Sayfa 33/568 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon
Arama sonucu : 4537 madde; 257 - 264 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Icarus88 Yazıyı Oku
    Benim istediğim döviz üstü getiri. Şu an uçuk kaçık Bir getiri hiçbir yatırım aracından beklemiyorum
    tamam işte rık tam senin istediğin fon.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    Sanirim harf hatasi oldu OTJ oyak kiymetli madenler fon sepeti fonu takip eden arkadaslari yaniltmamasi amaci ile belirteyim dedim

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    birisi ojt ojeli tijen diğeri otj otojenik, karışmaz. sağa sarımsak sola soğan. left lamborghini right rolls-royce . hasanikisalakosmandört
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Ama IRF bu kazanclarda devam ederse tarihin tozlu sayfalarinda yerini cabuk alir , unutur gideriz

Performansta liste altlarina cabuk düştü.
    Üst üste ataklar yapamassa işi zor.

SM-M205F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    IRF borsadaki son hisse koşusunda portföye %20 kadar spöttan mal emdi. o sebeple getirisi de iyi oldu. başka fon sepeti fonları da direkt borsa istanbuldan hisse emdi portföylerine... sonra azalttılar falan filan...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. Uzmanlık sorusu
    Bir değişken fon hangi şartlar altında stopaj muafiyeti kazanır
    Cevabı fonun en az %51 hisse tşıması ve 1 yıldan fazla elde tutulması.Asıl soru %51 olayı nasıl anlaşılacak.
    Elimde OKD fonu vardı 1 yıldan fazla tuttum.Oyak Portföy bu fonun belirttiğim şartta stopaj muafiyetine sahip olduğunun yazıyor.OMD ise bu fonun izahnamesinde hisse oranının %40-%70 yazdığını o yüzden stopaja tabi olduğunu söylüyor.Ya oyak ya OMD yanlış ama kimse takmıyor,ayıplı mal kavramı bile var burda.Bu konuyu net bilen var mı.Ya da bu tip bir durumda nereye şikayet etmek lkazım.SPK pek ilgilenmiyor bu işle sankiBu fon işinde kime gitmek lazım.

5.  Alıntı Originally Posted by byroltr Yazıyı Oku
    Uzmanlık sorusu
    Bir değişken fon hangi şartlar altında stopaj muafiyeti kazanır
    Cevabı fonun en az %51 hisse tşıması ve 1 yıldan fazla elde tutulması.Asıl soru %51 olayı nasıl anlaşılacak.
    Elimde OKD fonu vardı 1 yıldan fazla tuttum.Oyak Portföy bu fonun belirttiğim şartta stopaj muafiyetine sahip olduğunun yazıyor.OMD ise bu fonun izahnamesinde hisse oranının %40-%70 yazdığını o yüzden stopaja tabi olduğunu söylüyor.Ya oyak ya OMD yanlış ama kimse takmıyor,ayıplı mal kavramı bile var burda.Bu konuyu net bilen var mı.Ya da bu tip bir durumda nereye şikayet etmek lkazım.SPK pek ilgilenmiyor bu işle sankiBu fon işinde kime gitmek lazım.
    OKD stopajdan muaf olamaz. Çünkü izahnamesinde %40-70 yazıyor.
    İzahnamede en az %51 yazmalı 1 yılın sonrasında stopajdan muaf olması için.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    OKD stopajdan muaf olamaz. Çünkü izahnamesinde %40-70 yazıyor.
    İzahnamede en az %51 yazmalı 1 yılın sonrasında stopajdan muaf olması için.
    Zaten kendi bilgi formunda dahi %10'a tabiyim demiş.
    https://oyakportfoy.com.tr/files/pdf...-17-49-52-.pdf

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Zaten kendi bilgi formunda dahi %10'a tabiyim demiş.
    https://oyakportfoy.com.tr/files/pdf...-17-49-52-.pdf
    "istisna" sözcüğü var o paragrafta.Bana döndükleri mailde de muaf olduğu yazıyor.Zaten soru şu, neden izahnamede %51 olayını yazması gerekiyor, vergi kanunun neresinde yazıyor bu.Oyak böyle diyor,ben fonumu muaf olacak şekilde yönetiyorum diyor.İnkar etmiyorlar.Tefas tarihsel verilerinde görünüyor bu diyor.Bunlardan biri hatalı ama çözümü bana bırakıyorlar.Hakem kim burada,ben ikisinden birinden alırım bu parayı da nasıl alırım onu bilmiyorum.

8. Yay -0,53
    mac +1,73
    yas +0,57
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 33/568 İlkİlk ... 2331323334354383133533 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz