Sayfa 338/470 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438 ... SonSon
Arama sonucu : 3753 madde; 2,697 - 2,704 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Ülker vuk 1.3 milyar diye bazıları düşük diyordu bence 29 mayısta bilanço çok güzel gelirde yüzümüz güler

Koskoca koç holding 1.3 milyar kar etmiş Evet 1.3 milyar kocholding fk 10 olmuş Sabancı 14 lerde geziyor

https://x.com/fintables/status/17936...d8F2ZUHt93mWtw

Bakalım en büyük holdinglerin 10-15 fk larda gezdiği borsada Ülker kaç fk ile fiyatlanacak

2. Lütfen zihinlerinizi temiz tutun: #mgros 1Ç’de 1.24 mlyr TL net kar etti ( enflasyon muhasebesi rakamları). Neymiş demek ki vergi bilançolarındaki rakama bakmamak gerekiyormuş. VUK rakamlarına göre 1.2 mlry TL zarar görünüyordu. VUK rakamlarına göre 2.4 mlyr daha yüksek
    https://x.com/cemaldemirtas72/status...d8F2ZUHt93mWtw

Vuka çok takılmamak lazım demekki neymiş birçok şirkette epey fark olabiliyormuş inşallah Ülker’de de fark pozitif olur çok daha iyi bir bilanço görürüz

3. Bilançoların geneli dökülüyor. Gıdada Banvit iyi geldi, oda zaten tavan tavan gidiyor. Ülker de bilanço öncesi bariz mal toplama var, her gün ciddi para girişine rağmen hisse bariz baskılanarak mal toplanıyor. Bilanço ile beraber büyük bir ralli beklentimi koruyorum

1.3 milyar gelen vuk karı beklentimi değiştirmedi. 3 milyar gibi bir kar beklentimi koruyorum. Bilançoların döküldüğü bu çeyrekte böyle bir rakamın gelmesi bütün gözlerin Ülkere çevrilmesine sebeb olur diye düşünüyorum

4. Son sayfaya bende geçemiyorum, problem var sitede galiba.

5. 1. çeyrekte artan yaklaşık %10 dolar kuruna ve asgari ücrete gelen okkalı zamma rağmen 2.5-3 milyar civarı bir kar getirebilirse eğer (bence getirecek şüphem yok) portföylerde uzun vadeli tutulacak hisselerin başında Ülker gelecektir

En kritik bilançosu bu çeyrek olacaktır, diğer bilançoları bu çeyrekten çok daha iyi gelecektir diye düşünüyorum. Bu bilanço virajını kazasız belasız dönebilirse bundan sonra hissenin önü otoban bence

Migros 53 milyar ciroya 650 milyon favök üretmiş. Ülker bu çeyrek 20 milyar ciroya 4 milyar favök üretebilirse gelecek bilançolar için çok güçlü bir sinyal vermiş olacak

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Sevgili dostum topiği toparlamaya çalışıyoruz ama güzel bilgiler arada kaynıyor maalesef. Bir ara hepsini toparlayıp ön sayfalara taşımak lazım hepsini

Favök kısmı için net bir tahminim yok ama ilk çeyrek 4 milyar gelebilir diye düşünüyorum. İlk çeyrek kur tarafından kambiyo zararı yazacaktır. Malum kurda bir miktar artış oldu seçim öncesi

2. çeyrek çok daha iyi bilanço açıklar diye düşünüyorum. Döviz stabil gidiyor 2. çeyrekte, bu durum bütün yıl böyle sürebilir ve bu Ülker için rekor karların gelmesi demektir

İlk çeyrekte 18 milyar ciro 3 milyar kar beklentim var. 2. çeyrek bu rakam 4 milyar civarı olabilir. Bu yılı 14 milyar karla kapatacaktır diye düşünüyorum

Ülker çok iyi bir yola girdi, bir yol kazası olmaz ise karları kar topu gibi büyüyerek devam eder bundan sonra

Ülker şuana kadar ne bu karlılığı fiyatladı nede içinde ki yaklaşık 10 milyar dolarlık gizli değeri fiyatladı

Görelim Mevla neyler, neylerse güzel diyelim
    Güzel çalışma yapmış deniz yatırım tebrik etmek lazım raporu hazırlayanı. Topikten biri değildir umarım. Burda bizlerin tahminlerine çok yakın rakamlar verilmiş

Net kar kısmında 3.2 gelebilir bence ama düz 3 milyarda anlaşalım
    Ciro ve favök kısmına itirazım yok, beklentilerimiz dahilinde tahmin

2024 tamamı için 15 milyar kar üretme potansiyeli oluştu, bunu görenler şimdiden pozisyon alıyorlar hissede. 10 fk ile 400 liraya işaret eden bir potansiyel karlılık tarafında

Ülker içindeki gizli değerleri ile değerledirecek olursak 10 milyar dolar piyasa değerine kadar önü açık bence. An itibariyle 1.5 milyar dolar piyasa değerinde

Dürüst ve şeffaf yönetim şeklini benimseyip işinin ehli kişileride şirket yönetiminin başına geçirdikleri için bu kadar olumlu olabiliyorum. Ülker eski Ülker değil!!!
    Arkadaşlar arka sayfalarda çok güzel bir konuya değinmişler ama arada kaynıyor güzel şeyler

4. çeyrekte 2.7 milyar kar eden Ülker, 1. çeyrekte 3.3 milyar, 4. çeyrekte 4 milyar kar ederse ( bence edecek bu karları şüphem yok) 3 çeyrekte 10 milyar kar etmiş olacak. 50 milyar piyasa değerine göre 5 F/K olacak. Yani 3 çeyreklik karı ile kendini 5 sene içinde satın alabilecek karı üretiyor anlamı çıkacak

Piyasa bu durumu en az 10 fk ile ödüllendirir diye düşünüyorum. Bu hesaptan hareketle 3-4 ay içinde hissede asgari %100 potansiyel görüyorum. 2024 yılını tahmin ettiğimiz gibi 14-15 milyar gibi bir karla kapatabilirse bence kapatacak, 2024 yılının 4. çeyreğine kadar yani seneye Nisan ayına kadar %300 potansiyeli var bana göre

Kısa ve orta vadeli hesabımı buna göre yapıyorum. Son 3 günde hisseye olan ilgi ve yükselişe bakılırsa birileride hesabını bunlara göre yapıyor bence

6. Çok iyi tutundu bu bölgeye. 1 tur daha atak yapsa harika olur

7.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    1. çeyrekte artan yaklaşık %10 dolar kuruna ve asgari ücrete gelen okkalı zamma rağmen 2.5-3 milyar civarı bir kar getirebilirse eğer (bence getirecek şüphem yok) portföylerde uzun vadeli tutulacak hisselerin başında Ülker gelecektir

En kritik bilançosu bu çeyrek olacaktır, diğer bilançoları bu çeyrekten çok daha iyi gelecektir diye düşünüyorum. Bu bilanço virajını kazasız belasız dönebilirse bundan sonra hissenin önü otoban bence

Migros 53 milyar ciroya 650 milyon favök üretmiş. Ülker bu çeyrek 20 milyar ciroya 4 milyar favök üretebilirse gelecek bilançolar için çok güçlü bir sinyal vermiş olacak
    İnşallah sizin beklediğiniz gibi gelir bilanço hocam dediğiniz gibi bu bilanço çok önemli kırılma noktası olacak bu bilanço güzel gelirse diğerleri her çeyrek daha da güzelleşir inşallah yüzümüzü güldüren bir bilanço gelir 29 mayısta hepimize hayırlı bol kazançlar diliyorum

Sayfa 338/470 İlkİlk ... 238288328336337338339340348388438 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •