföy dağılımları diye bir konumuz vardı orada detaylarını paylaşacağım ama, 21 Aralık'a yaşadığımız durum sonrası altın ve yp ağırlıkları değiştirmiştim. Yıla girerken yanlış hatırlamıyorsam, 1/3 altın, 1/3 OPL, 1/3 nakit şeklindeydi. Sadece nakdi, Rusya olayı sonrası altın ve YP fonlara biraz dağıttım. OPL bu 2 ayda %10 a yakın getirdi, ama derdim getirmesi değil, götürmemesi idi.

En son %45 TCA, %30 OPL, %15 KUB ve IJC, %10 civarı da nakit ile devam ediyorum ama altın ve dolar yükselişlerinde azar azar OPL ve TCA' yi satıyorum. Bist'in taban yaptığı günde OPI'ye giriş yaptım. Volatilite azaldıkça, OPL'yi komple OPI ve KUB-IJC yapmayı düşünüyorum.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OSD icin hafta sonu rakam su olmus
    2,731309

mk 79.35 umarim ordan da fayda gelmistir..

DZT icin de zarar cikti ise mutlu olmus olmaniza da sevindim...

Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    DZT yi sattım üstat , osd kaldı ,DZT parasıyla hisse alıp sattım ,ordaki zararı çıkardım
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

6.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Tamam üstat inceleyim ama YLC nin daha KAP ta porföy dağılımı yok ,ya da ben göremedim ..siz nerden incelediniz
    Ata yatırımda hesabım var, mail atmışlardı yakın zamanda. Sanırım bir de video çektiler, YouTube olabilir belki

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by Camit Yazıyı Oku
    Aynı şekilde bende IIS var. Şubat başı 7.20 olan pay değeri cuma itibariyle 5.34. İnanılmaz bir kayıp söz konusu. Portföyümün büyük bir kısmını oluşturan bu fonda bu denli büyük düşüşü daha önce yaşamamıştım. Toparlaması halinde vedalaşmayı düşünüyorum. Paydaşlar varsa düşüncelerini belirtebilirler mi?
    Sayın Camit ben de aynı durumdayım maalesef. Geçen sene Haziran gibi IIS fonunu almıştım ve ara ara küçük eklemeler de yaptım, bendeki maliyet de 5.20 civarı gibi birsey. Inanılmaz bir zarar yazdılar, resmen şok oldum. Ben de yüklü miktarda FYA da var, orada da zarar büyük. Nasıl bir yol izleyeceksiniz acaba?

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Dolar hareketli.
    Bu ay kolay olmayacak anlaşılan.
    Müzakerelerden bir şey çıkmazsa durum daha kötüye gider diye bekliyorum.

Sayfa 327/1002 İlkİlk ... 227277317325326327328329337377427827 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •