Onemli Gunler Banner
Sayfa 336/1001 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 2,681 - 2,688 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Seçime 10 bin BİST ile,

10 bin TL asgari ücret ile

8-10 aydır değişmeyen 18,60 dolar kuru ile

Bol memur zammı ile

EYT+ sözleşmelilerim kadroya geçirilmesi+ imar affı + genel af ile

70 doların altı petrol ile (Putin ülkedeki satılmayan petrolu içmezse-gidişat öyle görünüyor)

Suriye ye yapılacak operasyon sonrası gidilirse

sonuç ne olur?

Yine YETMEZ AMA EVET olur mu?
    8 aylık bi süreçte bunların hepsinin bi arada gerçekleşmesi mümkün değil en az 2 fire çıkar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    TL’ye dönmeyen bankalara yüzde 8 komisyon
    TCMB, TL mevduatı düşük bankalara uygulayacağı komisyon oranlarında artırıma gitti.
    TCMB, TL mevduatı düşük bankanın zorunlu karşılıklarına uygulayacağı komisyon oranını artırdı. TCMB’den bankalara gönderilen ve Bloomberg HT tarafından görülen belgeye göre TL mevduat/katılım payı oranı yüzde 50’nin düşük olan bankaların zorunlu karşılıklarına yüzde 8 komisyon uygulanacak. Bu oran bir önceki düzenlemede yüzde 3 olarak belirlenmişti.

TL payı yüzde 50 ile 60 arasında olan bankaların ZK’larından ise yüzde 3 komisyon alınacak. TL mevduat oranı yüzde 60’ın üzerinde olan bankalara ise herhangi bir komisyon uygulanmayacak.

Yeni oranlar 23 Aralık hesaplama tarihinden itibaren uygulanacak.

TL’ye dönüşüm oranına göre komisyon uygulamasına son verildi
    TCMB, bankaların Dövizden TL’ye dönüşlere göre belirlenen komisyon uygulamasına ise 23 Aralık hesaplama tarihi itibariyle son verme kararı aldı. Bu kalemde komisyon oranı yüzde 5 olarak uygulanıyordu. Dönüşüm oranı ise yıl sonuna kadar dönüşüm oranlarına göre farklılaşıyordu.
    Faizlere faydası olurmu acep yukarı yönlü

3. Üfe çıkışa devam ediyor

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Faizlere faydası olurmu acep yukarı yönlü
    bir yandan düşük kredi faizi ver diğer yandan tl mevduat tut öte yandan üfe 157 iken 20 faizle mudi bul faizi yükseltse düşük kredi faizi nasıl verecek enteresan işler

5.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    bir yandan düşük kredi faizi ver diğer yandan tl mevduat tut öte yandan üfe 157 iken 20 faizle mudi bul faizi yükseltse düşük kredi faizi nasıl verecek enteresan işler
    %9 yetmez faizi sıfır isterük. Sıfır olsun ki maliyetsiz/düşük maliyetli borçlanıp yatırıma para yönlendirelim.

CPH2205 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Çiftçi tarım bakanına seslenir , sayın bakanım dedemden kalma su....... devam ederken ; bakan '' sen daha adını söylemeyi beceremiyorsun ..'' Peki o esnada bakanın etrafında kimler vardır ? elbetteki '' zenginler, patronlar vb. ) yani seni beni kim dinler . Ancak mahalle kahvesindekiler.

Çocukken sürekli sokakta kavga olur ve ben de 4 erkek kardeşin verdiği güvenle diğerlerini pataklardım. Babaları- anneleri bizim eve gelirler beni şikayet ederlerdi. Annem ve babam , onların yanında bana çok kızarlardı. Azarlarlar felan. Onlar gittikten sonra içerde '' oğlum kimseden dayak yemeyin, ezilmeyin. Yalnız öyle usturuplu dövün kü gözüne, kulağına zarar vermeyin. Kaba yerlerine vurun derlerdi.

Yani içerde başka dışarda başka meselesi. Televizyonda marketlere veryansın edersin, cezayla tehdit edersin sonra bir ara yahu siz bana ne bakıyorsunuz, elbette öyle konuşacağım da diyebilirsiniz. Tüketiciler federasyonu gn. bşk. Ağaoğlu bile güven vermiyor bana.

7. Mevduat faizleri yükselecek bankalar mecbur kalacak. 30 u görürüz.

4.parti kkmler ne yapacak max.12 ile tekrar kkm yapan olurmu .Aralık sonu 30lu oranlar varken .
    Son düzenleme : paramanya; 24-11-2022 saat: 21:52.

Sayfa 336/1001 İlkİlk ... 236286326334335336337338346386436836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •