Sayfa 331/1006 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon
Arama sonucu : 8046 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. aksam gideyim ucuz olur dedik nerdeeee 2 hafta once aynı pazardan 2 tl ye aldıgım domates 3 tl olmus ..en ucuz patates sogan 2.75 tl olmus ...gerisini yazmamayım ..domatese bile %50 bindirmisler...meyve desen en ucuz elma var oda 4.50 tl ..ne bu diyorum pazarcıya dolar mazot uctu diyor adamlarda haklı ..artık enflasyon da umursanmıyor demekki ...dolar yukarı enflasyon yukarı faizler yukarı .

2. Bugün arabam için oto sanayiye gittim. Egzos tamircisi dertli pazar günü % 40 zam yapmışlar malzemelere diye. yana yana telefonda bireyleri arıyor pazarlık yapmaya çalışıyor. neyse oradan çıktım marketleri gezmeye gittim. gıda fiyatları neredeyse ikiye katlamış. havuç, kabak,soğan, patlıcan tam iki katından fazla artmış. peynirlerde %30-40 fark var. çocukların odasını değişiklik için ev tekstili ve mobilya fiyatlarına baktım onlarda 2-3 ay öncesi fiyatlara göre zıplamış.
    yolda yürürken önümde yürüyen üç kişi kuyumcunun önünde durup ekrana baktılar. konuşuyorlar çeyrek şöyle çıkmış böyle çıkmış, baya arttı. Çevremde duyuyorum "keske bir hafta önce maaşla dolar alsaydım, bak gene çıkıyor durmayacak"...

Yani doların fırlayışı fiyatlara yansımaya fazlası ile başlamış. dolar neredeyse hergün % 1-2 artarken bankalar TL ye 13-14 faiz veriyorlar. TL ye olan güven yok artık. bundan sonra vatandaşın gözünde itibarı zor toplar.

millet dolarize olmaya başladı.

3. Euro için oran var mı ?

Ben en yüksek 2.00 ve 2.10 buldum.....Odea ve Burgan..
    Euroya neden bu kadar düşük faiz veriyorlar anlamıyorum. Daha yükseğini bulamazsam dolara çevireceğim Euroları !!!....
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

4. TL'de bazı bankalar (halk vakıf gibi) 15.50-16 aralığını veriyorlarmış diye duydum..

sizde taze oranlar var mı?

5.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Euro için oran var mı ?

Ben en yüksek 2.00 ve 2.10 buldum.....Odea ve Burgan..
    Euroya neden bu kadar düşük faiz veriyorlar anlamıyorum. Daha yükseğini bulamazsam dolara çevireceğim Euroları !!!....
    parite çok düştü keşke 1.23-1.24 lerden change etseydin.

aktif %3 veriyor idi bir zamanlar.

ytd.

syg,

Avrupa merkez bankası faiz oranları sıfır
    Ondan dolayı euro’nun Faiz oranları düşük
    Haziran sonu veya temmuz başlangicında yarısını İngiliz sterlini almayı da düşün.
    Tabiki en son kararı sen vereceksin.
    Bol kazançlar.!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

7. dostlar merhaba,

garanti 190k 32 günlük %13 veriyor. sizce nasıl..

başka bankaya mı gitmeliyim ?

Alıntı Originally Posted by sadeceizleyen Yazıyı Oku
    dostlar merhaba,

garanti 190k 32 günlük %13 veriyor. sizce nasıl..

başka bankaya mı gitmeliyim ?
    Teb 15 verir yazik etme paraya.

Sayfa 331/1006 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •