Sayfa 336/669 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436 ... SonSon
Arama sonucu : 5345 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: HEKTS - Hektaş Ticaret

1. Taban olur mu?

Ne güzel hisse !!!
    iki gün içinde tavan isteyene tavan
    taban isteyene taban veriyor
    Sadece hissiyat; Kesinlikle etkileme veya yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Taban olur mu?
    neden olmasın
    tavan olunca herkes trend döndü diye düşünerek atladılar
    bence hala çok pahalı
    ilk etapta1x lar sonra 7,5 hedefle bekliyorum
    7 buçuk olacağına inancım kuvvetleniyor
    tabi herkes kendi kararını versin beni ciddiye almayın

4. HEKTAŞ (HEKTS) 2024-2025 YILI BEKLENTİLERİ

https://rotaborsa.com/hektas-hekts-2...-beklentileri/

Rota Borsa tarafından yayınlandı
    19 Aralık 2023, 10:05 yayınlandı

Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Hektaş Ticaret T.A.Ş. (HEKTS) ziyaret notlarını açıkladı. 2024 yılında Ferbis Tarım'ın planlanan halka arzı ve planlanan paya dönüştürülebilir tahvil ihracı yoluyla borçluluğun azaltılması ve borç vadelerinin iyileştirilmesinin hedeflendiği, 2025 yılında ise yatırımların kârlılığa etkisinin görülmesinin beklendiği belirtildi. İşte Ak Yatırım ziyaret notlarından detaylar.

AK YATIRIM NOTUNDA GEÇEN İFADELER ŞU ŞEKİLDE;

Hektaş, bitki koruma, bitki besleme, tohum ve hayvan sağlığı ürünleri alanlarında faaliyet göstermektedir. Hektaş, 2017- 2022'de beş adet satın alma ve bir adet yeni şirket kuruluşuyla toplam 51 milyon USD harcayarak bitki koruma alanında büyürken tohum ve hayvan sağlığı alanlarına da giriş yapmıştır.

Çok güçlü geçen 2022 sonrasında geçici olarak bozulan karlılık

2023 öncesinde sert bir şekilde artan girdi maliyetlerine karşın Hektaş yüksek stok seviyesi sayesinde daha avantajlı bir konumdaydı. Yükselen ürün fiyatları bayiler tarafında da stok biriktirme eğilimini destekleyerek 2021-2022 döneminde Hektaş için güçlü bir faaliyet ortamı oluşturdu. Hektaş'ın FAVÖK'ü 2020'de 37 milyon USD seviyesindeyken 2021'de 62 milyon USD'ye, 2022'de 101 milyon USDye yükseldi. Ancak, artan FAVÖK seviyeleri nakit akışına yansıyamadı. Sektörde artan rekabet ortamı sebebiyle uzayan alacak vadeleri işletme sermayesi ihtiyacını artırarak nakit akışı üzerinde baskı oluşturdu. Buna ek olarak, 4Ç22'den itibaren gerileyen üre fiyatları, iklim koşullarındaki değişim ve yağış dönemlerindeki kayma ve yıkıcı 6 Şubat depremlerinin satışların %20'sini oluşturan bölgeyi etkilemesi de bozulan talep ortamını daha da kötüleştirdi. Sonuç olarak, Hektaş'ın FAVÖK'ü 9A23'te yıllık %66 düşerek 30 milyon USD seviyesine geriledi.

2024'TE BORÇLULUĞU AZALTMAYA ODAKLANILACAK

3Ç23 sonunda Hektaş'ın brüt nakdi 4,5 milyar TL iken, kısa vadeli finansal borçları 11,7 milyar TL seviyesinde bulunuyor. 2024'te;

i) işletme sermayesinde iyileşme,
    ii) Ferbis Tarım'ın planlanan halka arzı ve
    iii) planlanan paya dönüştürülebilir tahvil ihracı yoluyla borçluluğun azaltılması ve borç vadelerinin iyileştirilmesi hedefleniyor.

Hektaş yatırımların karlılığa katkısının 2025'te görülmesini bekliyor¦ Hektaş için 2024'ün, genellikle odağın borçluluk azaltmak yönünde olduğu ve karlılıkta hafif iyileşmenin olacağı bir geçiş dönemi olması bekleniyor. Öte yandan, şirket yönetimi 2025'te özellikle yüksek-marj beklentili tohum tarafının yapacağı katkı sayesinde finansal performansta önemli ölçüde iyileşme bekliyor. Hektaş mevcut durumda oldukça yüksek çarpanlarla işlem görüyor¦ 2023'te sene başından beriHektaş hisseleri endeksin %58 gerisinde kaldı. Hektaş'ın 5 yıllık ortalama F/K çarpanı 20,4x, FD/FAVÖK çarpanı ise 14,2x seviyesinde bulunuyor. Hektaş'ın son 12 aylık finansallara göre F/K çarpanı 223x, FD/FAVÖK çarpanı ise 72,8x seviyesinde bulunuyor.

5.  Alıntı Originally Posted by pozitif Yazıyı Oku
    neden olmasın
    tavan olunca herkes trend döndü diye düşünerek atladılar
    bence hala çok pahalı
    ilk etapta1x lar sonra 7,5 hedefle bekliyorum
    7 buçuk olacağına inancım kuvvetleniyor
    tabi herkes kendi kararını versin beni ciddiye almayın
    Kusura bakma seni hiç ciddiye almadım

6.  Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Bana hektaş da her çıkış bir kaçış gibi görünüyor hala. Dün ve evvelsi gün 'acaba' diyip niyetlendim fakat işlerim olduğundan erteledim. Çok güçlü bir his değildi. Bir dahaki atakta bunları hatırlayıp, işimi gücümü bırakıp helalleşir miyim emin değilim. En geride görebildiğim 18 lira hala duruyor ama fiyat salınımı o bölgeden çok uzakta gerçekleşti şimdiye kadar. Herkese sabırlar dilerim.
    Acımıyorlar

Kaldırıp kaldırıp çakıyorlar

https://youtube.com/shorts/TlED55t49...GyoJDD3miMQ4S1

7. İRİS CİBRE

@iriscibre

Moody's;

MB'den aralıksız 2 faiz artışı daha bekliyoruz.

Sıkı para politikası sürdürülür ve maaş artışları TCMB hedefi ile uyumlu gerçekleşirse kredi GÖRÜNÜMÜ iyileşir.

Ortadoks politika kısa sürerse TL baskısı artar, rezervler erir ve görünüm negatife döner.

İstek üzerine meal:

İlk etapta not artırmayız, görünümü iyileştiririz
    Bu da faiz artışının (45%), sıkılaşmanın devamına ve yüksek maaş artırımı yapmamanıza bağlı.
    Bu politikadan dönerseniz, negatife dönerim ona göre.

Yorum: Moody's pas geçti. Önden haber alanlar da bankalara güzelce vurdu...

8. Takasi yanlis okumuyorsam hala citi topluyor.

bu arada eregl muthis bir hacim yapti bugun, birseylerin habercisi ama ne?

Sayfa 336/669 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •