Sayfa 328/490 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428 ... SonSon
Arama sonucu : 3913 madde; 2,617 - 2,624 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

1. İspanyolca pardon türkçe ilkokul 4.sınıf bölme dersi.

13.800/2000 = ???

Ali Rafi... hastaneye git ziyaret et kardeşini. Bir ayağı çukurda... Darısı başına

......

Cin Ali koltuk aralarını 10 santim daha kısallttırdı galiba... organlar gitgide azalıyor.
    Yine de vaktinde kalkıyor mu Ali?

.....

Yunanistan’da tatil yaptıkları sırada zodyak botlarının kayalıklara çarpması sonucu eşi Vuslat Doğan Sabancı ile birlikte yaralanan Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın, Amerikan Hastanesi’nde yeniden bir operasyon geçirdiği öğrenildi. Sabancı’nın operasyonunun başarılı geçtiği ve önümüzdeki günlerde taburcu edileceği belirtildi.

Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku
    İspanyolca pardon türkçe ilkokul 4.sınıf bölme dersi.

13.800/2000 = ???
    Hesap 4 mü ediyor?
    2000'i nereden buldun?

Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Çok net bilgiler verdi.
    Yurtdışı ayağındaki çalışmaları fiyatlamamıştım.
    Teşekkürler
    Değerli üstad. Hesapladiginiz yurtdisi ayagi gelirini bizle de paylasir misiniz.
    :D :D :D

Makara kukara bir baslik oldu cikti

Miami ustad. Hesap çok mu karisik geldi? Hesaplamaniz neden uzun surdu

Çok merak ettim yurtdisi ayagini

Son 5-10 seneyi bir tablo haline getirirseniz makbule gecer

Miami üstad , şirketin son 10 yıldaki favök(ebitda) degerlerine bakın.

(Öyle degil biliyorum ama) Santraller hiç kar üretmemis diyelim , favökün tamamı yurtdisi geliri olsa bu videodaki paşazadenin yaptigi işlemlerden kac para kazanmis oluyoruz?

İngilizce bir terim olan EBITDA (Earnings Before Interests, Taxes, Depreciation and Amortization)Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar (FAVÖK) kavramının kısaltmasıdır.

Kur Farkı Geliri Ve Giderleri EBITDA hesaplanırken ilkesel olarak kur farkı geliri ve giderleri elimine edilir ancak şirketler ana faaliyetlerinden kaynaklanan kur farkı gelir ve giderleri EBITDA hesaplamasında dikkate alınır, elimine edilmez. Örneğin ticari alacaklar ve borçlardan kaynaklanan kur farkı gelir ve giderleri EBITDA hesaplamasına dahil edilir ancak yabancı paralı banka kredileri ya da diğer finansman faaliyetlerinden kaynaklanan kur farkı gelir ve giderleri EBITDA hesaplamasında dikkate alınmamalıdır.

Kur farkı geliri ve giderleri ilgili dönemde olağandışı bir durumdan kaynaklı olarak ortaya çıkmış ise bu gelir ve giderler ana faaliyet ile ilişkili olsa dahi sürdürülebilir olmadığı için EBITDA hesaplamasında dikkate alınmamalıdırlar. Örneğin hızlı kur artışı, devalüasyon gibi durumlarda ortaya çıkan kur farkı.

6. Sevgili Siesta,

ürettiğin bilgiler için çok teşekkürler.

Yazılarımızı, 3. şahıs zamiri ile daha da kıymetli kılabiliriz.

Ağustos 2023 auf degerleri

Göp Azami Fiyat (TL/MWh)
    2.700,00

Doğalgaz/Fuel Oil/Nafta/LPG/Motorin (TL/MWh) ERZIN 900MW
    2.635,08

İthal Kömür (TL/MWh)
    2.128,85

(i) Yerli Kömür (TL/MWh)
    2.383,94

(i) Diğer Kaynaklar (TL/MWh) AKOCAK,AYYILDIZ,BULAM,FEKE1,FEKE2,HIMMETLI,ULUABAT 320MW)
    2.251,50

8.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Miami ustad. Hesap çok mu karisik geldi? Hesaplamaniz neden uzun surdu

Çok merak ettim yurtdisi ayagini

Son 5-10 seneyi bir tablo haline getirirseniz makbule gecer
    Mesajınızı şimdi gördüm.

Avrupada elektrik ticaretinde soz sahibi olmak icin yeni kurulmuş bir sirketden bahsetti . Bu yaz kurulmuş bir şirketin geçmiş yillarda ebitda ya etkisi 0 (sıfır) dir.

Ben zaten bunu fiyatlamadim dedim

Sayfa 328/490 İlkİlk ... 228278318326327328329330338378428 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •