Sayfa 334/623 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434 ... SonSon
Arama sonucu : 4982 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Sırasıyla : Kap Bilgi Adresi - Özet Bilgiler - Bildirim Sorgu - Portföy Dağılım Raporu şeklinde

Son 1 senelik aylık bazda portföy dağılım raporlarına ulaşabilirsiniz.

Ocak ayı dağılım raporu henüz gelmemiş. Öncekilere bakmak isterseniz inceleyebilirsiniz.
    Teşekkür ederim, sağolun.

https://www.kap.org.tr/tr/bildirim-sorgu

Dediginiz gibi bu linkten her türlü sorgulama yapabiliyorsunuz.

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Israrla BST diyorum. %1 yönetim gideri olan tek hisse fonu. Ödüllendirmek lazım dürüstlüğü.

%3 %4 %5 fon yönetim gideri alanlarla işim olmaz. İnatla üst çizgim %2.

%2 üstü yönetim gideri olan hiçbir fona selam bile vermem.
    Biraz dikkatli yazalım. Yeni fon yatırımcıları bu yazdıklarınızdan etkilenir.

Tek gösterge yönetim ücreti değildir.

Bahsettiğiniz fon değeri çok küçük.
    560 yatırımcıyla küçük bir fon yönetiyor.
    4 aylık getirisi SIFIR

Diğer hisse senedi fonları son 4 ayda ortalama %15 ile %30 arası getiri yapmış.

Yatırım bilmeyen biri bile 4 aylık mevduat faizinde parasını değerlendirse %13-15 para kazanırdı.

Demek ki bu fonun yönetimi bu işi becerememiş. O yüzden zaten yatırımcı sayısı ve yönetilen miktar çok düşük.

Bu fonu almak için hiç bir sebep yok.

3. Bist yine beni yanılttı 8300 beklerken 9000 lere geldi, elimdeki hisse fon ve değişkenlerin çoğunu satıp ppf ye geçmiştim, kalanlar da çok az bir işe yaramaz, buradan da cesaret edip alış giremiyorum, sonuçta bir kere daha treni kaçırmış oldum. elimdeki hisseler de zarardalar ve çıkmaya hiç niyetleri yok. bakalım endeks buradan bir miktar aşağı mı dönecek yoksa 10 binlere mi gidecek.

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Bist yine beni yanılttı 8300 beklerken 9000 lere geldi, elimdeki hisse fon ve değişkenlerin çoğunu satıp ppf ye geçmiştim, kalanlar da çok az bir işe yaramaz, buradan da cesaret edip alış giremiyorum, sonuçta bir kere daha treni kaçırmış oldum. elimdeki hisseler de zarardalar ve çıkmaya hiç niyetleri yok. bakalım endeks buradan bir miktar aşağı mı dönecek yoksa 10 binlere mi gidecek.
    Devamlı yükselişleri kaçırıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. En dibinden yakalamak imkansız. Bu seviyelerden de kademeli olarak alım yapılabilir. Geri dönüş beklerken fırsatlar kaçıyor. Bu yüksek enflasyonda çok da geri gelmesi zor.

5.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Devamlı yükselişleri kaçırıyorsunuz gördüğüm kadarıyla. En dibinden yakalamak imkansız. Bu seviyelerden de kademeli olarak alım yapılabilir. Geri dönüş beklerken fırsatlar kaçıyor. Bu yüksek enflasyonda çok da geri gelmesi zor.
    Maalesef her seferinde bazı kötümser yorumlara aldanıyorum, temkini elden bırakmayayım derken yükselişleri kaçırıyorum, enflasyon bir yandan ana paradan zararlar bir yandan eriyip gidiyoruz, ufak da olsa bir düzeltme gelecektir mutlaka, ona denk getirmeye çalışıp sonra da duruma göre kademeli alırım diyorum artık. Bu durumda ppf de tek kuruş bırakmamak gerekiyor aslında ama her zaman ki gibi tam tersini yapmışım

6. Ben nacizhane şu formülü onermek isterim;
    Bir tane endeksten az ölçüde etkilenen, savunma yönü güçlü bir degisken fon bulup; (benim örneğim RPD)
    Bir tane de endekse daha agresif bağlı bir değişken fon bulup (NRC);

Kafanızdan 2 endeks değeri belirleyip; salliyorum 7500 - 8500;

8500 de RPD;
    7500 de NRC ye geçmek.

Zengin olmazsınız, ama ralli de kacirmazsiniz, büyük düşüşlerde de az kaybedersiniz.

7.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Biraz dikkatli yazalım. Yeni fon yatırımcıları bu yazdıklarınızdan etkilenir.

Tek gösterge yönetim ücreti değildir.

Bahsettiğiniz fon değeri çok küçük.
    560 yatırımcıyla küçük bir fon yönetiyor.
    4 aylık getirisi SIFIR

Diğer hisse senedi fonları son 4 ayda ortalama %15 ile %30 arası getiri yapmış.

Yatırım bilmeyen biri bile 4 aylık mevduat faizinde parasını değerlendirse %13-15 para kazanırdı.

Demek ki bu fonun yönetimi bu işi becerememiş. O yüzden zaten yatırımcı sayısı ve yönetilen miktar çok düşük.

Bu fonu almak için hiç bir sebep yok.
    Çok katılıyorum ve tekrar belirtmek istiyorum; ppfnin 50, degiskenlerin 50-80 getirdiği yerlerde, yüzde 1-2 ye takılmak çok yanlış, hele ki bu derece fazla takılmak intihar bence.

8. Pardus Linuxu merak eden Ankaralıları 6. Verimlilik ve Teknoloji Fuarına çağırıyorlar. Ücretsiz Linux ve Kodlama eğitimleri varmış. Gençlerin dikkatine.

08-10 Şubat 2024

ATO Congresium

https://x.com/PardusKurumsal/status/1755489750947922220

Sayfa 334/623 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •